آنچه در مورد دراكن میلر و بیت کوین اشتباه می گیریم

Crypto Long & Short: What We’re Getting Wrong About Druckenmiller and Bitcoin

0

آنچه در مورد دراكن میلر و بیت کوین اشتباه می گیریم

استنلی دراكن میلر ، مدیر صندوق هجینگ ، هفته گذشته در مصاحبه ای با CNBC اظهار داشت كه اعتقاد دارد بیت کوین می تواند عملکرد بهتری نسبت به طلا داشته باشد و صدای خود را به گروه سرمایه گذاران مشهوری كه در مورد بیت کوین (BTC ، -2.77-) صحبت می كنند ، رساند.

“من خیلی بیشتر از بیت کوین صاحب طلا هستم ، اما رک و پوست کنده اگر شرط طلا کار کند ، احتمالاً شرط بیت کوین بهتر کار خواهد کرد زیرا کم حجم ترو نقدینگی کمتری دارد.”

ارزش این را دارد که کمی در آن فرو بروید زیرا این بیانیه خبر خوبی برای صنعت است ، اما این تصدیق صعودی  بودن آن نیست که در ابتدا به نظر می رسد.

این دراکن میلر نیست که میگوید بیت کوین ارزش پیشنهادی بهتری نسبت به طلا دارد یا تمرکززدایی راهی برای پیشبرد است.

نه ، این همان چیزی است که دراکن میلر می گوید بیت کوین به دلیل ناکارآمدی در بازار ، روند صعودی بیشتری دارد. خصوصیاتی که بسیاری از سرمایه گذاران از آنها به عنوان موانع سرمایه گذاری عنوان کرده اند ، همان هایی است که یک سرمایه گذار مشهور معتقد است عملکرد بهتر بیت کوین را اعطا می کند.

این سه عامل ، شاید به هم وابسته باشند ، اما یکسان نیستند.

  1. کم کننده تر است:

اگر یک سفارش بزرگ، قیمت را به طور اساسی تغییر دهد ، یک دارایی “کم کننده” در نظر گرفته می شود. این را می توان با عمق بازار ، یا سطح و عرض کلی سفارشات باز اندازه گیری کرد ، که می تواند با جمع کردن سفارشات خرید / فروش در سیستم در سطح قیمت تا فاصله معینی از قیمت متوسط ​​محاسبه شود. هرچه مقدار کل بیشتر باشد ، تأثیر کمتری بر یک سفارش بزرگ خواهد داشت.

به عنوان مثال ، عکس فوری زیر سفارشات خرید (پیشنهاد) و فروش (درخواست) BTC / USD در Coinbase را نشان می دهد. 10٪ پیشنهاد یا درخواست عمق سفارش بورس مجموع کل سفارشات خرید یا فروش در سطوح حداکثر 10٪ از قیمت متوسط ​​فعلی است.

با مقایسه عمق سفارش بیت کوین با دومین ارز رمزپایه شده بزرگترین کلاهبرداری بازار ، ETH (29/5 درصد) ، می بینیم که BTC دارای عمق قابل توجهی بر اساس استانداردهای بازار رمزارز است (20.5 میلیون دلار در مقابل 6 میلیون دلار ETH).

نمودار BTC فوق نشان می دهد که یک سفارش فروش برای 10 BTC (159،000 دلار) ، با زدن پیشنهادات موجود در سیستم ، قیمت را تقریباً 0.1٪ پایین می آورد. اگر در زمان تهیه عکس فوری سعی در فروش 1000 BTC (16 میلیون پوند) داشتید ، با توجه به وضعیت سفارش در Coinbase در آن زمان ، قیمت می تواند تا 7 درصد کاهش یابد. (شایان ذکر است که این فقط در یک صرافی است ، عمق بازار در صرافی ها متفاوت است و در صورت ورود سفارش به همان اندازه ، سفارش به سرعت تغییر می کند.)

برای مقایسه ، یک سفارش 16 میلیون دلاری در ETH باعث می شود که بازار تقریباً 35٪ به سمت پایین حرکت کند. از طرف دیگر ، بازار طلا به سختی متوجه سفارش آن اندازه می شد.

نمودار زیر وضعیت نسبی عمق بازار کل را در شش مبادله بیشتر نشان می دهد که با افزودن پیشنهادات و درخواست ها در سطوح حداکثر 10٪ از قیمت متوسط ​​محاسبه شده است. افزایش سفارشات فروش (خط قرمز) همزمان با افزایش قیمت اخیر است و نشان دهنده واکنش سازندگان بازار به افزایش فشار خرید در بازار است.

  1. بی نقص تر است

نقدینگی به عمق بازار گره خورده است ، اما همچنین باعث ایجاد اختلاف بین قیمت خرید و فروش می شود.

اگر اختلاف بین بالاترین پیشنهاد و کمترین درخواست زیاد باشد ، یک دارایی گفته می شود که”ناشایست” است. این نشان دهنده عدم تمایل سازندگان بازار برای تصدی موقعیت در دارایی بدون جبران خسارت مناسب است ، زیرا آنها با سود گسترده درآمد کسب می کنند. در یک بازار ضعیف ، سازندگان بازار به سختی می توانند موقعیت های خود را از سفارش های خود تغییر دهند ، بنابراین بازه ها نسبت به بازارهای با عمق سفارش قوی تر ، گسترده تر هستند.

نمودار زیر نشان می دهد که بازار BTC دارای وسعت پایین است ، که اغلب کمتر از برخی از مبادلات طلا است. وسعت در Coinbase در زمان نوشتن مقاله کمتر از یک پایه است. براساس BullionVault ، گسترش طلا در حال حاضر در حدود 17 واحد پایه است.

هر چند این به معنای اشتباه بودن دراکن میلر نیست – ممکن است گسترده های BTC کمتر از آنهایی باشد که در بازارهای طلا یافت می شود ، اما در بازار بیت کوین با استفاده از ساختار هزینه های معاملاتی در برخی صرافی ها می توان تحریف شود. در حال حاضر ، عمق بازار شاخص معنی داری برای نقدینگی کلی بازار است.

این ما را به سومین مشاهدات دراكن میلر می رساند و در اینجا همه چیز جالب می شود.

  1. ضریب بتا بسیار بیشتری دارد

بتا اندازه گیری نوسانات دارایی نسبت به معیار بازار است. به عنوان مثال ، بتا اپل نوسانات آن نسبت به S&P 500 یا 1.7 در زمان نوشتن ، طبق FactSet خواهد بود. بتا جنرال الکتریک ، برای مقایسه یک شرکت صنعتی متنوع تر ، در زمان نوشتن این مقاله 0.7 است – بی ثبات تر از اپل و کل بازار است.

محاسبه بتای دارایی های “احاطه کننده” مانند طلا و بیت کوین پیچیده تر است ، زیرا شما در برابر کدام شاخص معیار قرار می دهید؟ با در نظر گرفتن معیار S&P 500 (همیشه مناسب نیست) ، بتا BTC 0.97 دریافت می کنیم ، در حالی که بتا طلا فقط 0.34 است. بنابراین ، بیت کوین نسبت به شاخص سهام، بتای بیشتری نسبت به طلا دارد ، اما سودمندی این محاسبه با استفاده از یک معیار غیر مرتبط مورد ظن است.

آنچه احتمالاً مورد اشاره Druckenmiller بود ، نه بتا بود بلکه نوسانات بود. نوسان 30 ساله   BTC در زمان نوشتن مقاله 47٪ در مقابل 14٪ برای طلا است.

وقتی بازار نسبتاً کم کننده و نقدینگی دارید ، تقریباً همیشه نوسانات بالاتری دارید.

دراکن میلر نمی گفت که نوسانات بالاتر لزوماً خوب است. با این حال او می داند که نوسانات زیاد در مواقع مطلوب ، یک مزیت است. وقتی وارونگی وجود دارد ، یک بتا بالاتر به شما بیشتر می دهد. او می گوید: “اگر شرط طلا کار کند ،” شرط بیت کوین احتمالاً بهتر کار خواهد کرد “، به دلیل نوسانات. آنچه برای بسیاری مانع است ، می تواند به عنوان یک مزیت در شرایط مناسب مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین ، چرا بیت کوین؟

به نظر می رسد که برخلاف بسیاری از سرمایه گذاران دیگر ، دراکن میلر بیت کوین را به عنوان پرتوی پرتفوی نمی داند. به نظر می رسد که او بیشتر آن را به عنوان یک بازی جهت دار می بیند.

چنین سرمایه گذاری باتجربه بدون شک دارای یک نمونه کاره کاملاً کالیبره شده با ریسک متنوع است. او یک مورد قانع کننده برای افزایش تورم مطرح کرده است و نشان می دهد که او دارای یک موقعیت طلا قابل توجه است ، احتمالا به عنوان یک محافظ در برابر کاهش ارزش پول است.

با این حال به نظر می رسد بیت کوین یک شرط جانبی است. او “مقدار کمی” دارد که انتظار دارد در صورت عملکرد خوب طلا ، به دلیل ناکارآمدی در بازار ، بهتر از طلا عمل کند. تقریباً به نظر می رسد سرمایه گذاری وی در بیت کوین شبیه موقعیتی در بازار در حال ظهور است – ریسک بالاتر ، اما بازده بالقوه بالاتر.

اما محکومیت او در وارونه  کردن بیت کوین بی صدا به نظر می رسد. او حتی کلی ایوانز ، مصاحبه کننده CNBC را لرزاند: “شما در معرفی خود اشتیاق من به بیت کوین را بیش از حد بیان کردید.”

به جای اینکه بگوید بیت کوین را ذخیره خوبی برای ارزش خود می داند ، او می گوید که فهمیده است که توسط برخی جمعیت های خاص می تواند به عنوان یک ذخیره ارزش خوب شناخته شود ، و این بدان معنی است که آنها از نفوذ بازار کافی برای تأثیرگذاری بر قیمت ها برخوردار هستند. . این نشان می دهد که وی بیش از آنکه به مقاله اعتقاد داشته باشد ، در حال بازی روایت است.

اما این یک خبر خوب برای بازارهای رمزارز است که: یکی از معروف ترین نام های مدیریت صندوق ، یک “دایناسور” خودآگاه است که بیت کوین “یک کلاس دارایی” است و دارای یک مورد سرمایه گذاری بالقوه قوی برای برخی از گروه های سرمایه گذار است. این اعتبار سنجی شایسته ای است. این، سرمایه گذاران دیگر را تشویق می کند که حداقل تکالیف خود را انجام دهند و خطرات شغلی را برای هر تحلیل گر ، مشاور یا مدیر صندوق که می خواهد پرونده سرمایه گذاری بیت کوین را به همکاران و مشتریان خود ارائه دهد ، برطرف می کند.

علاقه مندان به رمزارز به سرعت می توانند هر خبر خوب را به عنوان اثبات این که جهان بالقوه می بیند ،  را بگیرند. این تایید تعصب بومی صنعت ما منجر به انتشار عناوینی شد که دراکن میلر گفت بیت کوین “بهتر از” طلا است ، او “به” بیت کوین (“دور از حقیقت”) رفته بود ، و تبدیل به بیت کوین شد.

و در حالی که توجه رسانه ها مثبت است ، وقتی چشم انداز خود را از دست می دهیم ، به خود ضرر می رسانیم. این تأیید کامل کیفیت سرمایه گذاری برتر بیت کوین نبود. این یک اعتبار سنجی از ارز رمزپایه به عنوان یک کلاس دارایی است که ارزش دارد بیشتر بدانید و همچنین یک یادآوری است که ریسک بالاتر می تواند در شرایط مناسب بازده بیشتری داشته باشد.

چنگالهای Ethereum اما نه واقعی

بنابراین ، این هفته اتفاق عجیبی برای اتریوم افتاد.

اوایل صبح چهارشنبه ، Infura ارائه دهنده زیرساخت Ethereum اعلام کرد که در حال تجربه قطعی سرویس برای API شبکه اصلی Ethereum خود است. این خدمات بر سرویسهای مبتنی بر Ethereum مانند Metamask ، Uniswap و سایر خدمات تأثیرگذار است. برخی از صرافی ها مانند Binance ، بزرگترین صرافی ارز رمزپایه شده در جهان از نظر حجم ، به عنوان یک اقدام احتیاطی ، برداشت و معاملات ETH را به حالت تعلیق درآوردند.

این ناراحت کننده بود ، زیرا یک یا دو قطعه نگران کننده است – هنگامی که چندین برنامه با مشخصات بالا تحت تأثیر قرار می گیرند ، موج های زنگ خطر به طور قابل قبولی در جامعه جاری میشود.

به نظر می رسد که در بروزرسانی که یک سال پیش برای یکی از مشتریان اصلی نرم افزار گره Ethereum ، Geth ارسال شده ، یک اشکال شناسایی شده است. رفع اشکال در تیرماه سال جاری اجرا و ارسال شد. هرکسی به روزرسانی نشد و برخی از برنامه های Ethereum از جمله Infura ، Blockchair و برخی از استخراج کنندگان در یک زنجیره اقلیت گیر کردند.

این قسمت به ما یادآوری می کند که همه فناوری در برابر اشکالات کد آسیب پذیر است. در پایان ، خطا انسانی بود – برخی از سیستم عامل ها ارتقا نیافتند. (و چه کسی در میان ما هر بار که به روزرسانی می شود ، سخت افزار نرم افزار لپ تاپ خود را به روز می کند؟) این نیز یک خطای ارتباطی بود – اشکال شناسایی شد ، رفع اشکال ارسال شد ، اما این به طور گسترده پخش نشد.

همچنین عنوان میکند که ، اگرچه Ethereum در تئوری یک شبکه غیرمتمرکز با گره های مستقل در سراسر جهان توزیع شده است ، اما بسیاری از این گره ها هنوز به خدمات متمرکز بستگی دارند. این آسیب پذیری ها را معرفی می کند و به ما یادآوری می کند که جلوگیری برخی از درجه تمرکز بسیار دشوار است ، به ویژه به عنوان مقیاس شبکه.

مهمترین چیز اما قدرت جامعه است.

این مشخصه سیستم عامل های منبع باز است ، به ویژه در Ethereum ، یک شبکه گسترده که همه کاربران علاقه زیادی به موفقیت شبکه دارند ، برجسته است. این بدان معناست که ، در این شرایط ، همه کاربران برای یافتن یک راه حل دست و پنجه نرم می کنند ، برخی از آنها فرصت های معامله را از دست می دهند و برخی دیگر مجبورند معاملات خود را در زنجیره اقلیت بازگردانند.

دیدن اجتماعاتی که برای حل یک مشکل در کنار هم جمع می شوند مثالی مشخص از چگونگی دستیابی اقتصاد پایدار و دستیابی معنادار در اقتصادهای خودجوش است – یعنی اقتصادی که برنامه ریزی نشده یا کنترل نشده است.

نکته جالب دیگر این است که قیمت ETH چشمک نمی زد. (در واقع ، تقریباً 3٪ در روز افزایش یافت). من در حالی که این درام در حال وقوع بود ، تماشا می کردم و انتظار داشتم که به شدت غوطه ور شود. به هر حال ، ترس از اینكه Ethereum “خراب” شده باشد ، بود ، كه مطمئناً به ایمان به توانایی شبکه در تحمل تغییر پروتكل آینده آسیب می رساند.

این که این کار را انجام نداد ، نشان از بلوغ عمیق دارایی است و نشان می دهد که سرمایه گذاران به افق امیدوار کننده تری نگاه می کنند.

کسی هنوز می داند چه خبر است؟

این واقعیت که سهام در طی یک هفته که خبرهای خوبی را درمورد واکسن به ارمغان آورد و افزایش مالیات را به سمت افق افزایش دهد ، بهتر عمل نکرد ، نشان می دهد که تأثیر ویروس بر اقتصاد هنوز بسیار نگران کننده است. حتی در بهترین حالت ، توزیع واکسن حداقل تا سال آینده پیچیده و پراکنده خواهد بود و در همین حال تعداد موارد جدید در سراسر جهان رو به افزایش است.

علاوه بر این ، توزیع بالقوه یک ویروس موثر در آینده نزدیک معضلات جالب توجهی را برای بینندگان توپ بلوری ایجاد می کند. آیا تقویت اقتصادی ناشی از تجدید فعالیت ، حذف تدریجی پشتیبانی سیاست های پولی از بازارها را جبران خواهد کرد؟

برای جمع آوری همه چیز ، به نظر می رسد که ما به یک فصل پیش فرض می رویم که می تواند برای حاکمیت و بانک ها مناسب نباشد.

اخبار بد ممکن است شناور باشند اما همچنان ادامه دارد که گسترش پولی به بازار ارز وام می دهد. حتی بقایای عدم اطمینان انتخاباتی در ایالات متحده نیز بازار را به خود جلب نمی کند ، زیرا شک و تردیدهای طولانی با کاهش احتمال افزایش مالیات ناپدید می شوند.

در همین حال ، به نظر می رسد بیت کوین از روندهای کلان که به حمایت فزاینده نهادی کمک می کنند ، بهره می برد و بخش عمده ای از هفته را بالای 16000 دلار صرف ارائه عملکرد چشمگیر سالانه بیش از 125٪ می کند.

لینک زنجیره ای

تیم استراتژی بازارهای جهانی JPMorgan گزارشی منتشر کرد و تأکید کرد که Grayscale Bitcoin Trust (با مدیریت Grayscale Investments ، یک شرکت تابعه از مادر بزرگ CoinDesk DCG) از نظر سیر جریان بهتر از صندوق های قابل معامله در بورس طلا (ETF) عمل کرده است. TAKEAWAY: داده ها به خودی خود چشمگیر هستند. با این حال ، جالب تر اینکه JPMorgan در حال نوشتن یادداشت در مورد آن است ، و اشاره می کند که به نظر می رسد علاقه به بیت کوین نه تنها توسط هزاره ها بلکه توسط سرمایه گذاران نهادی مانند دفاتر خانوادگی که به بیت کوین به عنوان گزینه ای برای طلا نگاه می کنند ، منجر می شود. روایت هایی از این دست معمولاً مسری هستند.

بانک ساخت و ساز چین (CCB) با کمک بورس دارایی های دیجیتال Fusang مستقر در مالزی ، 3 میلیارد دلار اوراق بدهی در یک بلاکچین منتشر می کند. این اوراق با بیت کوین یا دلار آمریکا قابل تعویض خواهد بود. TAKEAWAY: موارد بسیاری در این مورد شگفت آور است. اولاً ، CCB دومین بانک بزرگ در جهان است که متعلق به وزارت دارایی چین است و با بورس دارایی دیجیتال تجارت می کند. دوم ، اگرچه این بانک ارز رمزپایه شده را مدیریت نخواهد کرد ، اما از افرادی که این اوراق را با بیت کوین خریداری می کنند و پول رمزپایه شده (از طریق دلار آمریکا) پول نقد می کند آگاه است و به نظر می رسد حمایت می کند. سوم ، سود سالانه کم و فقط 0.75٪ است ، اما بیشتر از نرخ سپرده دلار بانکی ایالات متحده است و حداقل خرید 100 دلار خرده فروشی است. و از این واقعیت غافل نشویم که اوراق قرضه در بلاکچین منتشر می شوند و توسط یک شرکت فناوری نوآور صادر نمی شود – توسط یک بانک دولتی چینی صادر می شود. اگر این یک آزمایش است ، یک آزمایش بزرگ است و مطمئناً باید آن را زیر نظر داشته باشید.

مایکل سایلور ، مدیر عامل شرکت MicroStrategy هنگامی که در اوایل سال جاری مشخص شد شرکت وی 425 میلیون دلار در بیت کوین به عنوان پوشش تورم سرمایه گذاری کرده است ، مورد توجه صنعت رمزارز قرار گرفت. او در یک گفتگو در کنار آتش با مدیر ارشد ، مایکل کیسی (ارزش دیدن ، پیوند ویدیویی در مقاله) ، دلیل استدلال خود را توضیح داد و گفت شرط بیت کوین شرکت وی “پاسخ منطقی به اقتصاد کلان در هرج و مرج” است. وی افزود که احتکار طلا “یک روش قدیمی برای ذخیره ارزش است” و بیت کوین “یک میلیون برابر بهتر” است. TAKEAWAY: وقتی صحبت از مدیریت خزانه داری شرکت می شود ، این یک دیدگاه تازه است و شرکت تاکنون با شرط بندی بسیار خوب عمل کرده است – ارزش سهام شرکت بیش از 190 میلیون دلار افزایش یافته است ، بیشتر از سود تجمعی چند سال گذشته . تأثیر واقعی بر روی خط پایین جزئیات هنوز داده نشده است ، زیرا دارایی به عنوان یک دارایی نامشهود در ترازنامه ارزیابی می شود.

ری دالیو ، بنیانگذار و رئیس صندوق احاطه کننده Bridgewater Associated ، گفت که او سه مشکل اصلی بیت کوین را می بیند: این که به راحتی نمی توان از آن برای خرید استفاده کرد ، نوسانات باعث می شود تاجران تمایلی به پذیرش آن نداشته باشند ، و دولت ها “غیرقانونی خواهند کرد “باید شروع به تبدیل شدن به” مادی “کند. TAKEAWAY: به طور جدی ، شما فکر می کنید که او برای انجام تحقیقات کم تلاش کرده است. بیت کوین به عنوان یک فناوری برای پرداخت های مصرف کننده  است ، و ترس دولت ها ، بحث های 2012 است.

تأسیسات خودپرداز بیت کوین امسال تاکنون 85 درصد رشد کرده اند و از رشد 50 درصدی سال گذشته پیشی گرفته اند. TAKEAWAY: دستگاه های خودپرداز به مردم امکان می دهند بیت کوین بخرند که یا حساب بانکی ندارند یا با دانستن اینکه این کار را می کنند با بانک راحت نیستند. مبالغ ناچیز است و معمولاً هر بار کمتر از 100 دلار است. اما امکان دستیابی به آن بالقوه گسترده است و رشد خودپردازها نشانه افزایش علاقه خرده فروشی در سراسر جهان است ، چه برای سرمایه گذاری و چه برای پرداخت. این احتمالاً در نهایت در حجم های زنجیره ای و همچنین قیمت BTC منعکس می شود.

رشد ناگهانی بیت کوین بر روی اتریوم (بیت کوین پیچیده یا WBTC بزرگترین سرویس از تعداد انگشت شماری از خدمات است که بیت کوین را در یک قرارداد در ازای نمایندگی مستقر در اتریوم قفل می کند) در ماه اکتبر کاهش یافت ، اما میزان عرضه کل هنوز رشد کرد در طول ماه 21٪ سنگین ، بیش از اندازه کافی برای جذب بیت کوین تازه استخراج شده. TAKEAWAY: احتمالاً کاهش سرعت در نتیجه کاهش بهره به بازده مالی غیرمتمرکز است. اما این رشد هنوز قابل توجه است و تقویت مورد استفاده جدید بیت کوین را برجسته می کند: به عنوان یک دارایی وثیقه در سیستم عامل های وام غیرمتمرکز. من انتظار دارم که رشد طی ماههای آینده همچنان آرام باشد ، اما همچنان مثبت باقی بماند.

پس از اجرای زنده هفته گذشته ، قرارداد سپرده گذاری برای ارتقا 2.0 Ethereum اکنون بیش از 50،000 ETH یا تقریباً 10٪ از آستانه مورد نیاز برای فعال سازی انتقال Ethereum از یک بلاکچین اثبات کار به یک زیرساخت فنی جدید است که از اثبات پشتیبانی می کند. سهام TAKEAWAY: هنگامی که Ethereum 2.0 فعال شد ، اعتبارسنجان (که باید حداقل 32 ETH سهام داشته باشند) شروع به کسب پاداش بلوک در شبکه جدید با نرخ تخمین زده شده از 8٪ -15 ann سالانه می کنند ، بازدهی جذاب در محیط فعلی ، اگرچه سرمایه گذاری با یک دوره قفل همراه بوده است ولی بدون خطر نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .