آیا واقعا اتریوم بهترین بلاک چین برای تشکیل DAO است؟

Is Ethereum really the best blockchain to form a DAO?

0

آیا واقعا اتریوم بهترین بلاک چین برای تشکیل DAO است؟

تسلط اتریوم به عنوان بلاک چین منتخب برای DAO  همچنان قوی است، اما موردی برای زنجیره های دیگر وجود دارد که ممکن است مناسب تر باشند.

جامعه و صنعت کریپتو اتریوم را به عنوان زنجیره انتخابی برای اکثر برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین انتخاب کرده‌اند، اما زنجیره‌های دیگر ممکن است برای مدیریت حجم کاری سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) مناسب‌تر باشند.

مزایای فنی و تراکنش‌های ارزان‌تر هنوز به یکی از عوامل اصلی کشش زنجیره‌های ماشین مجازی اتریوم (EVM) تبدیل نشده‌اند. سازگاری EVM شبکه را قادر می‌سازد تا از ویژگی‌های امنیتی اتریوم استفاده کند.

اتریوم (ETH) و زنجیره‌های سازگار با آن دارای مزیت آشکاری در تعداد DAO نسبت به سایرین هستند. آنها بیش از 4200 DAO و پروتکل هایی را در خود جای داده اند که بر اساس داده های پلت فرم رای گیری بلاک چین Snapshot به شرکت کنندگان  نیاز دارند.

در مقایسه، اکوسیستم Solana (SOL) تنها دارای 140 است، Cardano دارای 10 DAO با توجه به ردیاب اکوسیستم Cardano Cube، و Polkadot (DOT) Substrate می‌گوید که فقط 8 DAO دارد. این به معنای نادیده گرفتن این واقعیت نیست که در بین 10 DAO برتر از نظر تعداد تصمیمات اتخاذ شده در هفت روز گذشته، ردیاب DeepDAO نشان می دهد که سه DAO مبتنی بر Solana هستند.

به گفته ایال ایثکوویچ، مدیر عامل DeepDAO ردیاب DAO در پاسخ‌های ایمیلی به کوین تلگراف، قدرت اتریوم نسبت به بقیه ممکن است به دلایلی ساده و در عین حال کاربردی باشد. او تسلط اتریوم را به این واقعیت نسبت می‌دهد که «زنجیره‌ای است که جنبش DAO از آنجا شروع شد».

از سوی دیگر، او به هزینه بالای گس فی شبکه به عنوان نقص اتریوم اشاره کرد. او افزود که Solana به DAO ها اجازه می دهد تا تراکنش های سریع و ارزان انجام دهند، “اما، دوباره، ویژگی ها و ابزارهای پشتیبانی در اکوسیستم کمتر قوی هستند.”

علاوه بر این، سولانا در برابر قطعی شبکه آسیب پذیر شده است.

سارو مک کنا، یکی از بنیانگذاران بازی توکن غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه جهانی WAX مبتنی بر EOSIO، هفته گذشته به Cointelegraph گفت که معتقد است EOSIO (EOS) برای ساختن DAO بهتر است.

از نظر او، اتریوم برای اهداف رای گیری بسیار گران است و به گونه ای طراحی شده است که یک “بلاک چین همه منظوره” برای انجام هر تعداد از وظایف مختلف باشد. این در تضاد با EOSIO است که مک کنا گفت: «تا حدی برای هدف DAO ساخته شده است».

هزینه‌های شبکه مدت‌هاست که برای کاربران اتریوم مشکل‌ساز بوده است، اما در ماه مارس، هزینه‌ها در پایین‌ترین سطح خود از آگوست گذشته بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .