آینده دارایی های دیجیتال در ورزش

PwC report calls NFTs 'the future of digital assets in sports'

0

گزارش pWc  حاکی از آن است که NFT ها «آینده دارایی های دیجیتال در ورزش» نامید

این گزارش تاکید می‌کند که دارایی‌های دیجیتال می‌توانند اساساً نحوه مصرف ورزش و تعامل هواداران با تیم‌های مورد علاقه خود را تغییر دهند.

بر اساس گزارش موسسه مشاوره Price Waterhouse Coopers یا PwC، Sports Outlook 2022 برای آمریکای شمالی، توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT و دارایی‌های دیجیتال یکی از ده روند اصلی صنعت ورزش هستند. از تغییر زیرساخت‌های فناوری ورزشی تا جلب مشارکت طرفداران، این گزارش سه مورد اصلی استفاده از NFT و احتمال شکل‌دهی آنها به آینده ورزش را فهرست می‌کند.

اولین مورد استفاده، NFT های کلکسیونی است – دارایی هایی که برای فروش محتوای دیجیتال قابل جمع آوری، احراز هویت و نسخه محدود استفاده می شود. این به یادگاری‌های سنتی مانند کارت‌های تجاری بازیکنان یا بلیت‌های خرد مسابقات تاریخی اشاره دارد که می‌توان آنها را دیجیتالی، ضرب و بر روی بلاک چین معامله کرد. این گزارش اضافه کرد که این مجموعه‌ها در نهایت می‌توانند نمایش داده شوند و در سراسر متاورس‌ها به اشتراک گذاشته شوند.

«معروف‌ترین نمونه» مجموعه NFT کلکسیونی، عکس برتر NBA از Dapper Labs است. این بازار بهترین بازی‌های تاریخ NBA را نشان می‌دهد و اخیراً پس از بازی Axie Infinity در رتبه دوم بیشترین تراکنش‌های NFT در صنعت بازی‌های بلاک چین با ۸۲۷ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ قرار گرفته است. نمونه محبوب دیگر بازنشستگی است. بازار کلکسیونی NFT تام بریدی NFL که اخیراً 170 میلیون دلار بودجه سری B جمع آوری کرده است.

ثانیاً، عضو بلیط فصل، یا STM، NFT ها را می توان یکی دیگر از موارد استفاده بزرگ در نظر گرفت. ارائه گذرنامه های تایید شده به اعضای بلیط فصل، تجربه یک طرفدار وفادار را افزایش می دهد. STMهایی که برای دسترسی به محتوای ویژه اضافی و تجربیات استادیوم استفاده می‌کردند، می‌توانستند نسخه‌های ویژه NFT کلکسیونی را برای بازی‌هایی که شرکت می‌کنند دریافت کنند. و اسپانسرها نیز می توانند سود ببرند، اگر تیم هایی که حمایت مالی می کنند، آنها را قادر سازند تا اطمینان حاصل کنند که مشتریانی که بلیط های فیزیکی خود را از دست می دهند، هیچ مزیت اضافی را از دست نمی دهند.

در نهایت، انتظار می‌رود که توکن‌های دسترسی مجازی برای طرفدارانی که ترجیح می‌دهند برای یک تجربه مجازی هزینه بیشتری بپردازند و ممکن است نتوانند شخصاً در بازی‌ها شرکت کنند، مورد تقاضا باشد. توکن‌های دسترسی مجازی که به‌عنوان نسخه جدیدی از بلیط‌های فصل توصیف می‌شوند، می‌توانند به مالکان امکان دسترسی به مزایای بیشتر پشت صحنه مانند دوربین‌های بازیکن، دوربین‌های نیمکتی یا حتی دسترسی مجازی به رختکن را بدهند. برخی از باشگاه‌های فوتبال که تا کنون با نشانه‌های هواداران خود موفق بوده‌اند، پاری سن ژرمن و منچسترسیتی هستند که به هواداران این حق را می‌دهند که بر تصمیم‌های غیراستراتژیک روز بازی مانند موسیقی پیاده‌روی تأثیر بگذارند.

PwC توضیح داد که فروش بلیط، حقوق رسانه ای و حمایت مالی بزرگترین جریان درآمد فعلی برای تیم ها و لیگ ها هستند. انتظار می‌رود که بلیط‌های توکن‌شده، حقوق رسانه‌ای NFT و حمایت از رویدادهای دیجیتالی یا متاورس، رشد صنعت را افزایش دهند و بیان کنند که فروش دارایی‌های دیجیتال نیز ممکن است به یک جریان درآمد «جدی» تبدیل شود. این گزارش اضافه می‌کند که برای تحقق این امر، تیم‌ها به یک فناوری نیاز دارند که داده‌های فروش دیجیتال جدید آنها را با پایگاه‌های اطلاعاتی مشتریان موجود و یک تیم حقوقی قوی برای رسیدگی به پیامدهای نظارتی و مالیاتی مرتبط کند.

این روندها همگی در حال افزایش هستند، به ویژه با افزایش محبوبیت مشارکت بین بازارهای NFT و انجمن های ورزشی. اخیراً، Solana NFT Marketplace Magic Eden یک مجموعه NFT آینده را با همکاری Overtime، پلتفرم سرگرمی ورزشی، برای افزایش تعامل طرفداران در طول مسابقات بسکتبال مردان NCAA 2022 اعلام کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .