اتریوم راه حلی برای معضلات زیست محیطی

Vitalik argues that proof-of-stake is a 'solution' to Ethereum’s environmental woes

0

اتریوم  راه حلی برای معضلات زیست محیطی .

ویتالیک بوترین :  راه حل معضلات زیست محیطی اثبات سهام در  اتریوم  است .

ویتالیک بوترین ، بنیانگذار اتریوم ، در کنفرانس مجازی  StartmeupHK  که روز گذشته از هنگ کنگ برگزار شد مدعی شد که انتقال اتریوم به یک مکانیسم اجماع اثبات سهام راه حلی برای برطرف کردن مشکل مصرف بی رویه انرژی در این بلاکچین است که اخیراً صدای منتقدان را در آورده است .

وی با اشاره به این که اثبات سهام ” هنوز در مراحل ابتدایی خود به سر می برد و نسبت به مدل اثبات کار اتریوم ، کمتر مورد کارآزمایی قرارگرفته است ”  خاطر نشان کرد که این مدل می تواند در نهایت میزان مصرف انرژی این زنجیره را تا  1000 برابر کاهش دهد .

این اظهارات در حالی ایراد گرفته می شوند که اخیراً (  ایلان ماسک ، بنیانگذار تسلا ، ) با ادعای مصرف بیش از حد سوخت های فسیلی برای استخراج بیت کوین ، پذیرش آن به عنوان گزینه پرداختی برای محصولات این شرکت را متوقف کرد .

در اوایل ماه جاری ، بوترین  استدلال کرده بود که استفاده مداوم بیت کوین از اثبات کار به این معنی است که این زنجیره ، که در حال حاضر بزرگترین زنجیره جهان به شمار می رود ،  سرانجام کنار گذاشته خواهد شد زیرا کاربران به طور روز افزون به گزینه های سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه تر روی خواهند آورد .

در نهایت ، به نظر می رسد بوترین با این نظر منتقدان مبنی بر نیاز به اتخاذ مدل های جدیدتر و کارآمدتر توسط این شبکه بلاکچین موافق باشد ؛ خصوصاً این که این زنجیره با افزایش حجم معاملاتی روبرو است که آن را به یک شبکه محاسباتی کاملاً مورد اعتماد تبدیل می کند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .