اتریوم چطور استخراج می شود؟

0

اتریوم چطور استخراج می شود؟

برای استخراج Ethereum ، شما به رایانه های تخصصی نیاز دارید که بتوانند محاسبات لازم برای ایجاد توکن های جدید در بلاکچین و همچنین مقدار قابل توجهی برق که برای کار مستمر تجهیزات مورد نیاز ، انجام دهند. همه اینها باعث افزایش هزینه های قابل توجه اولیه می شود.

استخراج “چسبی” است که بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده از جمله Ethereum را با اطمینان از توافق شبکه در مورد هر تغییر در سیستم ، در کنار هم نگه می دارد. Ethereum فقط یک ارز رمزنگاری شده را تأمین نمی کند – بلکه بستری را برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز فراهم می کند که با از بین بردن واسطه ها به کاربران امکان کنترل بیشتر داده های خود را می دهد. برنامه های سنتی مانند Twitter یا Gmail معمولاً از طریق سرورهای اینترنت اجرا می شوند و توسط یک مرجع مرکزی مدیریت می شوند ، به این معنی که این مقام می تواند در هر زمان ، کاربران را از انجام برخی اقدامات متوقف کند یا داده ها را در سیستم عامل های خود نظارت کند. به ماینرها پرداخت هایی صورت میگیرد  تا این چسب باشند ، هنگامی که رایانه هایشان محاسباتی را برای باز کردن قفل “رمزهای جدید”  انجام می دهند ، ارز رمزپایه به آنها تعلق می گیرند. به همین دلیل است که اولین جایگاه بیشتر به افرادی  تعلق دارد که این ریسک قبول میکنند.

ماینرها برای دستیابی به اتر ، توکن Ethereum ، رایانه های خود را برای کارهای سخت از طریق محاسبات رمزنگاری تنظیم می کنند. آنها باید تعداد زیادی از مشکلات محاسباتی را امتحان کنند تا زمانی که یکی از آنها دسته جدیدی از دارایی را باز کند.

از لحاظ تئوری ، هر کسی می تواند رایانه های خود را طوری تنظیم کند که روی این معماهای رمزنگاری به عنوان راهی برای کسب پاداش تمرکز کند. جذابیت کار در این است که استخراج در بلاک چین های بزرگ به مرور زمان به انرژی بیشتر و بیشتری نیاز دارد. از آنجا که افراد بیشتری در سخت افزار قدرتمندتر برای استخراج ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری می کنند ، محاسبات سخت تر می شوند. ماینرهایی که از رایانه های معمولی استفاده می کنند شانسی نخواهند داشت.

انتخاب سخت افزار استخراج

قبل از شروع ، به سخت افزار رایانه خاصی نیاز دارید تا تمام وقت خود را به استخراج اختصاص دهید.

سه نوع سخت افزار استخراج وجود دارد:

  • CPUs: پردازنده مرکزی
  • GPUs: سریعتر از پردازنده های مرکزی
  • ASICs : حتی سریعتر و قدرتمندتر از پردازنده های گرافیکی

GPU ها و ASIC ها هش ریت بالاتری دارند ، به این معنی که آنها می توانند پاسخ های پازل را با سرعت بیشتری حدس بزنند. در زمان نوشتن مقاله ، GPU ها و ASIC ها اکنون تنها گزینه مقرون به صرفه برای استخراج کنندگان اتر هستند. پردازنده ها دیگر به اندازه کافی قدرتمند نیستند.

راه اندازی GPU یک کار پیچیده است و شما می توانید با توجه به این که GPU می تواند در هر ثانیه هش محاسبه کند ، میزان مصرف برق و هزینه اولیه کارت ، می توانید توصیه های زیادی راجع به اینکه کدام یک بیشترین سود را دارند ، مرور کنید.

شما احتمالاً می خواهید یک دکل استخراج ، دستگاهی که ممکن است از چند پردازنده گرافیکی تشکیل شده باشد و ساخت آن یک هفته طول بکشد ، راه اندازی کنید. ماشین حساب های آنلاین سودآوری استخراج ، مانند آنچه که توسط Etherscan ارائه شده است ، به میزان احتمالی اتر شما پی می برند. در یک هش ریت مشخص درآمد کسب خواهید کرد و اینکه آیا این اتر سودآوری کافی راهنگام کاهش هزینه های راه اندازی و برق دارد.

نصب نرم افزار Ethereum

پس از انتخاب برخی از سخت افزارهای استخراج ، مرحله بعدی نصب نرم افزار استخراج است.

ماینرها برای اتصال به شبکه گسترده تر Ethereum باید یک سرویس Ethereum نصب کنند. اتصال به اینترنت برای ماینرها حیاتی است. بدون اتصال به اینترنت ، node قادر به انجام هر کاری نخواهد بود.

برنامه نویسان آشنا به خط فرمان می توانند Geth ، نرم افزاری را که Ethereum node  نوشته شده به زبان برنامه نویسی Go یا هر سرویس گیرنده دیگر Ethereum مانند Parity یا OpenEthereum را نصب کند.

Geth را با استفاده از دستورالعملهای مربوط به سیستم عامل مناسب خود (Windows ، Mac OS یا Linux) در اینجا بارگیری کنید ، آنرا از حالت فشرده خارج کرده و اجرا کنید.

 

پس از نصب ،node  شما می تواند به شبکه Ethereum متصل شود و سپس بتواند با node های دیگر “صحبت” کند ، تا آخرین معاملات و بلوک ها را از بین ببرد. علاوه بر استخراج اتر ، یک مشتری رابطی برای استقرار قراردادهای هوشمند شما و ارسال معاملات با استفاده از “خط فرمان” فراهم می کند ، برنامه نویسان رابط می توانند برای تایپ دستورات به رایانه استفاده کنند.

 نرم افزار استخراج Ethereum را نصب کنید

استخراج کنندگان مشتاق پس از آن نیاز به نصب نرم افزار رسمی استخراج ، Ethminer دارند.

بارگیری نسخه مناسب ویندوز را در اینجا یا دستورالعمل های استخراج GPU برای سیستم عامل های دیگر را در اینجا پیدا کنید.

پس از نصب ، node شما رسماً در ایمن سازی شبکه Ethereum نقش خواهد داشت. برای جزئیات بیشتر در مورد هر یک از موارد بالا ، به وب سایت رسمی ethereum مراجعه کنید.

پیوستن به استخر استخراج

بعنوان یک استخراج کننده ، بعید است بتوانید به تنهایی اتر را استخراج کنید.

به همین دلیل است که استخراج کنندگان قدرت محاسباتی خود را در “استخرهای استخراج” جمع می کنند تا شانس خود را برای حل معماهای رمزنگاری و کسب اتر بهبود دهند. سپس ، آنها متناسب با میزان توان هراستخراج کننده ، سود را تقسیم کردند.

عوامل زیادی در عضویت در استخر استخراج وجود دارد. هر استخر ممکن است برای همیشه وجود نداشته باشد و قدرت محاسباتی هر استخر به طور مداوم در حال تغییر است ، بنابراین تعدادی از عوامل برای تصمیم گیری در مورد پیوستن وجود دارد.

یک نکته که باید به خاطر داشته باشید این است که استخرهای استخراج دارای ساختار پرداخت متفاوت هستند و استخرها هزینه استخراج را می گیرند.

امروزه محبوب ترین استخرهای استخراج عبارتند از:

  • Ethermine
  • F2Pool
  • Sparkpool
  • Nanopool

The distribution of Ethereum mining pools as of Jan. 7, 2021.(Etherscan.io)

استخرهای استخراج معمولاً در وب سایت خود مراحل ثبت نام دارند ، بنابراین ماینرها می توانند به استخر متصل شده و استخراج را آغاز کنند.

برق ارزان پیدا کنید

بزرگترین هزینه استخراج دیگر، برق است. بسیاری از استخراج کنندگان سودآور ، یا با نقل مکان به مناطقی در سراسر جهان که برق ارزانتری دارند یا با بهره گیری از منابع انرژی تجدیدپذیر ، برق تخفیف دار را جستجو می کنند.

 

استخراج اتریوم FAQs

آیا استخراج Ethereum سودآور است؟

پاسخ پیچیده ای است. متغیرهای زیادی وجود دارد که استخراج کنندگان هنگام غوطه وری در استخراج باید در نظر بگیرند ، مانند ارزش اتر در یک زمان مشخص و هزینه برق ، یک نیاز گران برای استخراج. هزینه برق در سراسر جهان متفاوت است.

 

چگونه Ethereum می تواند ‘ProgPoW’ را بر استخراج تأثیر بگذارد؟

ProgPoW یک نسخه ارتقا یافته پیشنهادی Ethereum است که در صورت اجرا ، قدرتمندترین استخراج کنندگان را با مشکل روبرو می کند. انگیزه این کارحفظ غیرمتمرکز بودن شبکه و تلاش برای عدم تمرکز قدرت در دست یک شخص است.

به طور خلاصه ، ماینرهایی که از ASIC استفاده می کنند (سخت افزاری که حتی برای استخراج از GPU نیز قدرتمندتر است – به بالا مراجعه کنید) مواردی هستند که تحت تأثیر قرار می گیرند. ASIC های آنها که احتمالاً ماینرها برای آنها حق بیمه پرداخت می کردند ، دیگر نمی توانند برای استخراج اتر استفاده شوند.

چگونه Ethereum 2.0  پیچیدگی استخراج را ارتقا می دهد؟

نسخه ارتقا یافته Ethereum 2.0 در تاریخ 1 دسامبر سال 2020 شروع به کار کرد و طی چند سال آینده تکرار خواهد شد.

این بروزرسانی حتی بر روی ProgPoW بسیار شدید تأثیر خواهد گذاشت. هنگامی که Ethereum 2.0 به طور کامل راه اندازی شود ، هدف این است که استخراج کنندگان به طور کامل حذف شوند ، و زمینه را برای یک روش کارآمدتر برای حفظ یکپارچگی بلاکچین Ethereum فراهم کنیم.

چگونه می توانم از حوادث Ethereum که می توانند بر استخراج تأثیر بگذارند آگاه شویم؟

دنیای استخراج گردبادی از تغییر است. ابزاری که امروز انتخاب کردید ممکن است سال آینده منسوخ شوند. بعضی از استخرهای استخراج ممکن است از بین بروند در حالی که برخی دیگر ظهور میکنند.

به عنوان یک استخراج کننده ، نگه داشتن برگه هایی در مورد آخرین اخبار استخراج و همچنین به روزرسانی های پروتکل Ethereum ، ارزش آگاهی از تغییرات صنعت را دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .