اتریوم چیست ؟

0

What is Ethereum?

اتریوم یک پلت فرم نرم افزاری مبتنی بر بلاک چین است که در درجه اول ،دومین ارز دیجیتال در دنیا پس از بیت کوین ، استفاده از بازار سرمایه (سرمایه جمع آوری شده در بازار )  ایجاد و   حمایت شده است .

مانند سایر ارز های دیجیتال ،می توان از اتریوم برای ارسال و دریافت مقدار (ارز)در سطح جهانی و بدون حضور هیچ (شخص یا نرم افزار های شخص ثالث ) که  تراکنش و عملکرد شما را تماشا یا در این مراحل حضور داشته باشد .

ارزش مبادله ،به عنوان یک موضوع اصلی (مهم و چالش برانگیز ) در استفاده اتریوم از بلاک چین مطرح می باشد که اغلب از طریق ژتون (توکن اختصاصی خود بلاک چین ) اتر صورت می پذیرد .

اما بسیاری از توسعه دهندگان ، به دلیل توانایی ذخیره بلند مدت در آن و چشم انداز های بلند پروازانه همچنان روی توسعه آن کار می کنند تا کاربران بتوانند نظارت بیشتری بر روی امور مالی و داده های آنلاین خود داشته باشند. این ایده بلند پروازانه – که گاهی اوقات منجر به این می شود که Ethereum به عنوان یک “کامپیوتر جهانی ” شناخته شود ،با انتقاداتی مبنی بر اینکه (این ایده ) موفق نخواهد بود ،رو به رو شده است .

اما اگر نتایج این آزمایش به صورتی اجرایی شود ، باعث ایجاد برنامه هایی بسیار متفاوت از فیس بوک و گوگل می شود که کاربران آگاهانه یا ناآگاهانه به داده های خود اعتماد دارند.علاقه مندان به Ethereum  سعی دارند با کمک گرفتن از بلاک چین  فرایند نظارت کردن را مدیریت کنند (به دست بگیرند ) ،یک تکنولوژی جهت غیر متمرکز ساختن داده ها ،بنابراین هزاران نفر در سرتاسر جهان یک نسخه کپی از آن را دریافت می کنند توسعه دهندگان می توانند از Ethereum برای ساخت برنامه هایی بدون مدیریت متمرکز استفاده کنند ، به این معنی که داده های کاربر توسط سازندگان سرویس دستکاری نمی شود

Ethereum اولین بار در سال 2013 توسط توسعه دهنده Vitalik Buterin ، که در آن زمان 19 سال داشت ، پیشنهاد شد و یکی از پیشگامان ایده گسترش فناوری بیت کوین، بلاکچین ، کاربردی بودن آن (مورد استفاده بودن آن -مفید بودن آن) در طول تراکنش های مالی بود.

در حالی که بیت کوین با هدف اخلال در بانکداری آنلاین و معاملات روزمره ایجاد شده است ، سازندگان Ethereum قصد دارند از همان فناوری برای جایگزینی اشخاص ثالث در اینترنت استفاده کنند . کسانی که داده ها را ذخیره می کنند ،وام ها را متنقل می کنند  واز ابزار های جدید (پیچیده – به روز ) مالی  ،نگهداری می کنند .

این برنامه ها از طریق روش های بی شماری به مردم کمک می کنند ، مانند ایجاد راه برای به اشتراک گذاشتن عکس های تعطیلات با دوستان خود در شبکه های اجتماعی. اما آنها  به سواستفاده  کردن از طریق کنترل جریان کلی با سانسور کردن داده ها یا پخش کردن داده های حساس کاربر از طریق هک کردن ،متهم هستند .

این پلت فرم به طور رسمی در سال 2015 راه اندازی شد و ایده Ethereum را به یک شبکه واقعی و عملی تبدیل کرد.

Ethereum and a decentralized internet

اتریوم و اینترنت غیر متمرکز

قبل از اینکه بتوانید Ethereum را درک کنید  ، به شما کمک می کند تا ابتدا مفهوم واسطه ها را متوجه بشوید

امروز واسطه ها همه جا هستند. در پشت صحنه ، آنها به ما کمک می کنند تا انواع فرایند های  دیجیتالی را انجام دهیم. به عنوان مثال Gmail در ارسال ایمیل به ما کمک می کند. Venmo به ما کمک می کند 10 دلار برای یک دوست ارسال کنیم.

این بدان معنی است که داده های شخصی ، اطلاعات مالی و موارد دیگر به طور عمده در دستگاه های دیگر  از جمله  ابرها و سرورها ذخیره می شوند  مانند  شرکت هایی مانند Facebook ، Google یا PayPal. حتی این مقاله CoinDesk در سرور کنترل شده توسط شخص ثالث ذخیره می شود.

به گفته اشخاصی که طرفدار غیر متمرکز سازی می باشند ،این ساختار می تواند مشکل ساز باشد ،این به معنای کنترل کمتر برای کاربران و همچنین ایجاد فرصت هایی برای سانسور کردن ،جایی که شخصی برای مداخله کردن می تواند  وارد شود و ا هر گونه اقدامات کاربر ،مانند خرید سهام خاص یا ارسال  پیام خاصی در شبکه های اجتماعی ،جلوگیری کرده و آن ها را مسدود کند

ایده Ethereum تغییر نحوه کار برنامه ها در اینترنت است واسطه ها را با  واسطه های هوشمندی که قوانین را به طور خودکار اجرا می کنند جا به جا می کند  ، تا کنترل بیشتری به کاربران دهد

 بسیاری ، از جمله بنیان گذاران  اینترنت ، معتقدند که اینترنت همیشه بستری  غیرمتمرکز بوده و یک حرکت متفرق با استفاده از ابزارهای جدید برای کمک به دستیابی به این هدف ایجاد شده است. اتریوم یکی از فناوری هایی ست که آماده  پیوستن به این جنبش بوده است .

Ethereum FAQ

سوالات متداول در مورد Ethereum

اتریوم چه تفاوتی با بیت کوین دارد ؟

اتریوم در واقع از بیت کوین الهام  میگیرد ،هر دو ارز دیجیتال هستند و اتریوم از همان فناوری ای استفاده می کنند که بیت کوین در پس زمینه از آن استفاده می کنند ،بلاک چین ،که از محیط عمومی غیر متمرکز برای ایجاد تمرکز زدایی در شبکه استفاده می کند بنا براین (کل مجموعه ) فقط تحت کنترل یک موجودیت (به تنهایی ) نخواهد بود .

اما در حالیکه بیت کوین از یک انبار (فروشگاه ) برای ذخیره سازی مقادیر استفاده می کند ایده Ethereum این است که انواع دیگر برنامه ها و خدمات را شبکه های اجتماعی برای گرفتن توافق نامه های مالی پیچیده تر ،متمرکزکنید .

چرا گاهی اوقات اتریوم را یک کامپیوتر جهانی می نامند ؟

بسیاری از طرفداران Ethereum را “رایانه ای جهانی” می دانند که می تواند به صورت غیر متمرکز در اینترنت کار کند ( از اینترنت استفاده کند )

توسط  Ethereum ، سرورهای متمرکز با هزاران “گره” که توسط داوطلبانی در سراسر جهان اداره می شوند ، جایگزین می شوند و بنابراین “رایانه جهانی” تشکیل می شود. امید این است که روزی هر کسی در جهان بتواند از آن استفاده کند.

نرم افزار اتریوم چگونه کار می کند ؟

با یک پیمایش معمولی در یک اپ استور (محیطی که کاربران می توانند برنامه های مورد نظر خود را در آن بیابند ) انواع مختلفی از پیشنهادات (آپشن ها را ) مانند نرم افزار های بانکی تا تناسب اندام و پیام رسان را مشاهده خواهید کرد چشم انداز بلند مدت Ethereum ساخت برنامه هایی است که دقیقاً شبیه به این موارد هستند اما در زیر ساخت عملکرد متفاوتی دارند .

قدم بعدی برای اتریوم چه می باشد ؟

شایان ذکر است که اتریوم با دیدگاه ها و ابهامات مثبت گرایانه مواجه شده است .در قدم اول ،اتریوم ،زیاد مقیاس پذیر نیست به این معنی که در حال حاضر نمی تواند از بسیاری از کاربران پشتیبانی کند ، و ایده “رایانه جهانی” را که گوگل ، فیس بوک و سایر سیستم عامل های متمرکز تا حدودی منحل است .

Ethereum 2.0 ، که در تاریخ 1 دسامبر سال 2020 راه اندازی شد ، هدف آن رفع برخی از این مشکلات است. سایر فناوری های مقیاس گذاری ، مانند Raiden – که سالها در دست کار بوده است – می تواند به مشکل مقیاس پذیری نیز کمک کند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .