اتریوم کلاسیک

Ethereum Classic

0

اتریوم کلاسیک

Ethereum Classic زنجیره بلوکی است که پس از وقوع یک هارد فورک از زنجیره بلوکی Ethereum در سال 2016 ایجاد شد.

مانند ethereum ، از قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (dapps) پشتیبانی می کند. دارایی بومی آن به عنوان ethereum classic یا ETC شناخته می شود.

در سال 2016 ، راه اندازی بلاکچین slock.it یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز با نام The DAO را در بلاکچین اتریوم ایجاد و راه اندازی کرد. DAO به عنوان یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر غیرمتمرکز برای پروژه های راه اندازی شده در ethereum در نظر گرفته شده بود ، و تقریباً 10،000 نفر بیش از 168 میلیون دلار از طریق فروش گسترده مردم در این پروژه سرمایه گذاری کردند.

در طول فروش گسترده ، چندین نقاط آسیب پذیر در کد DAO شناسایی شد و پس از آن هک شد. مهاجم تقریباً 60 میلیون دلار اتر به سرقت برد ، که تقریباً 14 درصد از کل اتر در آن زمان بود.

پس از بحث و جدال در ethereum ، یک هارد فورک در بلوک 1،920،000 اجرا شد ، که کد ethereum را تغییر داد تا وجوه از دست رفته را به سرمایه گذاران بازگرداند. با این حال ، برخی از گره های اتریوم به این دلیل که به معنای غیر قابل تغییر نبودن بلاک چین است ، به چنگال اعتراض کردند و تصمیم گرفتند که آنها نرم افزار به روز شده را اجرا نکنند.

این گره ها همچنان به کار و استخراج نسخه پیش فورک زنجیره بلوک اتریوم ادامه دادند که اکنون به عنوان اتریوم کلاسیک شناخته می شود.

در ژانویه 2019 ، به  ethereum classic  51 درصد حمله انجام داد ، به این معنی که یک ماینر (یا ماینرها) کنترل بیشتر قدرت محاسبات در شبکه را به دست آورد ، به آنها اجازه می دهد معاملات را در بلاکچین متوقف یا معکوس کنند و سکه های دو برابر را خرج کنند.

راه اندازی و صدور

Ethereum Classic در ژوئیه 2016 راه اندازی شد. ETC بعد از انشعاب با نسبت 1: 1 برای همه دارندگان ارز اصلی بلاک چین ethereum ، ETH توزیع شد. این بدان معنا بود که بنیاد Ethereum به طور خودکار به یک دارنده بزرگ کلاسیک ethereum تبدیل شد ، گرچه متعاقباً بیشتر سکه های خود را فروخت. بعلاوه ، قابل توجه است که هکر The DAO تقریباً 3.4 میلیون ETC در اختیار دارد که تقریباً 4٪ از تأمین کالا را نشان می دهد.

طراحی شبکه و مدل امنیتی

کد Ethereum classic پیاده سازی زنجیره بلوک اصلی ethereum است ، با این حال این پروژه ثابت نیست و به توسعه و تغییر خود ادامه می دهد. در حالی که ، ethereum سرانجام از مکانیزم اجماع اثبات کار به مکانیزم اثبات سهام منتقل می شود ، ethereum کلاسیک کد خود را در سال 2018 فورک کرد تا مدل اثبات کار خود را حفظ کند.

سیاست پولی / اقتصادی رمزنگاری

پاداش بلوک Ethereum classic در ابتدا 5 ETC تعیین شد و هر 5 میلیون بلوک 20 درصد کاهش می یابد (تقریبا هر 2.5 سال). ETC یک ارز تورمی با کل عرضه است که انتظار نمی رود بیش از 230 میلیون سکه باشد.

پروسه جابجایی پول

زمان بلوک برای ethereum classic تقریباً 10 تا 15 ثانیه است که به طور متوسط 6 تراکنش در هر بلوک پردازش می شود.

برنامه نویسی

Ethereum Classic یک پروژه منبع باز است که توسعه دهندگان می توانند به آن در انواع زبان های برنامه نویسی از جمله Javascript ، Python ، Go و HTML کمک کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .