اتر چیست؟

0

اتر چیست؟

همانطور که در مقاله “Ethereum چیست؟” بررسی کردیم ، Ethereum قصد دارد هم به عنوان یک نوع اینترنت غیرمتمرکز و هم یک برنامه فروشگاه غیرمتمرکز عمل کند و از برنامه جدیدی بنام (“dapp”) پشتیبانی می کند.

مادامی که کسی اختیار Ethereum را ندارد ، سیستمی که از این قابلیت پشتیبانی می کند رایگان نیست. در عوض ، شبکه به “اتر” نیاز دارد، یک قطعه کد منحصر به فردی که می تواند برای پرداخت هزینه منابع محاسباتی مورد نیاز برای اجرای یک برنامه یا برنامه استفاده شود.

مانند بیت کوین ، اتر نیز حامل دارایی دیجیتال است (شبیه به اوراق بهادار ، حامل اوراق قرضه ، به صورت فیزیکی منتشر می شود). دقیقاً مانند پول نقد ، برای پردازش یا تأیید معامله به شخص ثالث نیاز نیست.

اما اتر به جای اینکه به عنوان ارز دیجیتال یا پرداخت کار کند ، به دنبال “تجدید نیرو” برای برنامه های غیرمتمرکز در شبکه است.

اگرچه به نظر پیچیده می رسد ، اما شما می توانید مثالی مشخص تر در مورد چگونگی استفاده از رمزها برای یک تجربه کاربری بیابید.

به مثال یک دفترچه یادداشت غیرمتمرکز آنلاین برگردیم. برای ارسال ، حذف یا اصلاح یادداشت ، باید هزینه تراکنش را در اتر پرداخت کنید تا شبکه بتواند تغییر را پردازش کند.

براین اساس ، گاهی اوقات اتر را “مرهم دیجیتالی” می نامند. با استفاده از این تشبیه بیشتر ، هزینه معاملات Ethereum بر اساس مقدار “گاز(سوخت)!!!!” مورد نیاز عمل محاسبه می شود.

هزینه هر عمل مقداری سوخت است که بر اساس توان محاسباتی مورد نیاز و مدت زمان کار کردن است. هزینه یک معامله ممکن است 500 گاز باشد ، به عنوان مثال با اتر پرداخت می شود.

به عنوان یک سیستم اقتصادی ، قوانین مربوط به اقتصاد اتر بی پایان است. در حالی که بیت کوین درای 21 میلیون بیت کوین است اما محدودیت مشابهی در اتر وجود ندارد.

از اتری که وجود دارد ، 60 میلیون اتر توسط کاربران در یک کارزار تأمین مالی سرمایه گذاری در سال 2014 خریداری شده است.

12 میلیون اتر دیگر به بنیاد Ethereum که شامل گروهی از محققان و توسعه دهندگان که روی این فناوری کار می کنند، رفت . هر 12 ثانیه ، 5 اتر (ETH) نیز به ماینرهایی که تراکنش های موجود در شبکه را تأیید می کنند ، اختصاص می یابد.

سالانه حداکثر 18 میلیون اتریوم استخراج می شود. در هر زمان یک استخراج کننده یک بلاک یا یک بسته معاملاتی را بدست می آورد ، تقریباً در هر 12 ثانیه پنج اتر ایجاد می شود.

Ethereum 2.0 ، یک نسخه اصلی بهبودیافته برای پروتکل تنظیم شده در دسامبر سال 2020 است که در قوانین ایجاد اتر تغییر کرد و بنابراین یارانه استخراج در طی آن کاهش یافت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .