ارتقاء اتریوم EIP-1559 برروی توکن MATIC

Ethereum EIP-1559 upgrade launches on Polygon to burn MATIC

0

ارتقاء اتریوم EIP-1559 در Polygon برروی توکن MATIC راه اندازی شد

طبق تخمین‌های تیم Polygon، عرضه MATIC احتمالاً پس از شروع کارمزد کاهش می‌یابد.

ارتقای اتریوم که در آگوست سال گذشته مکانیزم کاهش هزینه شبکه را معرفی کرد، در شبکه مقیاس‌پذیری لایه دو Polygon راه‌اندازی شد.

ارتقای EIP-1559 اتریوم تابستان گذشته همراه با هارد فورک لندن عرضه شد و از نظر قابلیت پیش‌بینی قیمت گس و کاهش هزینه‌های شبکه موفقیت‌آمیز بود. این ارتقا در حال حاضر در تلاش برای بهبود “مشاهده هزینه” در شبکه مقیاس دو لایه Polygon راه اندازی شده است. حدود یک ساعت پیش در بلوک 23850000 پخش شد.

تیم Polygon پس از استقرار موفقیت آمیز خود در شبکه آزمایشی بمبئی، تاریخ ارتقا را در 17 ژانویه اعلام کرد.

ارتقاء EIP-1559 همان مکانیزم هزینه سوزی را برای Polygon معرفی می کند که منجر به نابودی توکن های MATIC می شود. همچنین روش حراج قیمت اول را برای محاسبه هزینه های شبکه حذف می کند که منجر به برآورد هزینه بهتر می شود اما قیمت گس را کاهش نمی دهد.

سوزاندن یک امر دو مرحله‌ای است که از شبکه Polygon شروع می‌شود و در شبکه اتریوم کامل می‌شود.

این تیم اظهار داشت که، درست مانند اتریوم، عرضه MATIC احتمالاً با کاهش 0.27 درصدی کل عرضه، هر ساله بر اساس برآوردها کاهش می یابد. عرضه ثابت 10 میلیارد توکن MATIC با 6.8 میلیارد در حال حاضر در گردش وجود دارد.

قبل از بیان اینکه این ارتقاء همچنین باعث کاهش تراکم شبکه و اسپم می شود، افزود: «فشار کاهش قیمت هم به نفع اعتباردهندگان و هم به نفع نمایندگان خواهد بود، زیرا پاداش آنها برای پردازش تراکنش ها در MATIC تعیین می شود.

علیرغم اینکه Polygon یک شبکه لایه دو است، ولی همچنان دارای گس بالایی میباشد در اوایل این ماه، هزینه‌های گس Polygon طبق گزارش Dune Analytics به شدت افزایش یافت و در نتیجه برخی اعتبارسنجی‌ها نتوانستند بلوک‌ها را ارسال کنند. افزایش تقاضا به دلیل یک بازی کشاورزی با بازده DeFi به نام Sunflower Land بود که قبل از اینکه خانواده‌ها علاقه خود را از دست بدهند به پذیرندگان اولیه پاداش می‌داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .