ارتقا شبکه سولانا

Solana developers tackle bugs hoping to prevent further outages

0

توسعه دهندگان سولانا به این امید که از قطعی های بیشتر جلوگیری کنند، با اشکالات مقابله می کنند

توسعه دهندگان Solana با باگ «تراکنش غیرمنتظره بادوام» که در اوایل این ماه برای پنجمین بار شبکه را آفلاین کرد، با کاهش فعالیت شبکه مقابله کردند.

توسعه دهندگان باگ زمان اجرا را که باعث آخرین قطع شبکه Solana در 1 ژوئن شده بود، برطرف کرده اند.

طبق گزارشی که توسط Solana Labs در 5 ژوئن منتشر شد، پنجمین خاموشی Solana در سال 2022 ناشی از یک اشکال در «ویژگی تراکنش‌های غیرمستقیم بادوام» بود که باعث شد شبکه تولید بلوک‌ها را برای تقریباً چهار ساعت و نیم متوقف کند.

آن‌ها افزودند: «تا زمانی که تخفیف اعمال نشود و این ویژگی در نسخه‌ای آتی دوباره فعال شود، تراکنش‌های غیرمعمول بادوام پردازش نمی‌شوند».

اصطلاح تراکنش‌های nonce بادوام به نوعی از تراکنش در سولانا اشاره دارد که به گونه‌ای طراحی شده است که منقضی نمی‌شود، برخلاف تراکنش‌های معمولی در شبکه که معمولاً عمر کوتاهی در حدود 2 دقیقه دارند تا اینکه بلاک هش برای تأیید اعتبار آن‌قدر قدیمی شود.

معمولاً برای پشتیبانی از تراکنش‌های مرتبط با راه‌هایی مانند خدمات نگهبانی استفاده می‌شود که طبق مستندات سولانا به زمان بیش‌تری از حد معمول «تولید امضای معامله» نیاز دارد.

آزمایشگاه‌های سولانا خاطرنشان کردند که تراکنش‌های nonce بادوام نیاز به «مکانیزم جداگانه‌ای برای جلوگیری از پردازش مضاعف دارند، و به‌صورت سریال پردازش می‌شوند»، با این حال، یک اشکال در زمان اجرا پس از پردازش یک تراکنش بادوام nonce به عنوان یک تراکنش معمولی و ناموفق، خود را نشان داد، اما سپس دوباره ارسال شد. و منجر به قطع شدن شبکه شد.

«پس از پردازش تراکنش ناموفق، اما قبل از استفاده مجدد از nonce، کاربر همان تراکنش را دوباره برای پردازش ارسال کرد. در گزارش p آمده است که این ارسال مجدد باگ را در زمان اجرا فعال کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .