توکن یونی سوآپ

Uniswap’s ‘Token’ Issue

0

رواج توکن یونی سوآپ

نبرد بین مبادله غیرمتمرکز و یک پروژه توکن سوالاتی را ایجاد می کند که سازندگان کنترل در چه سطحی می توانند در رمزارز اعمال کنند.

Uniswap ، صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum ، بار دیگر تصور می شود که برای برخی بیش از حد متمرکز است. یک پروژه توکن شروع به کار کرد ، تجمع داده های پروتکل را بهم ریخت و واکنشی را از Uniswap وادار کرد که اکنون سوالاتی را در مورد اینکه سطح سازندگان کنترل می توانند در رمزارزاعمال کنند ایجاد کرده است.

به طور خلاصه: Delta Financial یک پروژه رمز جدید است که به دنبال حل مشکلات نقدینگی در معاملات گزینه های غیرمتمرکز است. رمز DELTA در تاریخ 28 مارس از Uniswap راه اندازی شد. یک روز بعد ، حجم کل Uniswap 450٪ به 7.17 میلیارد دلار منفجر شد (از 1.6 میلیارد دلار در روز قبل و بیش از سه برابر بیشتر از رکورد قبلی 2.19 میلیارد دلار در 26 اکتبر 2020) ) این اطلاعات بر اساس گزارشات مربوط به Decrypt ، به دلیل اتفاقات بعدی است.

توسعه دهندگان Uniswap با تشخیص اینکه این رشد ارگانیک است ، اگرچه شاید غیر واقعی باشد ، برای حذف داده های Delta’s از کاوشگر بلاکچین خود ، Uniswap.info ، تحت “رفع اشکال برای کلاهبرداری” اصلاح سریع انجام دادند. اگرچه این رمز برای تجارت در بورس غیر متمرکز همچنان در دسترس است ، اما پرسش از فعالیت تجاری آن را برمی گرداند. Etherscan نیز خالی است.

این وضعیت از دشواری تعیین “خیر عمومی” در اکوسیستم های غیرمتمرکز صحبت می کند. میان سازندگان توکن ، که در لیست پروژه های خود آزاد هستند ، سازندگان سیستم عامل های غیرمتمرکز ، که پروتکل های چند میلیارد دلاری برای نگهداری دارند و سایر افراد ، که ممکن است از تصمیمات گرفته شده توسط هر یک از طرف های دیگر آسیب ببینند ، تنش وجود دارد.

Delta یک سیستم توکن است که می تواند به طور بالقوه یک مسئله واقعی را در فضا حل کند. کاربران به مدت دو هفته پس از هر انتقال ، توکن های خود را می دهند ، یک دوره قفل تضمین شده و بنابراین یک معیار معلومات برای ایجاد قراردادهای گزینه های کوتاه مدت و ارزان ، را ارائه می دهند. این سیستم همچنین با استفاده از یک مکانیسم “بارگیری مجدد” برای تثبیت قیمت رمز ، براساس تجارت سکه های قفل شده علیه خودشان است.

همه این فعالیت ها در سوابق Uniswap ظاهر شد ، به طور بالقوه تصور غلطی از فعالیت صرافی ایجاد می کند. یک ناظر غیر درگیر اما آگاه که سرویس داده بلاکچین دیگری را اجرا می کند ، به CoinDesk گفت: “Delta رشد جالبی را پیدا کرد ، اما به نظر نمی رسد نوع اطلاعاتی که کاربران می خواهند  [آمار حجم مبادله غیرمتمرکز] را جستجو کنند.”

همانطور که بنیانگذار Uniswap ، Hayden Adams ، در توییتر گفت: “این باید کاملاً واضح باشد اما گفتن پروتکل Uniswap 7.3 میلیارد دلار در حجم معاملات در //info.uniswap.org انجام داد ، در حالی که 6.3 میلیارد دلار از آن مکانیزم عجیب و غریب در یک رمزگذاری است که کمتر مفید است. ”

اما ممکن است در حذف این اطلاعات ، آدامز از یک حد عبور کرده باشد. Uniswap در گذشته به عنوان تبادل VC اسیر شده توصیف می شده است. درگیری تابستان امسال با SushiSwap ، رقیب و “متعلق به جامعه” ، این موضوع را مطرح کرد. اکنون ، آدامز در مورد اطلاعات محرمانه کاربران استفاده می کند. در حالی که مبادله واقعی غیر متمرکز است ، قسمتهایی وجود دارد که توسط انسان کنترل می شود.

اگرچه 0xRevert ، توسعه دهنده شرکت مادر Delta ، CORE Vault ، درخواستی برای اظهار نظر ارائه نکرد. من پرسیدم که آیا این پروژه فقط یک آزمایش اجتماعی است و اگر چنین است ، آنها می خواهند چه پیامی ارسال کنند.

“قرار دادن Uniswap در معرض افراد بیشتر. در حالی که وانمود می کنند یک مبادله غیر متمرکز تحت حاکمیت جامعه هستند ، به نظر می رسد که آنها فقط به منافع VC خود اهمیت می دهند “. “من در حال کار بر روی یک پروتکل ابتکاری جدید هستم و بسیار تعجب می کنم که Uniswap برای خفه کردن نوآوری اقدام کند. من قبل از این حرکت احترام زیادی برای آنها قائلم ، به همین دلیل است که DELTA حتی از Uniswap استفاده می کند. ”

وی همان شکایات دیگران را مطرح کرد که Uniswap نتوانسته است اطلاعات مربوط به کلاهبرداری های مشکوک را حذف کند. بعلاوه ، ممکن است بسیاری از نئو فیتهای DeFi Uniswap.info را به عنوان صرافی اشتباه بگیرند.

به نوبه خود ، Uniswap خود را جدایی ناپذیر در صنعتی دانسته است که تمرکز زدایی اندکی اسباب سرگرمی است ، هرچند فقط یک مسئله رمز نیست.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .