از دسترس خارج شدن شبکه سولانا

Solana developers have decided to restart the network after over seven hours of downtime.

0

از دسترس خارج شدن شبکه سولانا

مشکل از دسترس خارج شدن شبکه سولانا چیست ..؟

توسعه‌دهندگان سولانا بعد از آنکه این شبکه چندین ساعت از دسترس خارج شده است تصمیم گرفتند شبکه را مجددا راه‌اندازی کنند. این در حالی است که قطعی شبکه آربیتروم کمتر از یک ساعت برطرف شد.

بنیاد سولانا در توییتر اعلام کرده است ولیدیتورهای این بلاکچین ( اعتبارسنج‌ها )  برای راه‌اندازی مجدد شبکه آماده‌ هستند. آنها یک نسخه جدید نیز برای اصلاح شبکه متوقف شده تدارک دیده‌اند.

متوقف شدن شبکه سولانا روز گذشته به دلیل ازدحام شبکه رخ داد. فعالیت‌های درون شبکه‌ای این اکوسیستم میلیارد دلاری به صورت کامل متوقف شد و برای چندین ساعت هیچ بلاک جدیدی تولید نشد.

یک منبع مطلع به   Coindesk  گزارش داده است که قطع شدن این شبکه تمام برنامه‌هایی که روی سولانا پیاده شده است را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مشکل اصلی از لایه زیرساختی آن است. سولانا در ماه‌های اخیر مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

آنتونی یاکو ونکو مدیر عامل آزمایشگاه‌های سولانا در توییتر اعلام کرد که این مشکل به دلیل عرضه اولیه توکن پروتکل Grape به وجود آمده است.  در جریان این  IDO  که در پلتفرم ریدیوم برگزار شده است، بات‌ها باعث شدند بیش از  300.000   تراکنش در ثانیه به این شبکه ارسال شود. بنا به گزارش‌های موسسه تحقیقاتی  Messari  در دو هفته گذشته این دومین باری است که شبکه سولانا با مشکل بی‌ثباتی شبکه مواجه می‌شود.

این حجم از تراکنش‌ها منجر به چند شاخه شدن شبکه شده است و تعدادی از نودها پس از آن آفلاین شده‌اند. تعدادی راه‌حل برای این مشکل ارائه شده است و زمانیکه  66٪  از ولیدیتورها آن را اجرا کنند ، زنجیره بلوکی سولانا مجددا فعال خواهد شد. فعالیت‌های درون زنجیره‌ای  Solana  در بلاک  96،538،485   متوقف شده است.

برخی از صرافی‌های رمز ارز مانند  Gate.io   در اطلاعیه‌هایی اعلام کردند که واریز و برداشت ارز دیجیتال  SOL   تا زمان برطرف شدن اختلال شبکه سولانا به حالت تعلیق در خواهد آمد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .