استقبال تسلا در پرداخت با رمزارزها

Telsa hints it may soon resume support for crypto payments

0

تسلا عنوان کرد  ممکن است به زودی پشتیبانی از پرداخت های رمزارز را از سر بگیرد

تسلا بر این باور است که ارزهای رمزنگاری شده می توانند به عنوان یک «جایگزین راحت برای پول نقد» در طولانی مدت باشند.

تسلا، سازنده بزرگ خودروهای الکتریکی به رهبری ایلان ماسک، تبلیغ‌کننده Dogecoin، اشاره کرده است که ممکن است به زودی به دنبال بازگرداندن پشتیبانی از پرداخت‌های رمزارز باشد.

در یک دوره سه ماهه در ماه سپتامبر در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، این شرکت اعلام کرد که «ممکن است در آینده عمل تراکنش در ارزهای رمزنگاری شده را مجدداً آغاز کند، که نشان می‌دهد تسلا به دنبال از سرگیری خریدهای پشتیبانی انجام شده با استفاده از دارایی‌های دیجیتال است.

این شرکت همچنین اعتقاد بلندمدت خود را به دارایی‌های کریپتو به‌عنوان ذخیره‌ای از ارزش و ابزار پرداخت ابراز کرد و اظهار داشت:

ما به پتانسیل بلندمدت دارایی های دیجیتال هم به عنوان یک سرمایه گذاری و هم به عنوان جایگزین  برای پول نقد اعتقاد داریم.

تسلا قبلا بیت کوین را به عنوان پرداخت برای خرید خودروهای الکتریکی بین ژانویه تا مارس سال جاری پذیرفته بود. این حرکت به‌عنوان بخشی از استقبال گسترده‌تر بیت‌کوین از سوی تسلا انجام شد و این شرکت همچنین ۱.۵ میلیارد دلار از دارایی های خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرد.

با این حال، پس از اینکه این شرکت با انتقاداتی مبنی بر حمایت از بیت کوین با وجود این تصور که استخراج آن بر محیط زیست تأثیر منفی دارد، به سرعت از بیت کوین حمایت کرد.

در ماه ژوئن، ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت، اعلام کرد که تسلا زمانی که حداقل نیمی از نرخ هش شبکه بیت‌کوین توسط انرژی‌های تجدیدپذیر تامین شود، از سرگیری پشتیبانی از پرداخت‌های بیت‌کوین را در نظر خواهد گرفت.

این گزارش در بحبوحه اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه ارزش بازار تسلا پس از انعقاد قراردادی مهم با شرکت کرایه خودرو هرتز به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است. قیمت سهام تسلا نیز برای اولین بار حدود یک هزار دلار افزایش یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .