استیبل کوین ها زیر تیغ قانونگذاران

Why Stablecoins Are Suddenly in the News

0

استیبل کوین ها  زیر تیغ قانونگذاران

استیبل کوین  یکی از انواع رمزارزها است که ارزش آن معمولا به طیف متفاوتی از دارایی‌ها نظیر ارزهای دولتی همانند دلار یا فلزات گرانبها همانند طلا و یا سایر رمزارزها متکی است.

استیبل کوین‌ها تقریبا  ۷ سال است که به عرصه رمزارزها پا گذاشته‌اند ، اما صحبت درباره آنها هیچوقت به مهمی و جنجال‌برانگیزتر از هفته‌های اخیر نبوده است. این صحبت‌ها نه تنها در جامعه رمزارزها ، بلکه در میان قانونگذاران و سرمایه‌گذاران بازارهای سنتی وجود دارد.

صادرکنندگان روش‌های مختلفی برای حفظ قیمت استیبل کوین‌ها اتخاذ می‌کنند . بعضی از استیبل کوین‌ها نظیر  USDT  و USDC  و BUSD  و GUSD  دارای پشتوانه یک به یک با دلار آمریکا هستند . سایر استيبل کوین‌ها نظیر تتر گلد    ( tether gold )  نیز پشتوانه کالاهای فیزیکی همانند یک اونس طلا دارند.

اخیرا اتفاقات مختلفی در خصوص استیبل کوین‌ها رخ داده است و بعضی از این اتفاقات مهم هستند.

تتر تحت بازرسی‌های قانون ..

تتر  به عنوان رمزارزی که بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده است، به شالوده کل اکوسیستم رمزارزها تبدیل شده است. بیش از نیمی از کل معاملات بیت کوین با تتر انجام میشود .

هرچند شرکت تتر که مسئول استیبل کوین هاست گرفتار مسائل قانونی شده است .

روز دوشنبه ، بلومبرگ گزارش داد که وزارت دادگستری آمریکا در حال انجام بازرسی در خصوص این موضوع است که آیا شرکت تتر در روزهای اول فعالیت خود ، تراکنش‌های مرتبط با رمزارز را از بانک‌ها پنهان کرده است یا خیر.

تتر نیز توضیحات مربوطه را در وبسایت خود منتشر کرده و گفته است که مقاله بلومبرگ بر اساس اتهامات قدیمی است و به منظور جذب کاربران بیشتر منتشر شده است.  هرچند ، این شرکت صراحتا این اتهامات را رد نکرده است.

ارزش بازار استیبل کوین‌ها تا  تاریخ  ۲۶  جولای معادل  ۱۱۶ میلیارد دلار بوده که ناستیبل کوین‌ها ، توجه قانونگذاران آمریکا و سایر کشورها به این عرصه جلب شده است ، به نقل از یه مقام مسئول :  قانونگذاران به استیبل کوین‌ها دقت می‌کنند زیرا نسبت به سایر رمزارزها به سیستم‌های بانکی کنونی نزدیک‌تر هستند . به احتمال بسیار زیاد ، استیبل کوین‌ها می‌توانند موجب اختلال در امور مالی سنتی شوند .سبت به ابتدای سال جاری ، افزایش ۴ برابری داشته است . با افزایش رشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .