اطلاعات غیرمتمرکز Web3 هدف RSS3

RSS3 aims to be the decentralized information processor of Web3

0

هدف  RSS3  پردازشگر اطلاعات غیرمتمرکز   Web3  میباشد

توسعه دهندگان این پروژه خاطرنشان کردند که استقرار  RSS3 ممکن است 6  تا  8  ماه طول بکشد.

Really Simple Syndication  یا همان (   RSS  )

اولین پروتکل توزیع اطلاعات میباشد که به طور گسترده در سراسر اینترنت مورد استفاده قرار گرفته است و با یک پروتکل پردازش اطلاعات غیرمتمرکز به نام  RSS3 ، بروی  Web3  اجرا میشود.

در یک وایت پیپر فنی که روز دوشنبه منتشر شد ، RSS3   برنامه هایی را برای انتقال بروز رسانی  فید اینترنتی محبوب خود به Web3  ارائه کرد. RSS3  به هر موجودیت یک فایل  RSS3  ارائه میدهد که بعنوان داده منابع عمل میکند و به طور مداوم بروزرسانی میشود . سپس فایل داده منابع میتواند به عنوان مجموعه ای از تمام فعالیت های سایبری مورد استفاده قرار گیرد ، که سپس میتواند برای ساخت رسانه های اجتماعی،  شبکه های محتوا ، بازی ها و سایر برنامه های کاربردی داده محور استفاده شود.

داده‌های منابع می‌توانند بر روی اینکه کدام اطلاعات پخش شوند و کدام اطلاعات خصوصی نگه داشته شوند ، کنترل شوند .

RSS  یک فایل فید حاوی خلاصه‌ای از بروزرسانی‌های یک وب‌سایت است، که معمولاً در فهرستی از مقالات با لینک‌های بالا قرار دارد . این فایل‌های فید قرار بود غیرمتمرکز باشند و نقش کلیدی در تبادل اطلاعات در سراسر اینترنت را داشتند .

با این حال ، انحصار ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب متمرکز منجر به ایجاد  RSS3  غیرمتمرکز شده است.

مقاله رسمی اشاره کرد که ایجاد یک پروتکل پردازش اطلاعات غیرمتمرکز از ابتدا یک کار کاملاً پیچیده میباشد و ممکن است شش تا هشت ماه دیگر برای ساخت  RSS3  طول بکشد.

توسعه دهندگان نیز در حال ساختن یک سیستم  DAO  هستند، اما بر این باورند که تمرکززدایی واقعی زمان می برد.

تیم توسعه با اتریوم ، Arweave ، Polygon ، BSC ، Arbitrum ، Avalanche ، Flow  و  xDAI  برای اجرای پروتکل در شبکه‌های غیرمتمرکز مختلف همکاری کرده است.

تیم پشت پروتکل غیرمتمرکز تا کنون دو دور تأمین مالی را بسته است که در آن شرکت‌هایی مانند  Coinbase Ventures ، Dapper Labs ، Dragonfly Capital ، Fabric Ventures  و چندین شرکت دیگر مشارکت داشته اند .

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .