افزایش حرکت نهنگ ها ی بیت کوین با افزایش مبادلات سه ماه اخیر

Bitcoin whales jumping ship as exchange inflows reach 3-month high

0

افزایش حرکت نهنگ ها ی بیت کوین با افزایش مبادلات سه ماه اخیر

به نظر می رسد که بازار بیت کوین در حال بازگشت به سودهایی است که از ژانویه به دست آورده است، زیرا طبق گفته گلاسنود، نهنگ ها ممکن است در حال خروج و فروش در صرافی های متمرکز باشند.

تعداد نهنگ های بیت کوین به سرعت در حال کاهش به سطوحی است که از اوایل سال جاری مشاهده نشده بود، احتمالاً به دلیل افزایش سه ماهه ورود ارز به صرافی های متمرکز (CEX)است.

ردیاب بازار بیت‌کوین (BTC)، گلاس‌نود، چندین شاخص نزولی برای بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار منتشر کرده است، از جمله داده‌هایی که حاکی از خروج از بازار برای نهنگ‌هایی است که حداقل 1000 بیت کوین دارند و جریان مبادله‌ای بیش از 1.7 میلیون بیت کوین، بیشترین میزان از فوریه تاکنون است.

جریان بالای CEX BTC نشان می دهد که نهنگ ها به طور بالقوه با فروش بیت کوین ها از بازار خارج می شوند، احتمالا راهی برای آماده شدن برای روند نزولی طولانی تر بازار. کوین تلگراف در 7 می گزارش داد که فروش‌های اخیر احتمالاً توسط دارندگان کوتاه‌مدت انجام شده است که در اواخر ژانویه و اوایل فوریه بیت کوین ها را انباشته کرده بودند، زمانی که قیمت‌ها به پایین‌ترین حد در 6 ماه گذشته یعنی حدود 34800 دلار رسیده بود.

چشم انداز نامطلوب بازار بر اساس داده های سخت باعث شده است که شاخص ترس و طمع بیت کوین به 11 یعنی منطقه «ترس شدید» کاهش یابد. این شاخص میزان کلی ترس یا طمع را در بین سرمایه گذاران بیت کوین ارزیابی می کند.

علیرغم احساسات ضعیف، به نظر نمی رسد که تراکنش های روزانه بیت کوین هنوز تحت تأثیر  افکار منفی  بازار قرار گرفته باشد. بر اساس داده‌های زنجیره‌ای YCharts، 233892 تراکنش روزانه به ارزش حدود 30 میلیارد دلار در 8 می انجام شد که تقریباً میانگین از ژانویه بوده است.

تحلیلگر اصلی در Glassnode “Checkmate” روز یکشنبه در توییتی نوشت: “بسیاری از شما منتظر “شعله کاپیتولاسیون” بیت کوین هستید، تا حدی این تصور را تایید کرد که سرمایه گذاران انتظار دارند BTC به سقوط ادامه دهد. یک شعله کاپیتولاسیون معمولاً با افت قیمت نسبتاً طولانی، ناگهانی و فاجعه بار مشخص می شود، مانند آنچه در 12 مارس 2020 شاهد بودیم، زمانی که بیت کوین 43 درصد در یک روز کاهش یافت و به حدود 4600 دلار رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .