افزایش قیمت بیتکوین  با وجود افزایش خرده فروشی 

Bitcoin retail FOMO spikes most since 2017 but BTC price may still be 'doomed'

0

افزایش قیمت بیتکوین  با وجود افزایش خرده فروشی

 

نهادهای کوچکتر بیتکوین درحال ذخیره کردن و افزودن کوین های خود هستند ، اما این امر در زمان های گذشته قبل از افزایش قیمت ها بوده است. داده‌های تازه نشان میدهد که  بیت‌کوین  چیزی شبیه به خرید وحشت‌زده توسط سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی را مشاهده می‌کند – اما ممکن است همه چیز آنطور که به نظر میرسد نباشد .

در  4 آوریل ، ویلیام کلمنته ، تحلیلگر ارشد بینش در  Blockware ، در توییتی از افزایش چشمگیر عرضه بیتکوین متعلق به صاحبان کوچکتر خبر داد . معمولاً به عنوان  « خرده‌فروشی »  نامیده می‌شود ، نهادهایی با 1 بیتکوین یا کمتر به‌عنوان مصرف‌کنندگان اصلی در نظر گرفته می‌شوند تا سرمایه‌گذاران شرکتی یا نهادی .

بر اساس ارقام شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای  Glassnode ، این بازیکنان کوچکتر سهم خود را از عرضه کلی  BTC  در سال  2022  به طور چشمگیری افزایش داده اند . به طور سنتی ، ( کلمنته ) هشدار داد ، چنین رویدادهایی با بالاترین قیمت های کلان همزمان است ، اما با توجه به رفتار اخیر  BTC/USD ، این بار برخلاف بقیه به نظر می رسد.

« این نمودار واقعاً جالب است. خرده فروشی در حال حاضر با دومین نرخ بالاتر در تاریخ بیت کوین خرید می کند . با نگاهی به دارایی‌های خرده‌فروشی ، بیشتر نوک‌ها با تاپ‌های کلان مصادف شده‌اند ، اما در موارد متعدد ، آنها به‌صورت استراتژیک خرید کرده‌اند . این سنبله یک امر پرت است .»

Glassnode  نشان می دهد که هر بخش خرده فروشی از  1 BTC  تا کوچکترین براکت  0.001 BTC  در طول زمان سهم خود را در بازار افزایش داده است ، اما افزایش چشمگیر از اواسط فوریه در حال وقوع است.

اکنون ، نهادهایی که بین  0.1  تا  1  بیت کوین دارند ، در مجموع نزدیک به  500 تا  800  بیتکوین را کنترل می کنند .

به گفته  کلمنته  : یا محکوم به فنا هستیم یا خرده فروشی استفاده از بیت کوین را به عنوان یک حساب پس انداز و انصراف از سیستم فیات انتخاب کرده است .خوشبین هستیم که دومی باشد.

با افزایش قیمت بیت کوین به  50000  دلار و خارج شدن از محدوده معاملاتی سال  2022 ، مقدار عرضه سودآوری که توسط دارندگان کوتاه مدت نگهداری می شود – کسانی که در بازار به مدت  155 روز یا کمتر هستند – افزایش یافته است.

داده‌های  Glassnode  نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت از ضرر به سود سرمایه‌گذاری‌شان نیز در سال‌های گذشته با افزایش قیمت همراه بوده است. در حالی که توجه روی عادات سرمایه‌گذاران در سطحی نزدیک به 50000  دلار روی عادات سرمایه‌گذار متمرکز شده است ، با این حال ، توجه جریان اصلی به بیت‌کوین هنوز به‌طور آشکاری کم است.

داده‌های  Google Trends  که علاقه جستجوی جهانی به بیت کوین را پوشش می‌دهد ، تعامل کمتری نسبت به هر زمان دیگری از قبل از بالاترین رکورد قیمت در نوامبر گذشته نشان می‌دهد.

گوگل اشاره می کند که نه تنها این ، بلکه روند همچنان کاهشی است ، و بیت کوین در ردیف پایین ترین حجم جستجوی نسبی خود در سال های اخیر در صورت ادامه است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .