افزایش میزان آدرس های شبکه اتریوم در سال 2021

18.36M Ethereum addresses joined the network in 2021

0

18.36 میلیون آدرس اتریوم در سال 2021 به شبکه پیوستند

آدرس‌های اتریوم از سال گذشته افزایش شدید و ثابتی داشته‌اند، اما حجم تراکنش‌های روزانه و تعداد نهنگ‌های زنجیره‌ای در حال کاهش است.

داده های جدید نشان می دهد که شبکه اتریوم در سال 2021، 18.36 میلیون آدرس با تراز بیشتر از صفر به دست آورده است. این به نرخ رشد شگفت انگیز 1.53 میلیون آدرس جدید در ماه منجر می شود، اما رقابت برای سهم بازار به طور فزاینده ای شدیدتر می شود.

شرکت اطلاعاتی بلاک چین IntoTheBlock یافته های خود را در مورد اتریوم در توییتی در 15 فوریه به اشتراک گذاشت.

رشد کاربران اتریوم به طور خلاصه

یک راه خوب برای ردیابی پذیرش، دنبال کردن تعداد آدرس‌های دارای تعادل است

– 70.4 میلیون آدرس دارای $ETH هستند

– فقط در سال 2021، 18.36 میلیون افزایش یافت. این بدان معناست که شبکه با سرعت 1.53 میلیون آدرس در ماه رشد می کرد

با وجود اینکه اتر (ETH) در سال 2021 به بالاترین رکورد جدید در قیمت رسید، نرخ رشد آدرس‌های جدید ارتباط خاصی با افزایش قیمت نداشت. این شبکه از اکتبر حدود 10 میلیون آدرس جدید ثبت کرده است.

در حالی که اعداد کلی افزایش یافته است، نسبت آدرس های فعال در شبکه کاهش یافته است. به طور کلی، آدرس‌های فعال 1.05٪ از همه آدرس‌ها در 1 ژانویه 2021 بود، در 25 آوریل به 1.66٪ رسید، اما از 15 فوریه به 0.86٪ کاهش یافته است.

تعداد نهنگ‌های دارای بیش از 1000 ETH نیز از ابتدای سال 2021 رو به کاهش بوده است. شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode در 13 فوریه گزارش داد که کیف پول‌های اتریوم به کمترین میزان در 4 سال گذشته یعنی 6226 رسیده است.

براساس Ycharts جمع‌آوری کننده آمار اتریوم، میانگین روزانه تراکنش‌ها از اواسط دسامبر حدود 1.2 میلیون تراکنش راکد بوده است. هزینه‌های شبکه  بالا و جایگزین‌ها به شکل زنجیره‌های جانبی ارزان‌تر و اغلب سریع‌تر و راه‌حل‌های Layer-2 در اتریوم ممکن است دلیل این کاهش باشند. این به عنوان دلیلی در مجله Cointelegraph با Sameep Singhania ذکر شد که چرا او تصمیم گرفت Quickswap را روی Polygon بسازد.

پس از افزایش شدید استفاده در ماه مه گذشته، زنجیره جانبی Polygon (MATIC) به طور میانگین بیش از دو برابر حجم تراکنش روزانه اتریوم داشته است. Polygon در حال حاضر از حدود 3 میلیون تراکنش در روز برخوردار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .