اولین مجوز رمزارزها در اروپا

Portugal Grants First Crypto Exchanges Operating Licenses

0

اولین مجوز رمزارزها در کشور پرتغال

بانک مرکزی پرتغال ( Banco de Portugal )    برای اولین بار به دو صرافی ارز رمزپایه شده ، مجوز داده است.

در یک بیانیه رسمی ، این نهاد اعلام کرد که Criptoloja   و Mind The Coin    را به عنوان ” ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی ”  به رسمیت می شناسد .

از زمان اجرای قانون جدید در مورد پلتفرم های معاملات رمزارزها  در اوایل سال جاری ، این اولین باری است که صرافی ها ، مجاز به فعالیت هستند.

این تصویب پس از نزدیک به 9 ماه صورت گرفت .

پدرو بورخس  ( Pedro Borges )، مدیر عامل شرکت Criptoloja    به CoinDesk   گفت که برای اولین بار در 29 سپتامبر   2020 (8 مهر  1399) ، درخواست تأیید کرده است.

” این راه طولانی بود . اولین صرافی تنظیم شده در پرتغال ، معانی زیادی به همراه دارد. ”

به گزارش رسانه محلی  Dinheiro Vivo ، در ماه آوریل ، مدیر اجرایی بانک تأیید کرد که در آن زمان ، بانک مرکزی پرتغال ، پنج درخواست ثبت رسمی و  60  تماس غیررسمی دریافت کرده است.

Mind the Coin و Banco de Portugal  ، به سرعت به درخواستهای CoinDesk    پاسخ ندادند.

بورخس گفت که Critpoloja    قصد دارد در چند هفته آینده ، عملیات خود را آغاز کند و افزود که این شرکت به مشتریان اجازه می دهد حساب های آنلاین باز کنند . اما هنوز معاملات آنلاین را فعال نکرده است.

به گفته بورخس ، Critpoloja   به دنبال جمع آوری افراد در پرتغال است که به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه هستند و از اطمینان کافی برای افتتاح حساب در صرافی های خارجی ، برخوردار نیستند.

بورخس افزود : بیشترین میزان استفاده از رمزارزها در پرتغال ، در بین نسل جدید معامله گران وجود دارد . اگرچه این شرکت به دنبال ارتقاء اکوسیستم رمزارزها  در میان افراد با مشخصات مختلف می باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .