اولین ETF بیتکوین در استرالیا

Australia’s first Bitcoin ETF could attract $1 billion after launch next week

0

اولین  ETF  بیتکوین  در استرالیا

 

اولین ETF  بیتکوین استرالیا پس از راه اندازی در هفته آینده می تواند یک میلیارد دلار جذب کند .

سرمایه گذاران استرالیایی می توانند اولین  ETF  بیتکوین خود را از هفته آینده و زمانیکه  Cosmos Asset Management Bitcoin ETF  در

ASX Clear  راه اندازی میشود ، معامله کنند .

رگولاتورهای مالی اولین  ETF  بیتکوین استرالیا را که در  27  آوریل شروع به معامله میکند ، سبز کرده اند و بررسی مالی استرالیا گزارش میدهد که می تواند تا  1 میلیارد دلار ورودی داشته باشد.

ETF  یک صندوق قابل معامله در بورس است که به سرمایه‌گذاران اجازه میدهد از قیمت بیت‌کوین ( BTC ) بدون نیاز به مالکیت مستقیم بهره ببرند .

Cosmos Asset Management  برای انتشار اولین  ETF  بیتکوین استرالیا ، رقبای محلی  VanEck ، BetaShares  و EFT Securities  را شکست داد . طبق گفته  Sydney Morning Herald ، هر شرکت حداقل از ماه مارس در حال تلاش برای بستن مجوزهای نظارتی بوده است .

ETF بیتکوین مدیریت دارایی  Cosmos  در  CBOE  استرالیا با تایید اداره کل بازارهای سرمایه بورس اوراق بهادار استرالیا ( ASX ) فهرست میشود . این تایید پس از آن صورت گرفت که  Cosmos  حداقل چهار شرکت کننده در بازار را برای حمایت از نیازهای حاشیه  42  درصدی مورد نیاز برای پوشش ریسک بر اساس مقاله  19  آوریل  AFR  دریافت کرد .

تاجر شرکت مدیریت ثروت استرالیایی  Zerocap ، کورت گروملارت ، تایید  ETF  را  ” هیجان انگیز ” خواند و اظهار داشت که  ” تأیید کننده پذیرش بیشتر نهادی ” پس از راه اندازی بی سابقه صندوق Betashares CRYP  است که در سهام ایالات متحده در معرض کریپتو سرمایه گذاری میکند . این صندوق در آغاز راه اندازی خود در نوامبر  2021  شاهد 10 میلیون دلار جریان خالص ورودی در ده دقیقه اول بود .

رگولاتورهای استرالیایی در سال گذشته در تلاش بوده اند تا قوانین شفافی را برای صنعت کریپتو وضع کنند . کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا ( ASIC )  خواهان اقتدار بیشتری بر این صنعت است، اما سناتور اندرو براگ فکر میکند که تا زمانی که ارز دیجیتال تحت قوانین استرالیا به عنوان یک دارایی مالی شناخته نشود ، نامناسب است .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .