ایالات متحده باید در مسابقه CBDC پیروز شود تا وضعیت ذخیره جهانی دلار را حفظ کند

US must win CBDC race to maintain dollar's

0

فرماندار فدرال رزرو:

ایالات متحده باید در مسابقه CBDC پیروز شود تا وضعیت ذخیره جهانی دلار را حفظ کند: 

رئیس بانک فدرال استدلال کرده است که ایالات متحده برای تقویت نقش دلار ایالات متحده به عنوان ارز ذخیره جهانی باید در صف مقدم توسعه یک ارز دیجیتال منتشر شده از بانک مرکزی یا CBDC باشد.

در اعلامیه 24 ماه مه ، فرماندار فدرال رزرو ، لئل برینارد ، اظهار داشت که پروژه های پیشرو CBDC می توانند “تأثیر قابل توجهی” بر سیستم مالی جهانی داشته باشند ، و از ایالات متحده خواست تا اطمینان حاصل کند که نقش اصلی را در اکوسیستم در حال رشد CBDC بازی می کند:

در این اطلاعیه اشاره شده است که بانک فدرال “تمرکز خود را بر روی چهار زمینه اصلی CBDC یعنی” افزایش نقش پول خصوصی دیجیتال ، مهاجرت به پرداخت های دیجیتال ، برنامه های استفاده از CBDC خارجی در پرداخت های مرزی و نگرانی در مورد محرومیت مالی. ” توسعه دهد.

استاندار برخی از مزایای بالقوه را برای ایجاد CBDC ارائه داد ، با بیان اینکه همه گیری covid-19  موجب”مهاجرت به پرداخت های دیجیتال” را در میان خانوارهای ایالات متحده “تسریع کرده است” و خاطرنشان کرد که توزیع کارت های اعتباری پیش پرداخت به “هفته ها” زمان نیاز دارد.

وی افزود: “ما پیش بینی كنیم میزان نیازها و ترجیحات خانوارها و مشاغل در طول زمان بیشتر به پرداخت دیجیتال است.

Brainard همچنین بر خطرات احتمالی مرتبط با پذیرش گسترده زنجیره های ثبات خصوصی تأکید کرد ، که نشان می دهد CBDC می تواند خدمات و مزایای مرتبط با رمزهای پایدار USD را بدون تضعیف کنترل دولت بر سیاست های پولی فراهم کند.

“بر خلاف ارزهای فیات بانک مرکزی ، پول های ثابت وضعیت مالی قانونی ندارند [،] این خطر وجود دارد که استفاده گسترده از پول شخصی برای پرداخت های مصرف کننده بتواند بخشهایی از سیستم پرداخت ایالات متحده را از طریق روشهایی تحمیل کند که باعث تحمیل بار و افزایش هزینه ها برای خانوارها و مشاغل  باشد.

“در هر ارزیابی از CBDC ، مهم است که مشخص شود CBDC چه مزایایی بیش از گزینه های فعلی و در حال ظهور پرداخت ، چه هزینه ها و ریسک هایی را ممکن است به همراه داشته باشد ، و اینکه چگونه ممکن است بر اهداف گسترده تر سیاست تأثیر بگذارد.

در تاریخ 20 مه ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، اعلام کرد که بانک فدرال با تهیه مقاله ای درباره مزایا و خطرات CBDC ، اظهار می دارد: “با افزایش استفاده پایدار از سکه ها ، توجه ما به چارچوب نظارتی مناسب نیز باید بیشتر شود.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .