بازارهای سنتی و رمزارز شروع به همگرایی می کنند

Crypto Long & Short: Traditional and Crypto Markets Are Starting to Converge

0

 بازارهای سنتی و رمزارز شروع به همگرایی می کنند 

یکی از چیزهای جالب در مورد منبت کاری ، برای کسانی که آن را امتحان نکرده اند ، تکه های تصویر نهایی است که برای آشکار کردن بخشی از تصویر در کنار هم قرار میگیرند. در حالی که در حال  مشاهده کل تصویر هستید زمانی  که قطعات بیشتری به هم متصل می شوند.

در ماه ژوئیه سال گذشته ، دفتر نظارت بر ارز ایالات متحده (OCC) گفت که بانک های ملی می توانند دارایی های رمزپایه شده را نگهداری کنند. این یک معامله بسیار بزرگ بود ، زیرا در صورت شروع ارائه خدمات از سوی بانک های ملی ، سرمایه گذاران می توانند از موسسه خود بخواهند که تمام دارایی های خود را ، خواه سهام ، اوراق قرضه یا رمز ارز را  نگهداری کنند. خیلی راحت تر مانع عمده ای برای سرمایه گذاری رمزارز برداشته شد.

در ماه سپتامبر ، OCC گفت که بانک ها می توانند به صادرکنندگان با ثبات Bitcoin از جمله نگه دارندگان  ذخایر خدمات ارائه دهند. بانک ها مدتی بود که این کار را انجام می دادند ، اما در یک شرایط نظارتی نامشخص. حالا آنها مصوبه رسمی برای انجام این کار را داشتند. سکه های ثابتی که توسط فیات نگهداری شده در ذخایر بانکی یک به یک پشتیبانی می شود ، حالا در یکی از منظم ترین صنایع در ایالات متحده خطری محسوب نمی شود.

این هفته ، تنظیم کننده بانکداری فدرال نامه مفصلی منتشر کرد که در آن گفته شده است که بانک های ملی و انجمن پس انداز فدرال می توانند از بلاکچین های عمومی برای ذخیره و تأیید پرداخت ها استفاده کنند. و به طور موثر وضعیت “شبکه پرداخت” را به بلاکچین ها اعطا می کند.

آیا می بینید که تصویرنهایی در حال ظهور است؟ این فقط گسترش دامنه محصولاتی نیست که بانک ها می توانند به مشتریان ارائه دهند. این فقط ارائه خدمات پرداخت بهتر نیست. این در مورد همگرایی بین بازارهای سنتی و رمزارز شده است. همچنین در مورد نقش دلار در اقتصاد فردا.

دید عمیق تر

بیایید بررسی کنیم که چرا این تصویر در حال ظهور ارزش توجه شما را دارد:

  1. این یک خبر خوب برای بازارهای رمزارزشده است: توجه به بانک های سنتی برای ارائه پشتیبانی از زیرساخت بلاکچین و حتی تسهیل معاملات رمزارز این سرمایه گذاری های رمزپایه را برای سرمایه گذاران سنتی آسان تر می کند ، که این امر باعث می شود پول بیشتری به صنعت وارد شود ، این امر باعث تشویق بیشتر توسعه زیرساخت ها می شود و موارد دیگر که در نهایت فرصتی برای یک پایگاه کاربری گسترده تر فراهم می کند. اگر سرمایه گذاران می توانند با دارایی های رمزپایه صادر شده توسط بانک خود ، از طریق بانک ، هزینه دارایی های رمزارز شده را پرداخت كنند و دارایی ها به طور خودكار به حساب بانكی آنها ریخته شود ، پس چرا بخشی از نمونه كارهای خود را در یك ابزار تامین سیستمی قرار ندهند ؟ پس موانع برداشته می شوند.
  2. این برای بازارهای سنتی مفید است زیرا احتمالاً باعث ظهور نوع جدیدی از سیستم تسویه حساب با هزینه کمتر و شفاف تر می شود. علی رغم پیشرفت قابل توجه در طی دهه گذشته یا بیشتر ، نیازهای سازش هنوز با مشکل روبرو نیست. استفاده از زنجیره های ثابتی لزوماً این مسئله را حل نمی کند (موضوعات قانونی تر از فناوری هستند) ، اما دریچه ای برای روندی جایگزین که ممکن است ارزش بررسی عمیق تری داشته باشد و ممکن است با بازار آینده دارایی های سنتی توکن شده ، انواع جدید دارایی هایی که هنوز حتی طراحی آنها را شروع نکرده ایم و همه چیزی که در این بین است گشوده شود.
  3. این برای بخش بانکی نیز مفید است ، به طور بالقوه دریچه ای برای انواع جدید محصولات مالی و همچنین خدمات پرداخت و وثیقه باز می کند. با فشار زیاد حاشیه های بانکی توسط هزینه های انعطاف پذیر زیاد و نرخ بهره پایین که بعید به نظر می رسد به این زودی افزایش یابد ، نیاز به تنوع بخشیدن به جریان درآمد و ارزش گذاری بیشتر از مشتریان فعلی به عنوان بخش مهمی از نظر اقتصادی به طور فزاینده ای ضروری شده است.
  4. برای نوآوری مالی هم خوب است. بانک ها می توانند از سکه های ثابت استفاده کنند اما به طور بالقوه با سروصدا واعلام ویژگی های عملکردی می توانند آنها را منتشر کنند. سکه JPM ، که توسط بانک سرمایه گذاری JPMorgan صادر شده است ، اکنون فعال است و برای پرداخت جهانی به کار می رود. دیگران نیز، هرکدام با ویژگی های خاص خود و مشتری هدف این را میتوانند دنبال کنند. و اگر آنها با هم همکاری کنند ، انبوهی از نشانه های قابل برنامه ریزی خواهیم داشت که می توانند نقدینگی را در بخشهای اقتصادی که قبلاً نادیده گرفته شده اند ، افزایش دهند و در عین حال هزینه های مربوط به انواع جدید معاملات را نیز کاهش دهند.
  5. از طرفی برای نقدینگی خوب است. جدای از تنوع بالقوه موجود و استفاده از موارد قابل استفاده برای زنجیره پولهای قابل برنامه ریزی که در بالا ذکر شد ، افزایش بیش از دلار رمز ارز، در اطراف سیستمی که امکان توکن تسویه قابل تعویض را فراهم می کند ، احتمالاً امکان بهینه سازی سرمایه را فراهم می کند.
  6. برای اقتصاد جهانی خوب است. تسویه حساب های مرزی کارآمد تر برای تجارت مفید خواهد بود ، هزینه اسناد و مدارک را کاهش می دهد و ممکن است سرانجام به برنامه های تأمین مالی زنجیره تأمین و تجارت مالی بخش معاملاتی که از دست رفته اند ، داده شود. سیستم های پرداخت بهتر فعالیت اقتصادی را تقویت می کنند.
  7. برای دلار آمریکا خوب است. با تعهد ایالات متحده در این زمینه ، این احتمال وجود دارد که پولهای ثابت با پشتوانه دلار به توافق واقعی تسویه حساب جهانی تبدیل شوند و تسلط دلار را بیشتر تحکیم کنند. وابستگی بیشتر به دلار می تواند اقتصاد جهانی را آسیب پذیرتر کند ، به ویژه با عرضه بی حد و حصر ارز که در بازار جاری شده است. اما سیستم های مبتنی بر بلاکچین امکان تکرار سریع نوآوری رمز پرداخت را فراهم می کنند ، و نبوغ انسان در صورت لزوم احتمالاً راهی برای جبران نقاط ضعف و آسیب پذیری پیدا می کند.

تحولی آرام

استعاره اره مویی منبت کاری که در ابتدا معرفی کردم یکی از فلسفه های مورد علاقه من را یادآوری می کند: “فقط وقتی فکر می کنید معمای زندگی را کاملاً مشخص کرده اید ، کسی قطعه دیگری را به شما تحویل می دهد.”

بازارهای رمزارز اینگونه هستند. هنگامی که فکر می کنید تأثیر بالقوه بیت کوین (BTC ، 1.22٪ +) و سایر رمزهای ارزشی غیرمتمرکز را می فهمید ، می فهمید که این داستان فقط در مورد نوع جدیدی از بازار نیست. این در مورد بازارهای سنتی و چگونگی تکامل آنها هم است.

در حالی که هنوز موانع زیادی وجود دارد که باید برطرف شود و موارد بیشتری از قانون و راهنمایی نظارتی مورد نیاز است ، ما در حال بررسی اجمالی وضعیت مالی فردا هستیم و بلاکچین ها و دارایی های رمزارز شده نقشی معنی دار در تصویر در حال ظهور دارند ، که بیش از افزایش قیمت ها و تخصیص اوراق بهادار است. این روش جدیدی برای معامله را ترسیم می کند ، چیزی که در نهایت همه ما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

کسی می داند چه خبر است؟

همه می دانند که وقتی همه حباب ها میترکند که  سوزن در صحنه ظاهر می شود ،. دشوار است تصور کنید که هر چیزی به عنوان یک قیام بهم ریخته و پر سر و صدا باشد و آن را با چیزی به اندازه یک سوزن کوچک و تیز مقایسه کنید ، بنابراین بیایید استعاره ها را با هم مخلوط کنیم و با ظاهر ناگهانی “دست انداز جاده” برویم.

اما این اتفاق نیفتاد – بازارهای سهام اصلی ایالات متحده به روند صعودی خود ادامه دادند و گزینه های دعوتی چهارمین روز بالاترین میزان ثبت را تجربه کردند. بنابراین ، یا بازارهای سنتی ایالات متحده در حباب نیستند یا ما هنوز چنین دستاوردی نداشته ایم.

با این حال ، هنوز 10 سال نیست که برای اولین بار از ماه مارس بیش از 1 درصد سود می دهد … اگر احتمال افزایش مالیات شرکت ها یا قانون ضد انحصاری نباشد .، درک این امر که قطب سیاسی باعث شده ایمان به روند دموکراتیک تا حد پایین در این نسل بیاید، پس آن دست انداز چگونه خواهد بود؟

حالت خوش بینی در من دوست دارد فکر کند که قدرت بازار در برابر آشفتگی سیاسی بیشتر از آنچه که من تاکنون دیده ام ، نشان دهنده اعتماد بی شائبه ای است که نهادهای دموکراتیک ایالات متحده ، بدون توجه به هر چیزی ، از آن برخوردار خواهند بود. این موضع قابل لمس است اما درست نیست.

به منظور در گیر شدن بیشتر این موارد ، دارایی های رمزن ارز نیز یک هفته فوق العاده داشتند ، به ترتیب BTC و ETH (0.98٪ +) به ترتیب بازدهی بیش از 34٪ و 60٪ داشتند.

 

(بله ، من می دانم که هر سه ستون در نمودار بالا یکسان هستند – در این روش روی تاریخ ها  کارشده است. این همزمانی جزئیات است که این هفته را به طور ویژه عجیب می کند.)

آنچه این امر را از نظر سنتی سرمایه گذاری گیج کننده می سازد این است که بیت کوین یک محافظ خوب در برابر “شکاف” است ، و همه چیز قطعاً در این هفته دیوانه کننده بود. اما بورس به ما می گوید که همه چیز خوب است.

و این طور نیست که داراییها و سهام رمزپایه با هم ارتباط بیشتری پیدا می کنند. همبستگی 30 روزه (از نظر سرمایه گذاری مفید نیست ، اما یک وسیله روایی مفید است) بین BTC و S&P 500 برای اولین بار از فوریه گذشته منفی شده است.

 

همانطور که تایپ می کنم ، قیمت BTC با 40000 دلار در حال تبادلات می باشد ، دو برابر قیمت سه هفته قبل. آیا این هم می تواند حباب باشد؟

تفاوت بین حرکات در BTC و ETH این است که آنها محرک های اساسی قوی را پشت سر خود دارند. این موارد شامل “دست اندازهای متعدد” در راهی است که در بالا به آنها اشاره کردیم و افزایش آگاهی سرمایه گذاران نهادی مبنی بر اینکه این دارایی ها برای کارکرد جدا از اقتصاد سنتی و با مشوق ها و مکانیسم های حسابداری متفاوت طراحی شده اند.

تصحیح کوتاه مدت از این سطوح تعجب آور نخواهد بود (اگرچه ممکن است تقاضا به حدی باشد که اتفاق نیفتد). و اگر بازارهای سنتی سقوط کنند ، به احتمال زیاد شاهد سقوط دارایی های رمزپایه شده نیز خواهیم بود که به سمت نقدینگی می روند. اما با نگاه به جلوتر ، اصول اساسی هرگز قویتر نبوده اند.

(اکنون زمان مناسبی است تا ب یادآوری کنیم که هیچ چیز در این خبرنامه مبنی بر توصیه برای سرمایه گذاری نیست.)

پیوندهای زنجیره ای

نقل قول از سرمایه گذاران :

نامه سرمایه گذاران Stone Ridge را باید بخوانید – یکی از فصیح ترین و روشن ترین (نه صرفا به عنوان سرگرمی) مقالاتی که من مدتهاست خوانده ام ، در مورد ماهیت پول و مهم بودن بیت کوین.

سرمایه گذار بیل میلر ، که صندوق سرمایه گذاری مشترک برجسته اش در سال 2020 شاخص S&P 500 را برای سال دوم صعود کرد ، گفت که او معتقد است بیت کوین می تواند جای پول نقد را بگیرد و بازارها خطر کمتری برای تورم دارند. به گفته او: “وارن بافت معروف به سم موش بیت کوین است. ممکن است حق با او باشد. بیت کوین می تواند سم موش باشد ، و موش می تواند پول نقد باشد. ”

  • وی همچنین در یک مصاحبه جداگانه اشاره کرد که بیت کوین “هرچه بالاتر رود خطر کمتری دارد.”

Skybridge Capital ، شرکت سرمایه گذاری صندوق های پرچین به سرپرستی آنتونی اسکاراموچی ، روز دوشنبه راه اندازی صندوق جدید بیت کوین را تأیید کرد و گفت که با در معرض قرار گرفتن بیت کوین در حال حاضر به 310 میلیون دلار رسیده است.

طبق گفته Michael Sonnenshein ، مدیر عامل سابق و در حال حاضر مدیر عامل شرکت دارایی دیجیتال Grayscale Investments (متعلق به DCG ، همچنین مادر CoinDesk) ، طیف گسترده ای از سرمایه گذاران نهادی ، از جمله حقوق بازنشستگی و اوقاف و منابع مالی در حال حاضر در دارایی رمزپایه شرکت هستند.

جولیان ریمر ، تاجر فروش در Investec می گوید ، این بهترین نقل قولی است که من در مورد اینکه حتی افراد بدبین باید از طریق لیونل لوران و مارک گیلبرت در بلومبرگ سرمایه گذاری کنند ، دیده ام: “بیت کوین وسیله نقلیه مناسبی برای بهره برداری از حماقت بیکران بشریت است.” Plc “درصد کمی از کارهای شخص باید در این” دارایی “نگهداری شود زیرا قابلیت ارزیابی هرگز از مد نمی افتد.”

تیم استراتژی بازارهای جهانی JPMorgan یادداشتی را منتشر کرده است که با توجه به همگرایی نوسانات BTC به طلا ، یک هدف طولانی مدت نظری را برای BTC 146000 دلار قرار می دهد.

مرین سامرست وب ، مدیر مسئول MoneyWeek ، در مصاحبه ای برای Financial Times گفت که مقداری پول به بیت کوین می گذارد ، اما اعتراف می کند که “پرچم تورم” به دلیل ساده ای که طلا نام دارد چیز جدیدی نیست. ”

 

Takeaways:

بنیاد تحقیقات موسسه CFA ، بخشی از انجمن جهانی متخصصان سرمایه گذاری ، راهنمای 64 صفحه ای برای سرمایه گذاری دارایی های رمزپایه را منتشر کرده است. “Cryptoassets: راهنمای بیت کوین ، بلاکچین و ارز رمزپایه شده برای متخصصان سرمایه گذاری” توسط Matt Hougan و David Lawant ، به ترتیب CIO و تحلیلگر مدیر صندوق Crypto Bitwise ، نوشته شده است. TAKEAWAY: این انتشار از آنجا که موسسه CFA منبع قابل احترام آموزش مداوم صندوق است ، قابل توجه است. تبلیغ آنها توسط یک راهنما ، نه تنها ارزهای رمزپایه و رمزهای معتبر را هم تأیید می کند ، زیرا قابل ارزیابی برای اوراق بهادار است. همچنین یک سند اطلاعاتی کاملاً مکتوب و کامل در مقابل تقریباً 200000 عضو انجمن قرار می دهد.

به گفته بلومبرگ ، صرافی رمزپایه Bakkt با حمایت مبادله بین قاره ای سرپرستان NYSE (ICE) در حال مذاکره پیشرفته برای عمومی شدن از طریق ادغام با شرکت های خرید هدف خاص (SPAC) VPC Impact Acquisition Holdings است. TAKEAWAY: اینکه اولین رمزپایه بزرگ SPAC یک بازی زیرساختی است ، تفاوت بین اکنون و 2017 را برجسته می کند. در آن زمان ، این در مورد نشانه های براق و “پروتکل های غیرمتمرکز” بود. اکنون زیرساخت ها بر بودجه جدید غالب هستند.

صرافی شیکاگو (CME) اکنون از نظر علاقه آزاد در جهان ، بزرگترین مبادلات آتی بیت کوین است. TAKEAWAY: این نشان دهنده رشد علاقه نهادی در بازارهای رمزارز است – CME یکی از معدود مبادلات مشتقات رمزارز تنظیم شده توسط ایالات متحده است و بنابراین محل فعالیت اکثر نهادهای ایالات متحده در آینده بیت کوین است. با توجه به اینکه این مبادلات Q4 را در جایگاه پنجم آغاز کرد ، این رشد چشمگیر است (برای اطلاعات بیشتر در این مورد به فصلنامه ما مراجعه کنید.)

مدیریت دارایی Bitwise نشان داد که AUM آن پنج برابر افزایش یافته و به 500 میلیون دلار رسیده است ، در حالی که 100 میلیون دلار گزارش شده در اواخر ماه اکتبر بود. TAKEAWAY: در صورت لزوم ، شواهد بیشتری در مورد افزایش علاقه موسسه وجود دارد. بیشتر این افزایش از طریق صندوق چند دارایی بوده است ، که نشان می دهد سرمایه گذاران به فراتر از بیت کوین فکر می کنند.

متولی Crypto BitGo پروژه Wrapped Bitcoin (WBTC) که بیت کوین را به یک رمز مبتنی بر Ethereum تبدیل می کند ، به شبکه Tron گسترش داده است. WBTC که قبلاً فقط در شبکه Ethereum در دسترس بود ، بیت کوین را به یک رمز بیت کوین در بلاکچین دیگری تبدیل می کند. BitGo همچنین Wrapped Ether (WETH) را در Tron فعال کرده است. TAKEAWAY: این امر باعث افزایش پتانسیل عملکرد BTC و همچنین جذابیت بالقوه آن برای سرمایه گذاران حرفه ای می شود. WBTC ارزش BTC را ردیابی می کند ، اما همچنین می تواند در برنامه های مالی غیرمتمرکز مورد استفاده قرار گیرد ، برخی از آنها بازدهی بیش از 10٪ را ارائه می دهند.

ممنوعیت اعلام شده در ماه اکتبر توسط سازمان رفتار مالی انگلیس (FCA) در فروش مشتقات و اسکناس های معاملات بورسی (ETNs) به سرمایه گذاران خرده فروشی در این هفته اجرا شد. TAKEAWAY: بعید است که این در ابتدا تأثیر مهمی داشته باشد زیرا سرمایه گذاران حرفه ای هنوز می توانند به این محصولات دسترسی پیدا کنند و سرمایه گذاران خرده فروشی هنوز هم می توانند دارایی های رمزارز را خریداری کنند. این یک نشانه واضح است که FCA فکر می کند سرمایه گذاران خرده فروشی ، حتی با اطلاعات کافی ، باید چقدر استقلال سرمایه گذاری داشته باشند.

اختلاف بین نوسانات ضمنی شش ماهه برای ETH و BTC به بالاترین سطح 46٪ رسیده است. TAKEAWAY: این به ما می گوید که بازار انتظار نوسان بیشتری برای ETH نسبت به BTC دارد ، که در بازار به طور بی پروا حاوی بازده بالاتر است.

شاید دیده باشید که CoinDesk (بله ، ما) TradeBlock ، پیشروترین ارائه دهنده شاخص رمزارز صنعت را خریداری کرده است. TAKEAWAY: این امر به ما امکان دسترسی به مجموعه داده های عمیق تر در مورد حرکت بازار و همچنین شاخص های قوی برای قیمت دارایی های رمزارز را می دهد. همچنین با تلفیق اطلاعات ، بینش و داده ها ، به ما امکان می دهد تا بهتر به مخاطبان سرمایه گذار حرفه ای خدمت کنیم.

 

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .