بیانیه Stablecoin OCC نوعی نوآوری مالی است

Crypto Long & Short: The OCC’s Stablecoin Statement Is a Seed of Financial Innovation

0

بیانیه Stablecoin OCC نوعی نوآوری مالی است

بیانیه ای غافلگیرکننده از سوی یک تنظیم کننده مالی برخی از سیگنالهای خوشامدگویی را ارسال می کند که به جهش نوآوری در آینده اشاره دارد.

بیانیه ای غافلگیرکننده از سوی یک تنظیم کننده مالی برخی از سیگنالهای خوشامدگویی را ارسال می کند که به جهش نوآوری در آینده اشاره دارد.

اوایل هفته جاری دفتر نظارت بر ارز ایالات متحده (OCC) بیانیه ای صادر کرد و گفت که بانک های ملی می توانند به ناشران با ثبات Bitcoin در ایالات متحده خدمات ارائه دهند.

این تعجب آور نیست ، زیرا بانک ها مدتی است که این کار را انجام می دهند. اما آنها این کار را در پوشش عدم اطمینان نظارتی انجام داده اند. این بیانیه اولین نشانه وضوح رسمی در مورد این ایده است که زنجیره پول ثابت ارزشمند است.

پذیرش و پشتیبانی

چرا این برای بازارها قابل توجه است؟

برای شروع ، این یک پذیرش نظارتی رو به رشد از زنجیره پول ثابت را نشان می دهد. در حالی که در مورد توکن های مبتنی بر بلاکچین فیات اغلب در فضای قدرت صحبت شده است ، خصوصاً پس از اعلام سال گذشته پروژه Library Bitcoin (Bitcoin) ، که در آن تاکنون بیانیه رسمی به عنوان نتیجه قابل قبول نوآوری مالی شناخته نشده بودند.

و ایالات متحده تنها بلوک اقتصادی قابل توجهی نیست که پذیرش آن را نشان می دهد: در اوایل این هفته ، بانک مرکزی اروپا (ECB) گزارشی منتشر کرد که تهدیدات موجود برای ایجاد ثبات را ارزیابی می کند. اما گزارش به جای اشاره به اینکه ممکن است پولهای پایدار با مشکل روبرو شوند ، بانک مرکزی اروپا در حال بررسی چگونگی کاهش خطرات احتمالی است.

با توجه به افزایش انفجاری تقاضای پایدار کوین ، این مسئله فوری شد. ارزش کل پولهای ثابت در حال حاضر از 18 میلیارد دلار فراتر رفته است ، در حالی که چهار ماه پیش این رقم 10 میلیارد دلار بود. بیشتر این رشد ناشی از تقاضای بین المللی دلار و همچنین ابزارهای مالی پیچیده ای است که در بالای فناوری بلاکچین عمومی ساخته می شوند. USDC ، پیشرو ثبات کوین مستقر در ایالات متحده ، در سال جاری تاکنون تقریباً چهار برابر شده است و بیش از 2 میلیارد دلار است.

OCC به بانک ها علامت می دهد که فعالیت پایدار کوین (Bitcoin) مشروع است ، و حساب های ذخیره همان حمایت های فدرال مانند سایر موارد ارائه می شود.

این می تواند انگیزه بانک ها برای فعالان جستجوی تجارت پایدار بیت کوین باشد و با این کار ، هم مشتری و هم سهام آنها را در بازارهای رمزارز گسترش دهد.

در بیانیه اخیر OCC آمده است که بانک های ملی ایالات متحده اکنون می توانند دارایی های رمزارز شده را تحت کنترل داشته باشند. احتمالاً این شامل سکه های ثابت نیز می شود. بنابراین ، یک بانک می تواند نه تنها صادرکنندگان پایدار کوین ، بلکه مشتریان آنها را نیز جذب کند. پس از آن منطقی خواهد بود که انتقال پول های ثابت بین مشتریان و حتی بین بانک ها را تسهیل کند. شبکه های پرداخت جدید می توانند ظهور کنند ، که به نوبه خود می تواند باعث ایجاد تعداد زیادی از خدمات بانکی جدید شود. برای صنعتی که تحت فشار نرخ بهره پایین و پیش فرض های قرار دارد ، این بردار رشد بالقوه در نهایت جذاب به نظر می رسد.

و از آنجا که امروزه یکی از اصلی ترین موارد استفاده از پایدار کوین USDC مستقر در ایالات متحده استخراج بازده از سیستم عامل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) است ، این می تواند انگیزه لازم برای شروع کار مالی سنتی باشد نگاه متمرکز به نوآوری های در حال اجرا در برنامه های مالی مبتنی بر بلاکچین است. از مشتریان جدید می توان با انواع جدیدی از محصولات سرمایه گذاری استقبال کرد ، که به نوبه خود می تواند تحول در بانکداری سنتی را تسریع کند.

رشد و نوآوری

همچنین می تواند انواع جدیدی از صادرکنندگان پایدار کوین را ترغیب کند تا با نوآوری های بعدی روبرو شوند. برای ما که در صنعت کار می کنیم ، ممکن است به نظر برسد که صادر کنندگان پایدار کوین در همه جا حضور دارند. با این حال از بیرون به داخل نگاه می کنیم ، بیشتر آنها کوچک هستند به غیر از اعضای USDC صادرکننده کنسرسیوم ، که توسط Coinbase و Circle در سال 2018 تاسیس شده است ، تعداد کمی از شرکت های بزرگ مستقر در ایالات متحده وجود دارند که به صورت تجاری فعال هستند.

سال گذشته ، ما گزارش دادیم که IBM در حال پشتیبانی از شبکه ای از بانک های صادر کننده پایدار کوین است و Wells Fargo یک استیک کوین شرکتی برای نقل و انتقالات داخلی مرزی ایجاد کرده است.

JPMorgan ظاهراً هنوز در حال کار بر روی JPM Coin است ، همچنین برای پرداخت های مرزی بین مشتریان سازمانی طراحی شده است ، که در سال 2019 اعلام شد. ویزا در حال جستجوی روش هایی برای مهار پتانسیل پول های ثابت برای پرداخت های B2B است. این لیست ادامه دارد ، اما هیچ شرکت بزرگی هنوز موفق نشده است که یک Bitcoin ثابت با کشش در دنیای واقعی راه اندازی کند.

نشانه های مبتنی بر بلاکچین برای نمایش نقل و انتقالات داخلی یک برنامه نسبتاً ساده است و تنها نکته ای است که ممکن است به شما ارائه دهد. یک گزینه هنوز کشف نشده استفاده از ابزارهای پولی قابل برنامه ریزی است ، مانند پول های پایدار که KYC را در خود جای داده اند یا پول های ثابتی که می توانند در میان جوامع خاص برای کاربردهای خاص محدود شده توسط کد توزیع شوند. بیانیه OCC به احتمال زیاد به همکاری بین شرکت ها و بانک های آنها در زمینه پرداخت های خلاقانه و ابزارهای تعامل کمک خواهد کرد.

مرز خوب بین اوراق بهادار و سکه های ثابت با ویژگی ها بدون شک عاملی است که مانع بسیاری از پروژه های خصوصی می شود. به نظر می رسد در آنجا نیز از نظر نظارتی پیشرفت شده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده این هفته گفت که آنها برای بحث در مورد اینکه آیا توکن آنها به عنوان یک اوراق بهادار طبقه بندی می شود یا خیر ، گفتگو با ناشران پایدار بیت کوین را انجام می دهند – که به این معنی است که برخی از آنها اینگونه نیستند. اگرچه دقیقاً شفافیت ندارد ، اما در مورد مقررات مکالمه بیشتری راجع به نوآوری در بالاترین سطح و همچنین تصمیماتی را باز می کند که اگرچه کند است ، اما حداقل پایه محکم تری برای توسعه ایجاد می کند.

شکافها و استانداردها

با این حال موانعی وجود دارد.

این زیرساخت هنوز جوان است و اگرچه هم از نظر دامنه و هم از نظر مقیاس پذیری به سرعت در حال رشد است ، اما بلاک چین های عمومی که اکثر زنجیره های پایدار کنونی روی آنها کار می کنند دارای مقیاس پذیری هستند که در بعضی مواقع می توانند هزینه ها را به سطوح ناخوشایند برسانند. وبا توجه به پیشرفت های اخیر در زیرساخت های پرداخت ، ممکن است پرداخت های پایدار کوین کندتر از پرداخت با روش های سنتی تر باشد. حل و فصل Stablecoin نیز هنوز یک مسئله است. قانون تجارت یکنواخت ایالات متحده (UCC) نهایی بودن تسویه حساب (ساختاری قانونی را مشخص می کند که پس از آن معامله ای معکوس نشود) برای سیستم های خصوصی ، اما مسئله نهایی تسویه حساب بلاکچین را بررسی نمی کند. با بلاکچین های اثبات کار ، حل و فصل احتمالاً قطعی نیست ، تا زمانی که تعداد مشخصی از بلوک ها عبور کند. و حتی در آن زمان ، زمان معکوس کردن معامله بعید به نظر می رسد. در چه مرحله ای یک معامله مبتنی بر بلاکچین کاملا غیرقابل برگشت است؟ مسلماً این مسئله برای فعالان بازار مسئله مهمی است.

برای بسیاری از موارد ، استفاده از Stablecoins می تواند به جای ساده سازی عملیات ، یک واسطه اضافه کند. این می تواند بیشتر بر روی هزینه ها تأثیر بگذارد ، خصوصاً اگر ارزهای فیات مختلف در انتهای معاملات باشند.

سودمندی بالقوه در نقل و انتقالات مرزی ، نیاز به یک چارچوب بین المللی را نشان می دهد این ابزارها توانایی بالقوه خود را برای تنظیم جریان سرمایه دارند. در اوایل این ماه ، رئیس بانک انگلیس خواستار دستور G20 برای نهادهای تنظیم کننده استاندارد برای شفاف سازی استانداردها شد.

در ماه آوریل ، هیئت ثبات مالی (FSB) پاسخ مشاوره عمومی خود را درباره مقررات جهانی ثبات جهانی منتشر کرد. FSB اگرچه یک تنظیم کننده نیست ، سیستم مالی جهانی را رصد می کند و برای محافظت از ثبات و یکپارچگی آن توصیه هایی ارائه می دهد و کار آن می تواند ساختاری برای همکاری بین المللی فراهم کند.

نهادهای نظارتی همیشه نگران خطرهای شکنندگی هستند که محبوبیت رو به رشد ثبات کوین می تواند در سیستم مالی جهانی وارد کند.

یک شروع خوب

وضوح نظارتی از هر نوع محرک کم ارزش برای نوآوری است. درست است ، صنعت رمزارز هیچ کمبود کد خلاقانه و برنامه های بلند پروازانه ای ندارد. همچنین افرادی که مایل به صرف وقت و هزینه برای طراحی برنامه های جدید برای انواع جدید ارزشمند هستند ، هیچ کمبودی ندارند. و گردباد فعالیت در فضای مالی غیرمتمرکز رشد شگفت انگیزی را ایجاد می کند – از آغاز سال 2020 ، ارزش قفل شده در قراردادهای DeFi از تقریبا 675 میلیون دلار به بیش از 8 میلیارد دلار رسیده است.

اما این هنوز یک ذره کوچک در جهان مالی است. تصویب و برنامه های تأثیرگذار تا زمانی که وضوح نظارت پولی  را جدی تلقی نکنند ، تأثیر معنی داری بر امور مالی نخواهد داشت.

در پایان ، بهترین چیزی که من می توانم پیدا کنم دانه ای است که به درختی تبدیل می شود که بسیار چشمگیر باشد که در سایر مناطق دیگر به کاشت درخت ترغیب شوند. این تصویر فاقد اهمیت و درخشش است ، اما امور مالی به کندی پیش می رود اگرچه امیدوارم این یک یادآوری باشد که تغییر معنی دار و طولانی مدت از کوچک شروع می شود.

یک نمای کلی از صنعت رمزارز

آخرین نظرسنجی صنعت دانشگاه کمبریج در حال انجام است ، این سومین ویرایش است و داده های 280 نهاد از 59 کشور را در چهار بخش بازار جمع آوری می کند: مبادلات ، پرداخت ها ، حضانت و استخراج. این یک نمای کلی از چگونگی پیشرفت کسب و کار رمزارزدر سراسر جهان است و برخی از روندهای جالب را برجسته می کند.

  • رشد کارمندان تمام وقت در سال 2019 به 21 درصد کاهش یافت ، در حالی که از 57 درصد در سال 2018 کاهش یافته است. این کاهش به ویژه در شرکت های کوچکتر قابل توجه بود ، که نشان می دهد چند بازیکن بزرگ بر صنعت تسلط دارند.
  • به طور متوسط ​​، 39٪ از معادن اثبات کار از انرژی های تجدید پذیر ، در درجه اول برق آبی تأمین می شود ، در حالی که 76٪ استخراج کنندگان می گویند که از نوعی تجدید پذیر درسبد انرژی خود استفاده می کنند. این میزان در سال 2018 به ترتیب از 28 و 60 درصد است.
  • تقریباً 13٪ استخراج کنندگان اکنون از محصولات مالی مانند هشریت ها یا مشتقات دارایی رمزارز شده برای ریسک ها استفاده می کنند.
  • هزینه های سرمایه ای تا 56٪ هزینه های استخراج مستقر در ایالات متحده را در بر می گیرد ، در حالی که برایاستخراج کنندگان چینی 31٪ ، این یک مزیت رقابتی برای استخراج کنندگان چینی است که می تواند با تمرکز تولید کنندگان سخت افزار در چین توضیح داده شود.
  • اکنون 55 درصد از ارائه دهندگان خدمات بررسی شده از Stablecoin پشتیبانی می کنند در حالی که این میزان در سال 2018، 11 درصد بود.
  • برآورد تعداد کاربران دارایی رمزارز شده به 101 میلیون کاربر شناسایی شده در مقایسه با 35 میلیون نفر در سال 2018 به روز شده است. این به دلیل افزایش تعداد حساب های فعال و مطابقت دقیق تر با رویه های KYC از طرف ارائه دهندگان خدمات است.
  • دفتر مرکزی ارائه دهندگان خدمات که در آمریکای شمالی و اروپا مستقر هستند نشان می دهد که مشتریان تجاری و موسسات 30٪ از مشتریان آنها را تشکیل می دهند. این رقم برای شرکتهای آسیا-اقیانوسیه و آمریکای لاتین به ترتیب 16 و 10 درصد بسیار کمتر است.
  • انطباق با تعهدات KYC / AML در مناطق مختلف ناهمگن است. تقریباً تمام حساب های مشتری در ارائه دهندگان خدمات اروپا و آمریکای شمالی KYC’ed شده است ، در حالی که این مورد فقط از هر دو حساب یک ارائه دهنده خدمات مستقر در خاورمیانه و آفریقا است. سهم شرکت های دارایی رمزارز شده که هیچ گونه بررسی KYC انجام نداده اند از 48 تا 13 درصد بین سال های 2018 و 2020 کاهش یافته است.
  • 46٪ از ارائه دهندگان خدمات گزارش می کنند که در برابر خطرات بیمه نیستند. 90٪ وجوه دارایی رمزارز شده را در کیف پول های آفلاین نگهداری می کنند.

کسی هنوز می داند چه خبر است؟

فروش این هفته در بازارهای سهام متفاوت از افت قبلی بود. دامنه ، همراه با تشدید نگرانی در رسانه های مختلف در مورد احتمال رقابت انتخاباتی ایالات متحده ، یک واکسن ناامید کننده و قفل های مکرر ، بیشتر شبیه تغییر احساسات است که می تواند ، در صورت عدم کنترل محرک های سخاوتمندانه ، گلوله برفی را به نگرانی واقعی در مورد وضعیت اقتصاد جهانی تبدیل کند.

پیوندهای زنجیره ای

جریان بیت کوین به سمت Ethereum همچنان متحیر کننده است – این هفته ارزش بازار بیت کوین که برای کار در بلاک چین Ethereum سازگار شده است ، از 1 میلیارد دلار عبور کرد. TAKEAWAY: من قبلا در مورد پدیده بیت کوین مبتنی بر Ethereum مطالبی نوشتم و از دیدن این سطح رشد تعجب نمی کنم. شما می پرسید چرا کسی می خواهد BTC خود را در Ethereum قرار دهد؟ از آنجا که رمزهای مبتنی بر Ethereum می توانند در بی شمار پروتکل های وام مالی غیرمتمرکز (DeFi) شرکت کنند که بازده سپرده ها را پرداخت می کند. بله ، BTC می تواند بازدهی کسب کند. خطراتي وجود دارد – DeFi هنوز هم يك برنامه جوان و طاقت فرسا با خطر طرف مقابل و تكنولوژي و همچنين عدم قطعيت تنظيم شده است. اما برای بسیاری ، عملکرد و نوآوری جذاب است.

لیکوییدترین رمزارز بیت کوین روی Ethereum است، بیت کوین پیچیده (wBTC) که توسط متصدی رمزگذاری BitGo مدیریت می شود. گزینه های دیگری وجود دارد ، مانند tBTC ، که این هفته با سیستمی دوباره متصل شد و به یک شبکه غیرمتمرکز از گره ها ، کیف پول ها و قراردادهای هوشمند متکی بود.

طبق این btconethereum.com فقط در این هفته بیش از 170 میلیون دلار به wBTC اضافه شد. صندوق سرمایه گذاری Three Arrows Capital تقریباً 25 میلیون دلار از این مبلغ را به خود اختصاص داده است و تنها یک هفته پس از ضبط تقریبا 22 میلیون دلار از تحقیقات آلامدا ، رکورد معاملات فردی wBTC را ثبت کرده است.

اکنون ، این مفهوم در حال گسترش به سایر بلاک چین ها است: BitGo با هدف تقویت اکوسیستم مالی غیرمتمرکز ، wBTC را در بلاک چین Tron فعال می کند. Tron در حال حاضر هزینه های بسیار کمتری نسبت به Ethereum دارد – اما محبوبیت مداوم سکه های پایدار در Ethereum در مقابل Tron نشان می دهد که به نظر نمی رسد بازار به طور کلی مورد توجه باشد.

قانون مبادله کالای دیجیتال سال 2020 ، که این هفته توسط نماینده مایکل کاناوی (R-Texas) ارائه شد ، می کوشد یک تعریف فدرال از “بورس کالاهای دیجیتال” ایجاد کند ، آنها را در رده حقوقی خود قرار دهد و کمیسیون معاملات آتی کالاها را شارژ کند ( CFTC)

TAKEAWAY: اگر تصویب شود ، در نهایت یک تنظیم کننده برای ارزهای رمزپایه ایجاد می شود. که مانع توسعه زیرساخت های بازار شده است. بسیاری از مسسات مستقر در ایالات متحده نمی توانند در یک مبادله غیرقانونی معامله کنند ، که مبادلات رمزارز را از مرز خارج می کند: ممکن است مجوز داشته باشند ، اما بدون تنظیم کننده ، تنظیم نشده اند. مقررات فدرال همچنین بسیاری از بارهای مبادلات رمزارز مستقر در ایالات متحده را کاهش می دهد ، مانند نیاز ایالت به ایالت برای اجازه معامله.

کمیسیون اروپا لایحه ای را ارائه داده است که می تواند در مورد تعریف دارایی های رمزارز شده ، قوانین مربوط به نگهداری دارایی های دیجیتال و همچنین جزئیات مربوط به رابطه بین صادر کنندگان توکن و دارندگان آن توضیح دهد. در صورت تصویب ، اتحادیه اروپا به بزرگترین و قابل توجه ترین فضای تنظیم شده برای ارزهای رمزپایه در هر جای دنیا تبدیل می کند. TAKEAWAY: وضوح نظارتی این روزها سریع در حال افزایش است. این خبر خوبی برای یک گروه دارایی است که قول دسترسی جهانی را می دهد. حمایت نهادی از این دسترسی جهانی باعث افزایش بودجه ، سرمایه گذاری در زیرساخت ها و در نهایت تصویب خواهد شد.

Social Capital ، یک شرکت سرمایه گذاری مستقر در کالیفرنیا است که در سال 2013 بیت کوین خریداری کرده است ، در حال بررسی عمومی است. TAKEAWAY: این شرکت ، متخصص در راه اندازی فناوری ، در اوایل این ماه سه شرکت ویژه خرید ویژه (SPAC) جدید را با SEC وارد کرد . همچنین اعلام کرد که یکی از SPAC ها در حال ادغام با اوپندور (اولین ادغام وی با ویرجین آتلانتیک در اوایل سال جاری) بود و در مصاحبه ای اشاره کرد که او به فکر این است که عموم مردم را جلب کند. اگر این اتفاق بیفتد ، این اولین مدیر سرمایه گذاری عمومی و مدیر صندوق سهام خصوصی با ارزش بازار قابل توجه برای سرمایه گذاری در ارز رمزپایه شده است. مشخص نیست که سرمایه اجتماعی بیت کوین چه مقدار متعلق به آن است ، اما در نامه ای از سرمایه گذاران در سال 2018 گفته شده است که یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی در بیت کوین سرمایه گذاری شده است ، بنابراین – با توجه به اینکه برای اولین بار خریداری شده است احتمالاً خیلی زیاد است. برخی از تاجران باسابقه FX به دلیل نوسانات موجود در آن به فضای ارزهای رمزپایه شده نقل مکان می کنند. TAKEAWAY: یادآوری اینکه نوسانات لزوماً بد نیست. ما تمایل داریم نوسانات را با ریسک برابر کنیم (من قبلاً در این باره نوشتم) ، که مفهوم منفی دارد – شما معمولاً در مورد صحبت مشاوران سرمایه گذاری در مورد ریسک صعودی نمی شنوید. اما نوسان زیاد به معنای نوسان است و معامله گران فصلی به خاطر توانایی محافظت از روند صعودی ، به خود می بالند. رشد ابزارهای حفاظتی و جریان روانتر در زیرساخت های بازار ، نوسانات را نسبت به روزهای ابتدایی قابل کنترل تر می کند. معامله گران بی تجربه می توانند واقعاً متضرر شوند ، زیرا نوسانات می توانند لحظه ای متوجه شما شود.

مدیر پول ارز رمزپایه شده Panxora در تلاش است تا 50 میلیون دلار برای صندوق هدیج جدید برای خرید توكن های دیجیتال مرتبط با بخش امور مالی غیرمتمرکز با رشد سریع (DeFi) جمع كند. TAKEAWAY: تاکنون ، علائم غیرمتمرکز مالی (DeFi) حوزه علاقه مندان به رمزارز و برخی از سرمایه گذاران حرفه ای بوده است که بازده بیشتری را دنبال می کنند. این نوع صندوق یکی از اولین صندوق ها است اما بعید است آخرین باری باشد که امیدوار است بتواند پول نهادی را به فضا بیاورد. آیا نقدینگی بازار می تواند از پس این نوع حجم برآید یا خیر. به گفته ارائه دهنده رمزگذاری داده های Messari ، کل گزارش شده در بازار توکن های DeFi بیش از 5 میلیارد دلار است که بیش از 600 میلیون دلار حجم معاملات 24 ساعته دارد ، بنابراین بدون هرج و مرج زیاد احتمالاً می تواند ورودی 50 میلیون دلاری را کنترل کند. البته این ارزش تماشای آن را دارد زیرا ممکن است بودجه بعدی این شخص جاه طلبانه تر باشد.

بورس اوراق بهادار برمودا (BSX) اولین صندوق قابل معامله در بورس دارایی رمزارز شده (ETF) خود ، Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF را پذیرفت. TAKEAWAY: BMX یک بورس سهام بزرگ نیست – کل بازار آن کمی زیر 300 میلیون دلار است. درمجموع 3 میلیون سهم از طریق جایگاه خصوصی با قیمت 1000 دلار در دسترس است. بنابراین ، با انجام محاسبات ، این ETF – در صورت فروش کامل – کل بازار کل بورس سهام را در بیش از 10 برابر ضرب می کند. من نمی خواهم داور باشم ، اما آیا این کمی بلند پروازانه نیست؟

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .