بیت کوین “بیمه Armageddon” است؟

https://www.coindesk.com/node-bitcoin-government-armageddon-insurance

0

بیت کوین “بیمه Armageddon” است؟

چه کاری لازم است که دولت ها بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کنند؟ این همان چیزی است که یک متخصص فکر می کند.

دیروز ، ایلان ماسک توییت کرد که تسلا هر بیت کوین (BTC ، -4.04-) را که از طریق پرداخت به مشتریان به همراه می آورد ، نگه می دارد (به جای تبدیل BTC به فیات). و به نظر می رسد که پادشاه آینده مریخ در حال ساخت یک انبار بیت کوین است تا در طول عمر باقی بماند.

این فکر باعث شد که من فکر کنم آیا حاکمان متصل به زمین هرگز “بیت کوین را در ترازنامه” قرار  خواهند داد.

تحت چه سناریوهایی دولت، تسلا را دنبال می کند و تصمیم به خرید بیت کوین می گیرد؟

من این سوال را از جیمز آنجل ، دانشیار دانشکده بازرگانی McDonough جورج تاون ، متخصص در بازارهای مالی جهانی قرار دادم.

آنچه او گفت:

ابتدا او را جیم صدا کنید

دوم ، ثروتمندترین و پیشرفته ترین دولت های غربی بعید است که هرگز بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کنند. بیت کوین یک رقیب خصوصی برای “حق رای دادن Seigniorage” آنها است. آنجل گفت ، اگر این اتفاق بیفتد – مانند فراتر از مستعمره خیالی ماه الون ماسک – “آنها باید از راه های دیگر از مردم مالیات بگیرند.”

وی گفت ، در واقع ، “ممكن است دولتها خوشحال باشند اگر كاملاً از بین برود.” “یک تاریخ طولانی ، وجود دارد که دولت ها ارزهای خصوصی را کنار می گذارند.”.

آنجل گفت ، کشورهای متقلب احتمالاً در حال حاضر مقداری بیت کوین دارند ، اما نه به همان روشی که MicroStrategy ، تسلا یا Square انجام می دهند. کشورهایی مانند کره شمالی یا ونزوئلا ارز رمزپایه شده را راهی برای فرار از تحریم ها می دانند ، شبیه این که بیت کوین به یک رسانه غالب معاملات در وب تاریک تبدیل شده است (البته بعد از کارت های اعتباری).

دولتهایی که به سیستم مالی جهانی و مبتنی بر فیات وصل شده اند بعید است از مزایای غیرقابل قبول بیت کوین بهره مند شوند. و گرچه بیت کوین یک روش نسبتاً ارزان برای جابجایی سرمایه های کلان است ، آنجل فکر می کند دولت ها “انقلاب تکنولوژیک” را پذیرفته اند و به زودی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مشابه بانک مرکزی خود را ثابت میکنند.

اما روایت طلای دیجیتال چه می شود؟ مطمئناً هیچ دولتی بیت کوین را برای معامله نگه نمی دارد – نه ، مردم این کار را می کنند!

خوب ، آنجل ما را دعوت می کند تا در نظر بگیریم که چرا مکان هایی مانند فورت ناکس یا دخمه های زیر بانک انگلیس وجود دارد. به عبارت دیگر ، چرا دولت ها طلا را احتکار می کنند؟

آنجل گفت: “این بیمه Armageddon است.” بر اساس سناریویی که پذیرش دلار یا پوند استرلینگ بسیار خطرناک باشد ، وقتی وام دهندگان وام دهندگی را متوقف کنند ، طلا به یک پشتوانه تبدیل می شود. ارزهای فیات نوآوری های نسبتاً جدیدی در تاریخ پول هستند که دور از قرن ها تجارت در فلز زرد است.

اما این یک حصار گران قیمت است. آنجل گفت: “شما باید آن را ذخیره کنید و از آن محافظت کنید.” دولت ها مایلند منابع (منابع مالیاتی) را به دلیل سابقه طلا به هم متصل کنند. بیت کوین ، جدیدتر از ارزهای فیات ، راهی ارزان تر و بالقوه امن تر برای نگهداری ذخایر دولتی خواهد بود ، اما با خطر بیشتری برای آینده بلاکچین همراه است.

آنجل گفت: “این گزینه در آینده است که شما یک بلاکچین محکم خواهید داشت که کسی نیاز به آن را تشخیص خواهد داد.” او در آن جبهه تردید دارد.

آخرین نتیجه گیری: دولت ها نیز دارای دارایی های خارجی هستند. به گفته ویرجیل ، ما را از طریق سناریوهای آرماگدون پولی هدایت می کند ، این بیشتر یک پروژه بی فایده است. کشورها ارزهای کشورهای دیگر را در اختیار دارند تا نشان دهند که قادر به پشتیبانی پول محلی خود هستند.

اگر مثلاً لیر ضعیف شود ، ترکیه می تواند دارایی های خارجی را به عنوان راهی برای تثبیت قیمت های محلی خریداری کند. آنجل گفت: “اگر ذخایر خارجی شما تمام شود ، ارز شما به شدت سقوط می کند.”

پس چرا بیت کوین نیست؟ براساس برخی معیارها ، این سومین ارز بزرگ جهانی است. خوب ، آنجل به تجزیه و تحلیل هزینه و سود برخی از مقامات سیا اشاره کرده است که احتمالاً جنگ داشته است. اگر بیت کوین مهر تأیید دولتی دریافت کند ، مجموعه ای از مسائل را باز می کند (مانند ملاحظات مالیات فوق).

بعلاوه ، همانطور که Paul Brody ، Blockchain Lead EY اظهار داشت: “بسیاری از دولت ها دلار را به عنوان دارایی ذخیره نگه می دارند هم به دلیل ارزش دارایی / ثبات در طول زمان ، بلکه همچنین به دلیل اینکه بسیاری از دارایی های اصلی تجارت بین المللی مانند نفت به دلار قیمت گذاری می شوند.”

این مورد لزوماً در مورد بیت کوین وجود ندارد. همانطور که استادیار اقتصاد کارنگی ملون ، آریل زتلین-جونز یادآور می شود  “نوسانات عظیم در تغییرات روز به روز مرتبط با ارزهای رمزپایه هیچ نشانه ای از کند شدن را نشان نمی دهد.”

این بخشی از این دلیل است که برنامه های جمع آوری مالیات در رمزارز ، مانند اوهایو ، متوقف شده است. همچنین ، چرا آژانس هایی مانند اداره خدمات عمومی ایالات متحده یا خدمات مارشال ایالات متحده که از طریق توقیف دارایی های جنایی یا سایر روش ها ، بیت کوین را در اختیار دارند ، آن را حراج می کنند.

سال گذشته غیرقابل تصور بود که یک شرکت دولتی برای خرید بیت کوین چندین دور بدهی صادر کند. امروز ،MicroStrategy وجود دارد.

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .