بیت کوین هنوز زنده است

Not dead yet: Bitcoin network logs 700,000th block as adoption grows

0

 بیت کوین هنوز زنده است :با افزایش پذیرش ، شبکه بیت کوین  وارد بلوک 700،000 تا میشود

بلوکه بعد از بلوک، بیت کوین قدرت سیاست پولی قابل برنامه ریزی را برجسته می کند حتی در حالی که فراخوان های مرگ آن  در حال انتشار بیشتراست.

استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) در 11 سپتامبر 700000 هزارومین بلوک خود را رسما ایجاد کردند و این نقطه عطفی بزرگ برای شبکه ای است که مخالفان ادعا می کنند از سال 2009 تا کنون 428 بار از بین رفته  است.

بیت کوین کمتر از دو سال طول کشید تا 100،000تا بلوک بیشتر، پس از رسیدن به نقطه عطف 600،000 در 18 اکتبر 2019 را ایجاد کند. در  آن زمان و در  نقطه عطف 100،000 بلاک ، قیمت BTC کمتر از 8000 دلار ارزش داشت. امروزه ارزش یک بیت کوین بیش از 45،500 دلار است.

در زمان نگارش این مقاله ، عرضه کل بیت کوین 18،812،806 بود که معادل 89.5 درصد از کل سکه هایی است که تا به حال تولید شده است. به طور متوسط ، بلوک های جدید هر ده دقیقه تولید می شوند ، اگرچه زمان تولید تحت تأثیر استخرها قرار می گیرد. مشکل استخراج بیت کوین تقریباً هر دو هفته یکبار تنظیم می شود ، روندی که میزان سختی استخراج دارایی دیجیتالی برای ماینرها را از سر می گیرد. با سرعت فعلی تولید بلاک ،  استخراج آخرین بلاک بیت کوین در حدود سال 2140 میباشد.

رمزارز توییتر با نقل قول از مرحوم هال فینی ، یکی از پیشگامان اولیه بیت کوین و نامزد اصلی ساتوشی ناکاموتو ، خالق نام مستعار این فناوری ، این نقطه عطف را جشن گرفت. فینی در سال 2014 بر اثر بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا ALS درگذشت.

“هر روز که می گذرد و هنوزبیت کوین به دلیل مشکلات قانونی یا فنی سقوط نکرده است ، این اطلاعات جدیدی را به بازار می آورد. این شانس موفقیت نهایی بیت کوین را افزایش می دهد و قیمت بالاتری را برای آن توجیه می کند.”

بیت کوین به گونه ای برنامه ریزی شده بود که یک بازار خودتنظیمی با سیاست پولی سخت و رمزارز شده داشته باشد که به هیچ طرف خارجی وابسته نیست. به عنوان مثال ، بر خلاف فدرال رزرو ایالات متحده ، که می تواند بر اندازه و نرخ رشد عرضه پول تأثیر بگذارد ، بیت کوین محدودیت زیادی برای عرضه دارد و بدون ورود انرژی عظیم ماینرها ایجاد نمی شود.

در حالی که بیت کوین از حملات خود بر سر راه محیط زیست دور نبوده است ، مصرف انرژی شبکه بخش کوچکی از کل مصرف انرژی است. تلاش ها برای وارد کردن انرژی پاک در فرآیند استخراج تا حد زیادی موفقیت آمیز بوده است ، به طوری که برخی تخمین ها ادعا می کنند که استخراج بیت کوین در ایالات متحده بیش از  %50 از انرژی تجدید پذیر استفاده می کند.

مصرف انرژی بیت کوین از همه صنایع بزرگتر تمیزتر است و نشان دهنده خطای آماری در کل مصرف انرژی است. FriarHass یک تحلیل جامع ارائه می دهد که ارزش خواندن دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .