بیت کوین چیزی بیش از یک حصار در برابر تورم است – این یک حصار در برابر … دیوانگی است

Crypto Long & Short: Bitcoin Is More Than a Hedge Against Inflation – It’s a Hedge Against ‘Crazy’

0

بیت کوین چیزی بیش از یک حصار در برابر تورم است – این یک حصار در برابر … دیوانگی است

 

همانطور که  درسالی که فکر می کردید یک دهه سرعت در حال پایان یافتن است ، برخی  ازما شروع به تلاش برای درک جدول زمانی روایت ها و وقایع می کنیم. بیشتر ما (شامل خودم) در حال شکست هستیم و این به خودی خود روایتی جذاب است که رالی بیت کوین را روشن می کند.

با ما همراه باشید

از یک طرف ، ما با افزایش سریع قیمت بیت کوین (BTC ، 0.23٪ +) و ادغام حمایت موسسات از سرمایه گذاران سنتی و شرکت هایی که پتانسیل موجودی در دارایی ها و بازارهای رمزارز را می بینند ، روبرو هستیم.

از طرف دیگر ، روندهای اقتصادی و اجتماعی متناقضی داریم. ما اعتقاد کورکورانه ای به قدرت واکسن هایی داریم که همراه با رد علم انتقال ویروس است. سیاست پولی طراحی شده برای تشویق وام های همراه با بانک هایی که تمایلی به این کار ندارند. افزایش علاقه به ارزش بازارهای نوظهور همراه با افزایش خطر عدم پرداخت، گسترش نابرابری همراه با قدرت اعتراض بیشتر ؛ مواجه هستیم.

این نیروهای متضاد و عدم اطمینان موجود در اطراف آنها باید ما را ترغیب کند تا از نزدیک روایت های موجود را بررسی کنیم . با این حال ، آن دسته از ما که در حال افزایش علاقه موسسات به بازارهای بیت کوین هستیم ، بدون تردید این فرض را که کیفیت های محافظ تورم بیت کوین در پس آن است ، پذیرفته ایم.

بحث تورم

اول ، بیایید یکی از روندهای اقتصادی متناقض را بررسی کنیم.

به نظر برخی از اقتصاددانان احتمال بازگشت مجدد تورم بعید است. مصرفگرایی و عرضه مازاد ، تأثیر مداوم فناوری و تغییرات جمعیتی ، سرعت کم پول و ضعف بازار کار تنها برخی از عواملی است که به آنها اشاره می کنند. این موارد در برخی از زمینه های مهم اقتصادی به تورم منجر شده است.

از طرف دیگر ، بازار اوراق قرضه به ما می گوید نگرانی در مورد تورم واقعی است. نرخ انفجار پنج ساله ، نرخ تورم محاسبه شده با در نظر گرفتن اختلاف بین خزانه داری پنج ساله ایالات متحده و اوراق بهادار تحت حفاظت از تورم خزانه داری ، نزدیک به بالاترین سطح پنج ساله است.

علاوه بر این ، منحنی بازده همچنان در حال صعود است و نشانگر انتظارات بیشتر برای نرخ بهره در آینده است زیرا بانک های مرکزی با یک مشکل تورم روبرو هستند. با در نظر گرفتن خسارتی که افزایش نرخ بهره به اقتصادهای مملو از بدهی وارد می کند ، این بازار اوراق قرضه است که به ما می گوید آنها آینده را دچار مشکل می کنند.

یک حصار تورمی

آیا این واقعیت برای بیت کوین مهم است؟

بیت کوین به دلیل محدودیت عرضه ، که تحت تأثیر قیمت آن نیست ، و به دلیل جذابیت نسبی هنگام بازده واقعی تا صفر یا پایین تر ، به عنوان یک حصار تورمی دیده می شود.

با این حال ، هنگام خرید بیت کوین ، فقط برای جلوگیری از تورم این کار را نمی کنید. شما در حال خرید بیت کوین هستید تا از عواقب منفی دیگر که معمولاً همراه آن هستند ، جلوگیری کند.

درست است که تورم همیشه بد نیست. تورم “خوب” ، نتیجه رشد اقتصادی و نرخ پایین بیکاری که به کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا کمک می کند ، سرمایه گذاری و رشد اقتصادی بیشتر را تشویق می کند.

گرچه تورم افسارگسیخته ، فقر را تشدید می کند ، عدم اطمینان را افزایش می دهد ، اعتماد به نهادها را از بین می برد و می تواند منجر به فروپاشی نظم اجتماعی شود. این مربوط به آلمان پس از جنگ جهانی اول نیست – ما امروزه آن را در ونزوئلا ، زیمبابوه ، لبنان و آرژانتین می بینیم.

بیت کوین همچنین حصاری  برای دولت های ناپایدار که حساب های بانکی را می بندند ، دولت های پلیس که می خواهند ثروت خصوصی را به دست بیاورند ، شکسته شدن ریل پرداخت به دلیل سیستم های خراب یا تهدیدات حمله سایبری ، رهبران پارانوئید که می خواهند از حق رای مخالفان خارج شوند ، کاهش ارزش محافظت از صادرات که بیشتر باعث می شود تورم عمل میکند.

این احتمال در اقتصادهای پیشرفته کمتر است. اما فراموش نکنیم که نقاط قوت در گوشه و کنارهای غیر منتظره کمین کرده اند مثلا ونزوئلا زمانی یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان و یکی از دموکراسی های با ثبات در آمریکای لاتین بود.

بیت کوین در برابر تورم ، اما همچنین در برابر بی ثباتی سیاسی و نابسامانی های اجتماعی ، یک حصار است که آماده سازی آن – در صورت بازگشت دوباره تورم – چیز مسخره ای نیست.

حصار کاهش ارزش دلار

بیت کوین همچنین در برابر کاهش ملایم تر ، اما به همان اندازه مخرب تر ارز از طریق از دست دادن اعتماد ، همانند یک حصاراست.

به طور سنتی ، تورم همزمان با قدرت اقتصاد بومی حرکت می کند. اما می تواند ناشی از ضعف ارزی  نیزباشد که باعث افزایش قیمت کالاهای وارداتی می شود.

این امر معمولاً هنگامی اصلاح می شود که بانک مرکزی برای مقابله با افزایش تورم نرخ بهره را افزایش می دهد که جذابیت ارز را در مقایسه با ارزهای دیگر افزایش می دهد.

اما در شرایط فعلی ، با توجه به تأثیر بالقوه فاجعه بار بر اقتصادهای بدهکار ، ممکن است افزایش نرخ بهره اثر معکوس داشته باشد. بازار اوراق قرضه ایالات متحده به ما می گوید که نرخ بهره افزایش خواهد یافت. دلار همچنان نزولی است و حتی در صورت تحقق این نرخ نیز می تواند به همین روند ادامه دهد ، زیرا ایمان به ظرفیت ایالات متحده برای استفاده از ابزارهای سنتی برای تأثیر خوب متزلزل می شود.

بیشتر معاملات بیت کوین به دلار انجام می شود. بنابراین ، اگر دلار بدون کاهش ارزش بیت کوین پایین بیاید (و از آنجا که با اقتصاد ارتباطی ندارد ، دلیل اساسی وجود ندارد) ، نسبت BTC / USD افزایش می یابد.

بیت کوین نه تنها برای مشکلات اقتصادی کلان که برای مراقبت از آنها همانند یک حصار است ،. همچنین می تواند در برابر مشکلات پیش بینی نشده غیرمنتظره فعال شود.

رساله دیوانگی

یکی دیگر از نقاط قوت پنهان بیت کوین به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری که آن  را برجسته می کند.

این  است که شباهتی به هیچ دارایی ندارد که قبلاً دیده ایم: تأمین برنامه ای ، حاکمیت غیرمتمرکز ، زیرساخت های چندپاره ای بازار که با فناوری توسعه یافته توسط یک نهاد ناشناخته که هنوز توسط ماینرها، توسعه دهندگان و اعتبارسنجان توزیع شده در بسیاری از مناطق جغرافیایی اداره می شود ، کار می کند.

این در تفکر استاندارد اقتصادی نمی گنجد – و به همین دلیل ، برای زمان ما مناسب است.

در جهانی که طی چند ماه از سیاست پولی ارتدوکس به اقتصاد کینزی به MMT رفته اید ، دیگر هیچ اعتمادی به دستورالعمل های سنتی وجود ندارد.

به نقل از G. K. Chesterton ، وقتی دیگر به دستور العمل های سنتی اعتقاد ندارید ، ذهن شما نسبت به دستورهای جدید بازتر است.

بیت کوین موجود در اوراق بهادار بیش از یک دستورالعمل جدید است. این نشان دهنده نیاز به یک دستور العمل جدید است. این یک بازی ایمنی در برابر جهانی است که در آن ایده های قدیمی در هوا به سر می برند و ایده های جدید درحال ریشه دواندند.

این نشان دهنده چیزی بیش از یک حصار در برابر تورم است: همچنین نشان دهنده یک پذیرش است که سیاست و اقتصاد می تواند عجیب و غریب شود ، و ایده های آزمایش نشده ای که از ویژگی های اقتصاد کلان و فرضیات گذشته برخوردار نیستند قابل تأمل است.

این یک حصاردر برابر “دیوانگی” است ، که امیدوارم آن چیزی نباشد که در انتظار ماست – اما خطر آماده نشدن برای این احتمال غیرمسئولانه است ، و حتی فکر نکردن در مورد آن احتمالاً گران خواهد بود.

چه کسی میداند که چه خبر است؟

عملکرد بی رویه بیت کوین در سال 2020 باید دارایی مورد توجه سرمایه گذاران حرفه ای تر را در سال آینده تنظیم کند ، حتی اگر همه ما بدانیم که عملکرد گذشته شاخص عملکرد آینده نیست. به نظر می رسد شتاب تجارت در سال جاری استراتژی غالب باشد و با توجه به کاهش پول در بازارها به دنبال بازدهی خوب ، هیچ نشانه ای وجود ندارد که به زودی پایان یابد.

دوباره ، همه بازارهای گاوی باید مدتی به پایان برسند ، اگرچه مبانی اساسی و پایان نامه های سرمایه گذاری بیت کوین با ناامیدی  روبروشد و ارقام اقتصادی بدتر از حد انتظار نمیشود – برخلاف بازارهای سهام و اوراق قرضه.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .