تحریم بانکهای روسی از SWIFT

EU Commission to remove Russian banks from SWIFT cross-border network

0

کمیسیون اتحادیه اروپا بانک های روسی را از شبکه سوئیفت حذف کردند

کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن محکوم کردن اقدام ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه برای محاصره سراسر اوکراین ، متعهد شد که مجموعه ای از اقدامات را برای منزوی کردن روسیه از سیستم مالی بین المللی انجام دهد .

کمیسیون اروپا اعلام کرد که تعدادی از بانک‌های روسی را از سیستم   SWIFT  با هدف ممانعت از ظرفیت روسیه برای انجام پرداخت‌های فرامرزی حذف می‌کند.

در بیانیه مشترک منتشر شده توسط کمیسیون اروپا ، رهبران فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، بریتانیا ، کانادا و ایالات متحده بر منافع مشترک خود در دفاع از اوکراین در برابر جنگ علیه روسیه تاکید کردند ، ما روسیه را مورد بازخواست قرار خواهیم داد و به طور جمعی تضمین خواهیم کرد که این جنگ یک شکست استراتژیک برای پوتین میباشد .

کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن محکوم کردن اقدام ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه برای محاصره سراسر اوکراین ، متعهد شد که مجموعه ای از اقدامات را برای منزوی کردن روسیه از سیستم مالی بین المللی انجام دهد .

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ، پنج اقدام پیشگیرانه را علیه مقامات روسیه اعلام کرد که با حذف تعداد نامعلومی از بانک های روسی از سیستم پیام رسانی سوئیفت آغاز شد.

اول ، ما متعهد به آن هستیم که تعداد معینی از بانک های روسیه از سوئیفت حذف شده اند.

این امر آنها را از فعالیت در سراسر جهان باز خواهد داشت و به طور موثر صادرات و واردات روسیه را مسدود میکند.

دوم آنکه کمیسیون اتحادیه اروپا علاوه بر قطع روابط روسیه با سوئیفت،

« دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را فلج می‌کند »  و مانع مالی دیگری برای بانک مرکزی روسیه برای انحلال دارایی‌ها ایجاد می‌کند .

در مورد اقدام سوم، کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد : ما متعهد به اتخاذ تدابیری برای محدود کردن فروش شهروندی – به اصطلاح پاسپورت‌های طلایی – هستیم که به روس‌های ثروتمند مرتبط با دولت روسیه اجازه می‌دهد شهروند کشورهای ما شوند و به سیستم‌های مالی ما دسترسی پیدا کنند. در اقدام چهارم کمیسیون اتحادیه اروپا به زودی یک کارگروه فراآتلانتیک راه اندازی خواهد کرد تا از اجرای موثر همه تحریم ها اطمینان حاصل کند که هدف اصلی آن مسدود کردن دارایی های خارجی مقامات روسیه ، نخبگان و اعضای خانواده آنها است. به عنوان پنجمین اقدام، کمیسیون در نظر دارد هماهنگی در برابر اطلاعات نادرست و سایر اشکال جنگ ترکیبی را افزایش دهد.

متی گرینسپن ، بنیانگذار و مدیرعامل ” کوانتوم اکونومیکس ” میگوید : اکنون که بانک‌های روسی در خطر محرومیت از شبکه مالی بین‌المللی سوئیفت هستند ، رمزارز ممکن است کلیدی برای فرار افراد ثروتمند از تحریم‌ها باشد .

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .