تحریم وزارت خزانه داری امریکا در مورد 3 آدرس اتریوم

US Treasury Dept sanctions 3 Ethereum addresses allegedly linked to North Korea

0

وزارت خزانه داری آمریکا 3 آدرس اتریوم را که گفته می شود با کره شمالی مرتبط هستند تحریم می کند

وزارت خزانه داری اشاره کرد که این آدرس ها در تلاش برای جلوگیری از دور زدن کره شمالی از تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده و سازمان ملل به این لیست اضافه شده است.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده سه آدرس کیف پول اتریوم را به تحریم‌های مرتبط با گروه هکری که مسئول سرقت بیش از ۶۰۰ میلیون دلار رمزارز از زنجیره جانبی بازی توکن غیرقابل تعویض Axie Infinity’s Ronin است اضافه کرده است.

در به‌روزرسانی روز جمعه، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری یا OFAC، سه آدرس اتریوم را برای محدودیت‌های اتباع ویژه تعیین‌شده برای گروه لازاروس کره شمالی فهرست کرد. مقامات ایالات متحده، از جمله اداره فدرال تحقیقات و آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت، این گروه را به دلیل نقش ادعایی آن در گرفتن بیش از 173600 اتر (ETH) و 25.5 میلیون دلار سکه (USDC) از زنجیره جانبی Ronin در ماه مارس مورد هدف قرار داده اند. توکن ها در آن زمان بیش از 600 میلیون دلار ارزش داشتند.

وزارت دولت آمریکا روز جمعه در توییتی اشاره کرد که این آدرس‌ها در تلاشی برای جلوگیری از دور زدن کره شمالی از تحریم‌های اعمال‌شده توسط ایالات متحده و سازمان ملل به این فهرست اضافه شده است. سوابق بلاک چین نشان می دهد که حداقل یکی از آدرس های کیف پول متصل به هکرهای رونین وجوهی را برای سرویس های میکسر رمزنگاری از جمله Tornado Cash ارسال کرده است.

Chainalysis در ژانویه گزارش داد که کره شمالی تقریباً 400 میلیون دلار ارز دیجیتال از طریق حملات سایبری در سال 2021 به سرقت برده است، به این معنی که سرقت رونین می تواند بزرگترین حجم آن تا به امروز باشد. وجوه غیرقانونی مرتبط با گروه های هک از کشور منزوی عمدتاً در اتر با 58 درصد، بیت کوین با 20 درصد و سایر توکن ها با 22 درصد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .