تحقیقات بانک مرکزی برزیل بر روی ارزهای دیجیتال

Central Bank of Brazil Chooses Nine Institutions to Study Digital Real Possibilities

0

بانک مرکزی برزیل 9 موسسه را برای مطالعه ارزهای دیجیتال انتخاب می کند

بانک مرکزی برزیل و Fenasbac، فدراسیون ملی انجمن های سرورهای بانک مرکزی، تصمیم گرفتند نه پروژه را برای نظارت و حمایت از پیشنهادات مختلف خود برای استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی برزیل (CBDC)،  انتخاب کنند. پروژه‌هایی از شرکت‌ها و سازمان‌هایی مانند Aave، Banco Santander و Mercado Bitcoin انتخاب شدند تا به عنوان نمونه‌هایی از نحوه استفاده واقعی از ارزهای  دیجیتال توسعه داده شوند.

چالش LIFT، ابتکاری که توسط Fenasbac و بانک مرکزی برزیل سازماندهی شده است، 9 پروژه را انتخاب کرده است که ایده های متفاوتی را در مورد چگونگی قرار دادن CBDC واقعی دیجیتال (ارز دیجیتال بانک مرکزی) در چندین برنامه ارائه می دهد. آزمایشگاه نوآوری های مالی و فناوری (LIFT) تصمیم گرفت که این 9 پروژه جالب ترین هستند و از بین 47 پیشنهاد ارائه شده توسط 43 سازمان انتخاب شدند.

این چالش توجه شرکت‌هایی را از سراسر جهان به خود جلب کرد، از جمله پیشنهادات سازمان‌هایی از آلمان، ایالات متحده، اسرائیل، مکزیک، پرتغال، بریتانیا و سوئد. بانک مرکزی در خصوص معیارهای انتخاب این طرح ها و رد سایر طرح ها عنوان کرد:

[بانک مرکزی] به دنبال ایجاد تعادل بین تنوع سبد پیشنهادات ارائه شده به آزمایشگاه و نیاز به نظارت دقیق بر پروژه های انتخابی بود.

9 پروژه تایید شده با یکدیگر بسیار متفاوت هستند و به دنبال گنجاندن واقعی ارز دیجیتال در برنامه های مختلف هستند که شامل راه حل های تحویل در مقابل پرداخت، راه حل های پرداخت در مقابل پرداخت، اینترنت اشیا (IoT)، برنامه های کاربردی defi و همچنین پیشنهادات پرداخت آفلاین دوگانه می شود.

نه پیشنهاد منتخب توسط Aave، Banco Santander Brasil، Febraban، Giesecke + Devrient، Itaú Unibanco، Bitcoin Market، Tecban، VERT و Visa do Brasil ارائه شدند. برای مثال، پیشنهاد Giesecke + Devrient به دنبال استفاده از CDBC به عنوان ابزاری برای حل مشکل پرداخت‌های آفلاین دوگانه است.

Aave، پروتکل مالی غیرمتمرکز، همچنین پروژه‌ای را ارائه کرد که بر ارائه وام تمرکز می‌کند و در عین حال از انطباق این عملیات با قوانین سیستم مالی، با استفاده از ابزارهایی مانند استخرهای نقدینگی، اطمینان می‌یابد. پروژه Unibanco Itau بر استفاده از ارز برای رسیدگی به پرداخت‌های بین‌المللی متمرکز است و این امر را با توسعه یک برنامه کاربردی برای کاربران کلمبیایی مرتبط می‌کند. استفاده از Visa do Brasil از توکن مالی برای SMEها با یک برنامه defi استفاده می کند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی، بانک مرکزی برزیل به دنبال مطالعه همه این برنامه ها برای تعمیق درک خود از استفاده از یک ارز دیجیتال با ایده ایجاد ارز دیجیتال خود در آینده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .