تصاحب کردن جایگاه اتریوم توسط استیبل کوین USDC

USD Coin (USDC) dethrones Ether in cross-chain realm

0

تصاحب کردن جایگاه اتریوم توسط استیبل کوین  USDC

استیبل کوین  USDC  جایگاه اتریوم را در فعالیت های بین زنجیره ای تصاحب کرد .

الیاس سیموس ( Elias Simos )  یکی از تحلیلگران حوزه رمز ارزها ، با بررسی وضعیت شبکه اتریوم و پروتکل‌های لایه اول ، اکوسیستم بین شبکه‌های جدید را تحلیل کرده است و به مهم‌ترین پل‌ها و دارایی‌ها اشاره کرده است. سیموس در نتیجه بررسی‌های خود اظهار داشت که استیبل کوین  USDC  به رتبه اول دارایی‌های بین‌زنجیره‌ای دست یافته است.

طبق اطلاعات داشبوردی که توسط سیموس ایجاد شده است، استیبل کوین  USDC   اکنون رمزارزی است که بیشترین استفاده را در پل‌های اتریوم به خود اختصاص داده است.

استیبل کوین  USDC  رمزارزی است که در عرصه بین زنجیره‌ای بیشترین استفاده را دارد.

پل‌ها یا بریج  ( Bridge )، پروتکل‌هایی هستند که لایه اول اتریوم را با سایر بلاکچین‌ها یا راهکارهای مقیاس‌پذیری ، تعامل‌پذیر می‌سازند . در این پل‌ها مجموعا  1.2 میلیارد دلار USDC   مسدود شده است.

در این بین ، WBTC    یک‌ میلیارد دلار و اتریوم و WETH  مجموعا 811  میلیون دلار نقدینگی در این پل‌ها به خود اختصاص داده‌اند. هم‌چنین  USDT   و  دای ( DAI )  در این عرصه به ترتیب  693  و   606  میلیون دلار سرمایه قفل‌شده در اختیار دارند.

استیبل کوین  USDC   که توسط شرکت سیرکل   ( Circle )  ارائه شده است در میان تمام استیبل کوین‌های رایج سریعترین رشد را داشته است. در ماه آگوست، USDC    به راهکار مقیاس‌پذیری Optimism    نیز راه یافته است.

از لحاظ شبکه‌های متصل به اتریوم می‌توان گفت که پل‌های پالیگان- اتريوم فعال‌ترین پل‌ها محسوب می‌شوند .

پالیگان ، آوالانچ و فانتوم  سه شبکه برتر در میان تمام زنجیره بلوکی متصل به اتریوم هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .