تنظیم مقررات یا ممنوعیت کریپنو در هند

India’s finance minister waiting for consultations to decide whether to ban or regulate crypto

0

تنظیم مقررات یا ممنوعیت  کریپتو  در  هند

 

وزیر دارایی هند : منتظر رایزنی برای تصمیم گیری در مورد ممنوعیت یا تنظیم مقررات ارز دیجیتال هستیم .

وزیر دارایی این کشور اعتراف کرد که اطلاعات کافی برای برقراری یک تصمیم سرنوشت ساز ندارد .

با این حال  بیانیه دیگری توسط یک مقام ارشد هندی نشان میدهد که عدم اطمینان نظارتی در مورد وضعیت دارایی های دیجیتال این کشور در کوتاه مدت ادامه خواهد داشت.

وزیر دارایی هند ، نیرمالا سیتارامان ، در پاسخ به بحث کلی بودجه  2022-2023   اتحادیه در راجیا سابها ، اتاق فوقانی پارلمان دو مجلسی هند ، اظهار داشت که در حال حاضر قصد ندارد ارزهای دیجیتال را  ” قانونی یا ممنوع ”  کند.

این وزیر افزود :

« ممنوعیت یا عدم ممنوعیت متعاقباً اعلام می‌شود »،

زمانیکه این وزارتخانه نظرات رایزنی‌ها را بررسی کند.

سیتارامان همچنین اشاره کرد که دولت « حق حاکمیتی برای مالیات » بر درآمدی که شهروندان از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به دست می‌آورند ، را دارد . علاوه بر این، ظرفیت دولت برای وضع مالیات بر کریپتو جدا از موضوع شناسایی قانونی طبقه دارایی است. این استدلال بیانیه‌ای است که در اوایل هفته توسط رئیس سازمان مالیاتی هند بیان شد، که معتقد بود برنامه مالیات بر دارایی‌های دیجیتال لزوما به معنای قانونی کردن تجارت نیست.

هند اخیراً به کانون اخبار مهم نظارتی ، با شایعات مربوط به ممنوعیت بالقوه فضای رمزارزی جهانی در اواخر سال 2021  تبدیل شده است .

در این مرحله ، به نظر میرسد که تهدید فوری از بین رفته  و لایحه حاوی پیشنهاد ممنوعیت حذف شده است. دستور کار مجلس برای جلسه جاری دولت هند در حالیکه به بررسی گزینه‌های خود روی دارایی‌های رمزارزی ادامه میدهد ، گام‌هایی را برای معرفی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی یا  CBDC  در اواخر سال  2022 یا 2023 برداشته است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .