توجه به پایداری زیست محیطی در لایحه اتحادیه اروپا

Environmental sustainability key sticking point in EU MiCA bill

0

پایداری زیست محیطی نقطه کلیدی در لایحه MiCA اتحادیه اروپا است

لایحه MiCA اتحادیه اروپا یک خط مربوط به پایداری زیست محیطی را اضافه کرده است که می تواند برای استخراج کنندگان بیت کوین در منطقه مشکل ساز باشد.

جایگاه قانونی استخراج بیت کوین در اتحادیه اروپا به نتایج رأی گیری امروز در کمیته پارلمان اروپا در مورد بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) بستگی دارد.

یک چالش بحث برانگیز در مورد “حداقل پایداری زیست محیطی” استخراج کریپتو پس از خارج شدن از این لایحه مجدداً وارد شده است. خط جدید اپراتورهای بلاک چین را ملزم می‌کند تا یک طرح راه‌اندازی را ارائه کنند که در آن جزئیات نحوه انطباق با پایداری زیست‌محیطی را توضیح دهد. عدم ارائه طرح ممکن است استخراج یا تجارت ارزدیجیتال در اتحادیه اروپا را ممنوع کند.

اگرچه به طور مشخص بیان نشده است، این لایحه مستقیماً بر زنجیره های اثبات کار (PoW) تأثیر می گذارد. PoW الگوریتم اجماع است که توسط شبکه بیت کوین، اتریوم و چندین دارایی رمزنگاری دیگر استفاده می شود.

با این حال، از آنجایی که بیت کوین (BTC) غیرمتمرکز است، نمی توان از طرف آن برنامه عرضه ای صادر کرد. عدم وجود چنین طرحی ممکن است وجود عملیات استخراج بیت کوین در سراسر اتحادیه اروپا را تهدید کند.

بر اساس داده های سال گذشته دانشگاه کمبریج و Statista، اتحادیه اروپا حدود 12 تا 14 درصد از قدرت هشینگ جهانی در شبکه بیت کوین را به خود اختصاص داده است که آلمان و ایرلند بیشترین سهم را در آن دارند.

نگرانی در مورد مصرف انرژی و انتشار کربن حاصل از استخراج بیت کوین اکنون در خط مقدم بحث در مورد نحوه تنظیم اتحادیه اروپا قرار دارد. با این حال، زمانی که با داده‌های خام مواجه می‌شوید، این نگرانی‌ها نابجا به نظر می‌رسند.

طبق گزارش دانشگاه فرانکفورت در نوامبر گذشته، از آگوست 2021، شبکه بیت کوین سالانه به 90.86 تراوات ساعت (Tw/H) انرژی نیاز داشت. این حدود 0.05 درصد از کل مصرف جهانی است. این شبکه تنها مسئول حدود 0.08 درصد از کل انتشار کربن جهانی است، اگرچه محاسبه دقیق این معیارها دشوار است.

پیر پرسون، عضو پارلمان فرانسه، هشدار داد که ممنوعیت استخراج معادن، استعدادها و نوآوری ها را از منطقه بیرون خواهد کرد. او روز شنبه در توییتی گفت که پارلمان اروپا با ممنوع کردن بیت کوین و اتر (ETH) و پیچیده کردن استفاده از NFT و DeFi، حاکمیت پولی و مالی ما را به رهن می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .