توطئه اینفلوئنسرهای کریپتو

Crypto influencers allegedly weaponize conspiracies to fleece QAnon followers

0

گفته می‌شود که اینفلوئنسرهای کریپتو توطئه‌هایی را برای از بین بردن پیروان QAnon مسلح می‌کنند

دو اینفلوئنسر با ترکیب تئوری‌های توطئه، بی‌اعتمادی به مؤسسات سنتی و هوپیوم در کریپتو، ادعا می‌شود که میلیون‌ها دلار با استفاده از طرح‌های پامپ و دامپ درآمد  بسیاری کسب کرده‌اند.

طبق گزارش‌ها، این زوج هزاران دنبال‌کننده خود را متقاعد کردند تا در مجموعه‌ای از ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، و ترکیبی گمراه‌کننده از محتوای توطئه‌آمیز و واقعی همراه با ادعاهایی درباره مؤسساتی که از توکن‌ها برای ایجاد تبلیغات و افزایش قیمت سبد حمایت می‌کنند، ارائه کردند.

این اتهامات در تحقیقات Logically، گروهی از دانشمندان و توسعه دهندگان داده گنجانده شده است. این گزارش نشان داد که دو اینفلوئنسر که کانال‌های تلگرامی «WhipLash347» و «Quantum Stellar Initiative» (QSI) را اداره می‌کنند، برای تبلیغ فهرست‌هایی از آلت‌کوین‌های Stellar (XLM) که توسط شبکه Stellar به‌عنوان جعلی علامت‌گذاری شده‌اند، هماهنگ شده‌اند.

WhipLash347 یک گروه تلگرامی با 277000 فالوور و QSI دارای 35000 فالوور است. طبق گزارش‌ها، آن‌ها به دنبال‌کنندگان خود گفتند که ارزهای دیجیتال بر اساس دانش سطحی خودشان موفق خواهند شد و ادعا کردند که به اطلاعات نظامی مخفی دسترسی دارند.

این نشریه گفت این دو محتوای توطئه‌آمیز و اطلاعات نادرست را برای هدف قرار دادن کسانی که به موسسات مالی و رسانه‌ای جریان اصلی بی‌اعتماد می‌کنند تا به ارزهای دیجیتالی که تبلیغ می‌کنند اعتبار بخشند، ترکیب کردند. گمان می‌رود ضرر مالی 100000 دلار در این طرح بوده است .

کاربری که به نام PatriotQakes شناخته می شود، کانال اصلی QSI را رهبری می کند که چندین شعبه منطقه ای دارد. اعتقاد بر این است که مالکیت حساب WhipLash347 اخیراً به دلیل تغییر رفتار تغییر کرده است.

Rocky Morningside، مدیر سابق گروه QSI به Logically گفت که او معتقد است که “بدون شک WhipLash347، PatriotQakes، و QSI هنرمندان کلاهبرداری هستند” که “pump and dumps” را تبلیغ می کنند.

کوین تلگراف درخواست پاسخ به اتهامات از PatriotQakes کرد، حساب کاربری که ظاهرا متعلق به شخص پشت Whiplash347 و مدیر یک گروه منطقه ای QSI در رابطه با این اتهامات است اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

هیچ یک از این گروه ها علناً این اتهامات را اعتراف نکرده و یا به آن پاسخ نداده اند.

یک سرمایه‌گذار سابق در یکی از طرح‌ها با استفاده از نام «کاتر» اکنون یک حساب توییتری با هدف افشای WhipLash347 اجرا می‌کند. او به کوین تلگراف گفت که با 3000 سرمایه گذار ناراضی دیگر عضو یک گروه تلگرامی است و در مورد شخصی که پشت WhipLash347 قرار دارد، گفت:

او فهرست بزرگی از رمزارزها با دامنه های در حال حاضر مرده، و همچنین اوراق سفید جعلی که ادعا می کند به شرکت های واقعی وابسته است، ایجاد کرده است. ما با بسیاری از سازندگان واقعی سکه‌ها صحبت کرده‌ایم که او از طریق دارایی‌های کپی‌کننده که باید دائماً به مردم بگوید WhipLash مملو از تقلب است.»

کاتر می‌گوید WhipLash با به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌های سیاسی مشابه با پیروان خود اعتماد ایجاد می‌کند، و تداوم این طرح با ادعای “رویدادهای آتی” باعث افزایش سرسام‌آور ارزش دارایی‌ها می‌شود.

همیشه یک جدول زمانی وجود دارد، اما زمانی که تاریخ ها می گذرد و هیچ اتفاقی نمی افتد، او جدول زمانی جدیدی ایجاد می کند. هرگز تمام نمی شود.»

او همچنین ظاهراً ادعا کرد که با چهره هایی مانند ایلان ماسک در ارتباط است و گفت که این میلیاردر دوستدار رمزنگاری از ارزهای دیجیتالی که WhipLash تبلیغ می کند حمایت می کند.

کاتر گفت که هرکس سوالی را مطرح کند از گروه اخراج می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .