جریمه سنگین صرافی بایننس در ترکیه

Binance Turkey fined 8M lira for non-compliance against money laundering

0

 مقامات ترکیه صرافی ارز دیجیتال بایننس را به دلیل عدم پایبندی به قوانین پولشوئی 8 میلیون لیره جریمه کرد.

MASAK  بایننس ترکیه را به دلیل نقض قانون جلوگیری ازپولشویی وعواید ناشی از جرم، که به نام قانون AML نیز شناخته می شود، مجرم شناخته است.

هیئت بررسی جرایم مالی (MASAK) پس از ناکامی صرافی ارز دیجیتال در ممیزی ناظر مالی برای نظارت بر رعایت قانون مبارزه با پولشویی (AML) بایننس ترکیه را 8 میلیون لیر (نزدیک به 750 هزار دلار) جریمه کرد.

هیئت بررسی جرایم مالی (MASAK) که به عنوان واحد اطلاعات مالی ترکیه زیر نظر وزارت دارایی و خزانه داری فعالیت می کند، عملیات صرافی ارز دیجیتال Binance در ترکیه را به دلیل نقض قوانینی که قصد جلوگیری از پولشویی به دست آمده از طریق مجرمانه را دارند، مجرم تشخیص داد. به گزارش رسانه های  محلی خبرگزاری آناتولی، مساک قانون شماره 5549  در مورد جلوگیری از پولشویی و عواید ناشی از جرم که به قانون مبارزه با پولشویی نیز معروف است .

قانون AML در ترکیه شرکت ها را ملزم می کند تا اطلاعات شناسایی شخصی مشتریان را در پلتفرم شناسایی و تأیید کنند که شامل جزئیاتی مانند نام خانوادگی، تاریخ تولد، T.C. شماره شناسایی (معادل شماره تامین اجتماعی ترکیه) و نوع و تعداد مدارک هویتی است .این قانون همچنین مشاغل را ملزم می کند که در یک بازه زمانی 10 روزه فوراً به دولت در مورد فعالیت های مشکوک اطلاع دهند.

همانطور که کوین تلگراف ترکیه گزارش داد، سازمان دیده بان حداکثر جریمه اداری ممکن را 8 میلیون لیره ترکیه برای تخلف ادعا شده تعیین کرد. علاوه بر این، این جدول زمانی نیز مصادف است با روزی که رئیس جمهور اردوغان از تکمیل پیش نویس قانون کریپتو خبر داد که به زودی برای تصویب به پارلمان تحویل داده می شود.

بایننس همچنین اولین تجارت رمزارز است که توسط دولت ترکیه جریمه می شود. به گفته لطفی الوان، وزیر سابق خزانه داری ، علاوه بر این، مساک با گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، اقدام علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم، همکاری نزدیک دارد.

FATF درخواست کرده است که اقداماتی علیه پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال انجام شود.

در راستای این درخواست، مساک نیز پذیرفته است تا معاملات بیش از 10 هزار لیر را ظرف 10 روز گزارش دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .