حضور کلاس دارایی ارز دیجیتال در حوزه سرمایه گذاری استرالیا

Crypto capital gains one of four key areas for Australian Tax Office

0

کریپتو توانست  یکی از چهار حوزه کلیدی اداره مالیات استرالیا را به دست می آورد

تیم لوه، دستیار کمیسر ATO گفت: «به یاد داشته باشید، شما نمی توانید ضررهای ارزهای دیجیتال خود را با حقوق و دستمزد خود جبران کنید.

اداره مالیات استرالیا (ATO) افزایش سرمایه کریپتو را به عنوان یکی از چهار حوزه اصلی تمرکز در سال 2022 مشخص کرده است.

سود یا زیان سرمایه به تفاوت قیمت بین زمان خرید دارایی و زمان فروش آن اشاره دارد. درصد بدهی به ATO بین گروه های درآمدی و مدت زمان مالکیت متفاوت است، اما به طور کلی، این نرخ برای دارایی هایی که بیش از 12 ماه نگهداری می شوند کاهش می یابد.

ATO که در چند سال گذشته هشدارهای زیادی را به سرمایه گذاران رمزارز داده است، همچنین به طور مستقیم از توکن های غیر مثلی (NFT) به عنوان یک طبقه دارایی یاد کرده است که برای گزارش صحیح مالیاتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

طبق اعلامیه 16 مه، در کنار افزایش سرمایه از ارزهای دیجیتال، دارایی و سهام، ATO همچنین به نگهداری سوابق، هزینه‌های مربوط به کار و درآمد و کسر املاک اجاره‌ای نیز توجه خواهد کرد.

با توجه به اینکه قیمت‌های اکثر دارایی‌های کریپتو در سال 2022 از زیان‌های عمده رنج می‌برند، ATO خاطرنشان کرد که هر دارایی کریپتو فروخته‌شده، از جمله NFT‌ها، باید یک سود یا زیان سرمایه محاسبه‌شده با آن ثبت شود، و برای مقابله با مالیات‌دهندگان “اقدام قاطعانه” انجام خواهد داد. که سعی در جعل سوابق خود دارند

تیم لوه، دستیار کمیسر ATO همچنین پیشنهاد کرد که سازمان مالیاتی در حال حاضر ایده عادلانه ای از فعالیت سرمایه گذاری مردم دارد، اما از همه خواست تا سوابق جدی خود را برای جلوگیری از هرگونه مجازات نگه دارند و اظهار داشت:

«در حالی که ما اطلاعات زیادی را در مورد درآمد اجاره، درآمد منشأ خارجی، و رویدادهای سود سرمایه که مربوط به سهام، دارایی‌های رمزنگاری یا دارایی است دریافت می‌کنیم و مطابقت می‌دهیم، همه این اطلاعات را از قبل برای شما تکمیل نمی‌کنیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .