خالق اتریوم چه کسی است ؟

0

خالق ETHEREUM  چه کسی است؟

 

Vitalik Buterin

 

در سال 2008 ، یک توسعه دهنده ناشناخته (یا گروه توسعه دهنده) بیت کوین را به عنوان راهی جدید برای ارسال ارزش مالی از طریق اینترنت اختراع کرد. چهار سال بعد ، یک جوان 19 ساله در تلاش برای ایجاد تغییر شکل کامل در اینترنت ، یک بستر جدید مبتنی بر این نوآوری را در ذهن خود ایجاد کرد.

ویتالیک بوترین ،  یک برنامه نویس از تورنتو ، برای اولین بار در سال 2011 به  توسعه بیت کوین علاقه مند شد.

وی در همان سال وب سایت خبری آنلاین Magazine Bitcoin را تأسیس کرد و صدها مقاله در مورد دنیای ارزهای رمزنگاری نوشت. وی در ادامه رمز را برای کیف پول شخصی  و بازار Egora رمزنگاری کرد.

در طول راه ، ایده او جایگاهی را یافت که فراتر از موارد استفاده مالی مجاز توسط بیت کوین باشد. او در سال 2013 مقاله ی مستندی منتشر کرد که در آن یک جایگاه جایگزین طراحی شده برای هر نوع برنامه غیرمتمرکزبود که توسعه دهندگان می خواهند ایجاد کنند. این سیستم اتریوم نامیده می شد.

Ethereum با ایجاد قراردادهای هوشمند ، کدهایی را که خود توسعه دهندگان می توانند برای طیف وسیعی از برنامه ها از آن استفاده کنند را آسان می کند.

بوترین برای کار خود به عنوان یکی از همکاران fellow Thiel در سال 2014 معرفی شد ، مسابقه ای که به برندگان خود 100000 دلار جایزه می دهد.

انجمن در حال رشد

بعد از اینکه بوترین از مستندات دقیق و جامع معرفی ارزEthereum  رونمایی کرد، سایر توسعه دهندگان  برای امتیاز دادن به آن پیوستند.

دکتر گاوین وود ، یکی از بنیانگذاران ، نظریه ethereum ( مقاله ای که به صورت عمیق تر به بررسی فنی ارزدهای دیجیتال میپردازد)، با عنوان  “technical bible”  را نوشت و مشخصات ماشین مجازی ethereum (EVM) را شرح می دهد که در آن  وضعیت   leger را کنترل می کند و قراردادهای هوشمند را اجرا می کند ، به عنوان مثال (رجوع شود به: چگونه Ethereum کار می کند).

جوزف لوبین ، یکی از بنیانگذاران ، در ادامه کار خود  به تاسیس ConsenSys مستقر در بروکلین ، استارتاپی متمرکز بر ساخت برنامه های غیرمتمرکز پرداخت.

Joseph Lubin جوزف لوبین از بنیان گزاران استارآپ Brooklyn-based ConsenSys در ادامه کار، تمرکز خود را برروی ساخت اپلکیشن های غیرمتمرکز نهاد.

برای ارتقاء پروژه بوترین  و سایر بنیانگذاران در جولای 2014 یک کمپین سرمایه گذاری جمعی را آغاز کردند که در آن شرکت کنندگان اتر یا توکن های ethereum به عنوان سهام پروژه ، عمل می کند را خریداری کنند. (رجوع شود به: اتر چیست؟).

افزایش بیش از 18 میلیون دلار و سپس موفقیت جمعیت فروشنده درهمان تاریخ  که در آن زمان با انتشار نسخه موثرFrontier  در 30 جولای 2015 راه اندازی شد ، با وجود نبود بستر جذاب  با ارتباط یک فرمان خطی ارائه شده برای توسعه دهندگان یک جایگاه ، به خلق اپلیکیشن های غیرمتمرکز خود انجامید.

برنامه  قرارداد هوشمند به ثمر نشست ، اکوسیستم صدها توسعه دهنده امروزی را تحت تأثیر قرار داد و حتی توجه غول های فناوری مانند IBM و Microsoft را  نیز به خود جلب کرد.

بودجه حاصل از فروش اولیه و توسعه پروژه 18 میلیون دلاری ethereum اکنون توسط بنیاد Ethereum ، که یک نهاد غیرانتفاعی مستقر در سوئیس است، مدیریت می شود.

تالیف: Alyssa Hertig

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .