خروج بزرگترین سازنده دستگاه استخراج بیتکوین از چین

Leading Crypto Mining Machine Maker Bitmain Said to Halt Sales in China

0

خروج بزرگترین سازنده دستگاه استخراج بیتکوین از چین ..

 

شرکت بیت‌مین  ( Bitmain ) در واکنش به آخرین سرکوب‌های دولت چین در حوزه رمز ارزها ، فعالیت‌های خود را در این کشور متوقف می‌سازد و محل تولید محصولات خود را از جنوب چین به کشورهای دیگر منتقل خواهد کرد.

بیت‌مین که یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان در زمینه تولید تجهیزات استخراج رمز ارز محسوب می‌شود ، قصد دارد فروش دستگاه‌های خود را به ماینرهایی که در سرزمین اصلی چین فعالیت می‌کنند ، متوقف سازد .  این اقدام در راستای آخرین ممنوعیت‌های دولت چین در حوزه رمز ارزها صورت می‌گیرد.

این خبر توسط سه منبع منتشر شده است.

دو منبع که مسئول خرید تجهیزات استخراج برای استخرهای ماینینگ هستند و یک منبع که به طور گسترده با ماینرهای چینی همکاری داشته است. این منابع درخواست کرده‌اند نام‌شان فاش نشود چرا که مجاز به بحث عمومی درباره این موضوع نیستند.

هر سه این منابع تاکید کرده‌اند بیت‌مین بخش اعظم تولید خود را از شهر شنزن در جنوب چین به کشورهای دیگر منتقل خواهد کرد تا آخرین دستورالعمل های بانک مرکزی چین در رابطه با رمز ارزها را رعایت کند .

لازم به ذکر است بیت‌مین تا زمان انتشار این مطلب به درخواست‌های مکرر مطبوعات درباره صحبت در این زمینه پاسخ نداده است.

بانک خلق چین  ( PBOC ) هفته گذشته موضع خود را در زمینه معاملات با استفاده از رمز ارزها تشدید کرد و تمام معاملات مرتبط با این ارزها را غیرقانونی خواند .

علی بابا ، غول تجارت الکترونیک چین که به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازارها برای خرید تجهیزات استخراج به شمار می‌رود نیز اعلام کرده است که فروش این قبیل محصولات را تا 8 اکتبر متوقف خواهد ساخت.

اسپارک پول ( SparkPool ) که به عنوان دومین استخر استخراج اتریوم در جهان محسوب می‌شود نیز دوشنبه اعلام کرد که در انتهای ماه جاری تمام فعالیت‌های خود را در چین و در دیگر نقاط جهان متوقف خواهد کرد .  رسانه‌های چینی روز سه شنبه گزارش دادند که دست‌کم  18 پلتفرم ارائه دهنده خدمات رمز ارز یا از بازار چین خارج خواهند شد یا هم اکنون غیرقابل دسترسی هستند.

بیت‌مین که در سال  2013  تاسیس شد ، یکی از اولین شرکت‌های تولیدکننده مدارهای مجتمع با کاربرد خاص ( ASIC )  بود که دستگاه‌های قدرتمند و تخصصی برای استخراج بیت کوین محسوب می‌شوند . دستگاه‌های اسیک باعث شدند تا مقیاس استخراج ماینرها افزایش یابد و سختی استخراج نیز به صورت تصاعدی بالا برود .

این شرکت به تازگی فرآیند یک ساله تعطیلی واحد خدمات استخر استخراج خود، Antpool    را به پایان رسانده و در حال آماده‌شدن برای عرضه عمومی است. یکی دیگر از تولیدکنندگان برتر تجهیزات استخراج رمز ارز در چین شرکت  Canaan  است که در نوامبر  2019  در بازار بورس   Nasdaq   عرضه عمومی شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .