خرید اولین تیم ورزشی به روش DAO

Former Cisco employee launches DAO to buy Denver Broncos

0

کارمند سابق سیسکو DAO را برای خرید Denver Broncos راه اندازی کرد

یک سازمان مستقل غیرمتمرکز جدید (DAO) برای جمع آوری پول در تلاش برای خرید تیم لیگ ملی فوتبال آمریکا به مبلغ 4 میلیارد دلار تشکیل شده است.

هدف BuyTheBroncos DAO این است که به طرفداران بدون توجه به سطح ثروتشان، فرصتی برای مالکیت بخشی از تیم بدهد. یکی از سازمان دهندگان DAO، کارمند سابق سیسکو، شان اوبراین، در 19 فوریه به CNBC گفت:

“هدف اساسا ایجاد زیرساختی است تا هواداران از همه اقشار بتوانند مالک دنور برونکوس باشند.”

اگر موفق شود، به گرین بی پکرز در میان تیم های NFL متعلق به طرفداران می پیوندد. طرفدارانی که به دنبال مالکیت سهام Broncos از طریق DAO هستند، می توانند هر چقدر که دوست دارند کمک کنند، در مقابل 300 دلار به ازای هر سهم برای Packers.

به اعضای DAO که اتر (ETH) را برای خرید تیم کمک می‌کنند، یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) صادر می‌شود که BuyTheBroncos.com می‌گوید «به‌عنوان «کارت عضویت» که به شما امکان دسترسی به تعاونی را می‌دهد.

BuyTheBroncos در حال حاضر تعدادی حرفه ای در میان 630 دنبال کننده توییتر خود دارد، از جمله وکلا، حسابداران، توسعه دهندگان نرم افزار، ورزشکاران حرفه ای و یک ریاضیدان.

متولیان این تیم برای انتقال مالکیت به یک مهمانی جدید قبل از شروع فصل 2022 مضطرب هستند، اما هیچ تخفیفی برای خریدار وجود نخواهد داشت. ESPN انتظار دارد که این تیم به قیمت 4 میلیارد دلار بفروش رسد که آن را به بالاترین قیمت برای یک تیم ورزشی آمریکای شمالی در تاریخ تبدیل می کند.

مشخص نیست که آیا راجر گودل، کمیسر NFL، به یک DAO اجازه می‌دهد تا یک تیم را مالکیت و اداره کند یا خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .