خرید 200 بیتکوین توسط السالوادور

El Salvador purchases first 200 BTC, President Bukele confirms

0

تایید خرید 200 بیت کوین توسط رئیس جمهور السالوادور

السالوادور اولین کشوری در جهان است که بیت کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخته است. علیرغم مخالفت گروه های محلی ، دولت معتقد است ارزهای رمزپایه شده برای اقتصاد و جامعه بسیار مثبت خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهور، روز دوشنبه تأیید کرد که دولت او اولین 200 بیت کوین (BTC) خود را پیش از آغاز قانون جدید در 7 سپتامبر که قرار است به عنوان قیمت قانونی ارزهای رمزپایه شده تعیین شود ، خریداری کرده است.

رئیس جمهور با اشاره به جدول زمانی 7 سپتامبر برای اجرای کامل قوانین جدید BTC ، گفت: “کارگزاران ما با نزدیک شدن این تاریخ، خرید بیشتری خواهند داشت.”

این خرید بخشی از صندوق جدید 150 میلیون دلاری بیت کوین است که هفته گذشته توسط کنگره السالوادور تصویب شد. این صندوق برای تسهیل تبدیل از BTC به دلار ایالات متحده در راستای اجرای قانون جدید مورد استفاده قرار می گیرد. با قیمت های فعلی ، ارزش خرید BTC کمی بیش از 10.36 میلیون دلار بود.

در ژوئن سال جاری ، السالوادور اولین کشوری در جهان بود که بیت کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخت. اگرچه این تصمیم با تحسین جامعه بیت کوین روبرو شد ، مخالفان بانک جهانی و صندوق بین المللی پول هشدار دادند که استراتژی جدید ایده خوبی نیست. اخیراً ، مخالفان داخلی اعتراض  هایی  در سراسر کشورنسبت  به قانون جدید بیت کوین داشته اند.

در همین حال ، بانک آمریکا به تازگی حداقل چهار مزیت بالقوه را برای پذیرش بیت کوین در السالوادور عنوان کرده است. در گزارشی که در ماه ژوئیه منتشر شد ، بانک اعلام کرد که تصویب BTC توسط  این کشور می تواند حواله ها را تسهیل کند ، دیجیتالی شدن مالی را ترویج دهد ، انتخاب بیشتر مصرف کننده را فراهم کرده و کشور را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم میکند.

قانون جدید بیت کوین به سالوادورها این امکان را می دهد که دارایی دیجیتالی خود را به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری بلندمدت در اختیار داشته باشند یا آن را به صورت نقدی در 200 دستگاه خودپرداز نصب شده در سراسر کشور برداشت کنند. این کشور همچنین زیرساخت هایی را برای حمایت از کیف پول بیت کوین دولتی که Chivo نامیده می شود ، ایجاد می کند. کیف پول چیوو دارای دستگاه خودپرداز است که به شهروندان اجازه می دهد بدون پرداخت کمیسیون 24 ساعت شبانه روز پول نقد را برداشت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .