خزانه‌داری بنیاد اتریوم دارایی‌های غیرکریپتو را تا ۱۹ درصد افزایش داد

Ethereum Foundation treasury expands non-crypto assets to 19%

0

خزانه‌داری بنیاد اتریوم دارایی‌های غیرکریپتو را تا ۱۹ درصد افزایش داد

بنیادی که بر توسعه‌های شبکه اتریوم نظارت و سرمایه‌گذاری می‌کند، کل دارایی‌های خود را که شامل یک پنجم دارایی‌های غیرکریپتو می‌شود، افشا کرده است.

بنیاد اتریوم (EF) گزارشی منتشر کرده است که نشان می‌دهد چگونه خزانه 1.6 میلیارد دلاری آن عمدتاً از اتر (ETH) تشکیل شده است، اما با 18.8 درصد دارایی‌های غیرکریپتو.

در مجموع، سازمان غیرانتفاعی EF که بودجه توسعه‌های اتریوم را مدیریت می‌کند، حدود 0.3 درصد از کل عرضه فعلی اتریوم را در اختیار دارد، که تقریباً 1.3 میلیارد دلار است که در Etherscan قابل تأیید است. با این حال، دارایی های غیر رمزنگاری آن سهم قابل توجهی 302 میلیون دلار را به خود اختصاص داده است.

گزارش آوریل 2022 اولین گزارشی است که توسط این بنیاد منتشر شده است که به تشریح آنچه در خزانه داری و نحوه تخصیص هزینه ها، از جمله کمک مالی برای پروژه های مختلف مبتنی بر اتریوم، می پردازد. در مجموع، به نظر می رسد که EF دارای یک پایه مالی بسیار قوی است و تنها 48 میلیون دلار در سال 2021 هزینه کرده است.

در این گزارش آمده است که دارایی های غیرکریپتو خود را از مقداری که قبلا فاش نشده بود به 302 میلیون دلار افزایش داده است. این مبلغ به منظور ایجاد “حاشیه ایمنی بیشتر” در تلاش برای محافظت از آن در برابر رکود در بازار ارزهای دیجیتال است.

این بنیاد بلافاصله به درخواستی مبنی بر افشای جزئیات مربوط به آن دارایی های غیر رمزنگاری پاسخ نداد. با این حال، جاستین دریک، محقق اتریوم، در توییتی در 18 آوریل پیشنهاد کرد که دارایی‌های غیرکریپتو فقط ذخایر فیات هستند.

این بنیاد 21.8 میلیون دلار برای تحقیق و توسعه لایه یک (L1) هزینه کرد که بیشترین سهم از مخارج آن در سال گذشته بود. این مجموع شامل برنامه تشویقی مشتری (CIP) نمی شود که یک برنامه در حال انجام است که به 9 اپراتور گره خاص با سهم 39168 ETH (132 میلیون دلار) در یک برنامه زمانبندی ثابت پاداش می دهد.

9.7 میلیون دلار دیگر برای توسعه جامعه، 5.9 میلیون دلار برای اتریوم به عنوان یک پلتفرم توسعه دهنده، 5.1 میلیون دلار برای عملیات بین المللی، 3.6 میلیون دلار برای تحقیق و توسعه ZK (دانش صفر) و 1.9 میلیون دلار برای تحقیقات لایه دو (L2) هزینه کرده است.

تا آنجا که من می دانم، این اولین باری است که بنیاد اتریوم به طور عمومی تمام دارایی های خزانه خود را به طور عمومی شرح می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .