دامیننس زیر 40 درصدی بیتکوین

Bitcoin dominance falls under 40%

0

دامیننس زیر  40 درصدی بازار بیتکوین

 

در حالیکه منتقدان  بیتکوین  ادعا میکنند که این بدان معنی است که  بیتکوین  مزیت رقابتی خود را از دست میدهد ، دیگران پیش بینی می کنند که  « فصل آلت کوین »  نزدیک است یا حتی ممکن است در حال انجام باشد.

تسلط  بیتکوین  در بازار همچنان به کاهش خود ادامه داده است و این هفته به زیر 40  درصد رسیده است. طبق داده‌های Tradingview ، این رقم بسیار نزدیک به پایین‌ترین سطح تاریخ یعنی 36.7  درصد در ژانویه  2018  است.

تسلط بر بازار  بیتکوین  به نسبت بین ارزش بازار  بیتکوین  و کل ارزش بازار کریپتو اشاره دارد.

این اولین باری نیست که تسلط در سال  2021  کاهش می‌یابد . در ماه مه ، Cointelegraph  گزارش داد که بر اساس سایت  Coinmarketcap   بیتکوین  تنها  40.3  درصد از مجموع سرمایه دارایی‌های کریپتو را نشان میدهد و در سپتامبر دوباره به همان سطح نزدیک شد.

پیتر شیف ، منتقد  بیتکوین  و رئیس  Europac  در توییتی درباره رویداد 29 دسامبر گفت که نشان‌دهنده این است که  BTC  در حال از دست دادن مزیت رقابتی حرکت اول خود است .

در ماه اکتبر ، تحلیلگران غول بانکی بین المللی  JPMorgan  اظهار داشتند که افزایش  BTC  در آن زمان با افزایش اشتهای سرمایه گذاران نهادی تقویت شده است . آنها ادعا کردند که « به نظر میرسد سرمایه‌گذاران نهادی در حال بازگشت به بیت‌کوین هستند و شاید آن را به عنوان یک محافظ تورم بهتر از طلا می‌بینند ».

طبق داده‌های زنجیره‌ای Glassnode، اگرچه عرضه کوتاه‌مدت بیت‌کوین تا  32  درصد کاهش یافته است، دارندگان بلندمدت در طول سال  2021  شانزده درصد به دارایی های خود اضافه کردند.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .