درآمد 2.7 میلیارد دلاری شرکت اسکوئر از بیتکوین ..

Square nets $55 million in Q2 bitcoin profit, to expand Cash App users via $29 billion acquisition

0

درآمد  2.7  میلیارد دلاری شرکت اسکوئر از  بیتکوین

 

استارت‌آپ خدمات پرداختی  Square  متعلق به جک دورسی مدیر عامل توییتر است. درآمد اسکوئر از بیت کوین در سه ماهه دوم سال جاری  2.72   میلیارد دلار محاسبه شده است.

به نقل از بلاک‌کریپتو :  شرکت اسکوئر اعلام کرده است برنامه Cash App    این شرکت در سه ماهه دوم سال 2021  میزان  2.72   میلیارد دلار از بیت کوین درآمد کسب کرده است که سود خالص آن 55  میلیون دلار محاسبه شده است. هر دو این اعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر افزایش داشته‌اند.

با این حال اسکوئر اذعان داشت درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری در بیت کوین در این مدت نسبت به سه ماه قبل آن کاهش یافته است. دلیل اصلی آن به کاهش قیمت بیت کوین نسبت داده شده است که معاملات این رمز ارز را تحت تاثیر قرار داده است.

Cash App  در سه ماهه ابتدایی سال 2021   میزان  75  میلیون دلار سود خالص بیت کوین از محل   3.51  میلیارد دلار درآمد آن به دست آورده بود.

اسکوئر قصد دارد در یک قرارداد جدید شرکت خدمات پرداختی استرالیایی   Afterpay   را به ارزش 29 میلیارد دلار خریداری کند. افتر پی در بازار بورس استرالیا نیز لیست شده است .

Cash App   قصد دارد به واسطه این خرید مشتریان خود را افزایش دهد.

Square   در بیانیه جداگانه‌ای که روز یکشنبه منتشر کرد عنوان داشت هر دو شرکت می‌توانند به واسطه این خرید ، محصولاتشان را به مشتریان بیشتری عرضه کنند . انتظار می‌رود خرید شرکت افتر پی تا بهار  2022  به طول انجامد.

افتر پی  ( Afterpay )  نام شرکتی است که به مشتریان اجازه می‌دهد محصولات و خدمات خود را خریداری کنند و پس از دریافت آن ، در چند قسط هزینه آن را پرداخت کنند . در صورتی که در بازپرداخت این هزینه تاخیری ایجاد نشود ، نیاز به پرداخت هیچگونه بهره‌ای وجود ندارد . افتر پی مدعی شده است این شرکت   16.2 میلیون کاربر دارد.

اسکوئر اعلام کرد کاربران  افتر پی   از مزایای ابزارهای مالی

Cash App مانند :  انتقال وجه ، خرید سهام و بیت کوین بهره می‌برند .

همچنین این شرکت اعلام کرد زیان ناشی از کاهش ارزش بیت کوین در سه ماهه دوم آن  45 میلیون دلار برآورد شده است اما ارزش متعارف سرمایه‌گذاری آن در بیت کوین از سه ماهه چهارم  2020  تا  30 ژوئن  2021  میزان 281 میلیون محاسبه شده است که 127   میلیون دلار از ارزش ثبت شده آن بیشتر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .