دوج کوین چه عکس العملی در مقابل تحریم های دولتی باید داشته باشد ؟

?What Does Dogecoin Have to Do with Government Bans

0

دوج کوین چه عکس العملی در مقابل تحریم های دولتی باید داشته باشد ؟

فشار های چند جانبه از سوی جوامع با کمک گرفتن از ابزار های قوی و درگیری نهاد های مرتبط ،احتمال موفقیت تحریم ها را کاهش می دهد .

دوج کوین یک رمز ارز نیست که انتظار داشته باشید در این قسمت مطالب زیادی از آن مطالعه کنید چرا که دقیقا وابسته به نهادی نیست در زمان نوشتن این مقاله ، کل ارزش استخراج شده این رمز ارز بالغ بر 8 میلیارد دلار (کمتر از 1/100 بیت کوین) می باشد

اما اگر کمی بیشتر صبر کنید متوجه می شوید که چرا دو مضمون اصلی را در بازار کریپتو ها هدف قرار داده است :

1.نقش زیر ساخت

2.احتمال موفقیت های دولت در ممنوع کردن آن

قدرت اشتیاق

در زمان نوشتن مقاله (دوج کوین ،+19.52%) در سال جاری تقریبا 1.350 % افزایش (رشد قیمت ) داشته است هفته گذشته خواننده رپ ،اسنوپ داگ ،نام خود را به اسنوپ دوج (Snoop Doge) تغییر داد .

جین سیمونز ،خواننده معروف آمریکایی، با توییت “خدای دوج کوین ” در رده نخست قرار گرفت (در توییتر مورد توجه قرار گرفت ) .

کوین جوناس ، از برادران جوناس نیز به آن پیوست .هم چنین ایلان ماسک از بسیاری از الگو های دوج ،الهام گرفته است که ذکر همه این ها در این مقاله ،غیر ممکن است

اما آیا چیزی که سرگرم کننده است باید ارزش داشته باشد ؟

چرا که نه ؟

همان طور که با نمایش Game Stop  دیدیم ،درک بازار از ارزش (یک ارز ) در حال تغییر است

صعود بی وقفه سهام بازار ، علیرغم  وجود عدم اطمینان و رکورد بی سابقه ، و پدیده نسبتاً جدید شرکت  ستاره های رسانه ای در  معاملات روزانه ، نشان می دهد که عملکرد در دنیایی که پیام ها بسیار سریع و همه جا در دسترس هستند  ، به طور فزاینده ای به محتویات پیام ها وابستگی دارد.

مت لوین ،مقاله نویس Bloomberg  ، این مفهوم را این چنین خلاصه کرده است .

پول و ارزش ،(مفاهیم متناسب ) دو مفهوم متناسب (وابسته به هم ) در یک بازی هستند

آنچه که ما برای پول استفاده می کنیم ، به کانال هایی بستگی دارد (با کانال هایی هماهنگ است ) که در آن فعالیت های اجتماعی انجام می پذیرد .

یک بار جامعه توسط دولت ها واسطه شد و ما از ارز فیات استفاده کردیم. اکنون جامعه توسط توییتر و ردیت و ایلان  ماسک واسطه می شود ، بنابراین ، حتما dogecoin. ” ازین دسته از موارد می باشد

پدیده dogecoin ممکن است جرقه ای در این زمینه باشد و فردا ممکن است توجه ما به چیز دیگری معطوف شود

یا شاید نه، بیلی مارکوس ، بنیانگذار ارز رمزپایه شده ، این هفته به بلومبرگ گفت که بیش از هفت سال پس از راه اندازی ، از موفقیت ادامه دار در حوزه رمز ارزگیج شده سات . جکسون پالمر ، یکی دیگر از بنیان گذاران سال گذشته گفت که “منطقی نیست که مردم این حجم از توجه را نسبت به آن داشته باشند.” اما مسئله اینجاست: هیچ یک از بنیانگذاران نمی توانند در این زمینه کاری انجام دهند. Dogecoin با زنجیره بلوکی عمومی و غیرمتمرکز اجرا می شود که هیچ کس کنترلی روی آن ندارد. با حرکت افراد به سمت ارز دیجیتال بعدی ، ممکن است از میزان اهمیت آن کم شود . اما تا زمانی که افرادی باشند که از حماقتشان لذت ببرند  ، این جریان ادامه خواهد داشت ( ارزشش را دارد )

جریان را متوقف کنید

مسئله ای که توجه مارا جلب هند و نیجریه می کند ، مسئله ای ست که باعث شده کارکرد های بلاکچین عمومی  این هفته فراموش شود

در ژانویه ، ما گزارش دادیم که پارلمان هند در حال بررسی لایحه ای تحت حمایت دولت است که رمز ارز  را ممنوع می کند. نیازی به گفتن نیست که ، جامعه با مبارزات #IndiaWantsBitcoin اقدام به عمل کرد ، شهروندان را برای ارسال نامه به نمایندگان دولت خود برای درخواست قانون تدریجی در این حوزه  دعوت کرد.

در میان بسیاری از استدلال های مخالف  در خصوص این ممنوعیت ، (مسئله حیاتی ) خسارتی است که به یک اکوسیستم پویا  که شامل 10 -20 میلیون کاربر رمز ارز ، 340 شرکت تازه تاسیس و 50،000 کارمند است ، وارد خواهد شد. محتوای کامل این لایحه هنوز عمومی نشده است  ، اما به نظر می رسد هدف از این کار پاکسازی زمینه برای روپیه  (واحد پول هندوستان ) دیجیتال مورد حمایت دولت است.

امیدوارم که دولت هند از نیجریه درس بگیرد .

هفته گذشته ، بانک مرکزی نیجریه (CBN) به بانک ها دستور داد حساب کاربران رمز ارز را ببندند. در واکنش به اعتراضات بعدی ، CBN با انتشار بیانیه مطبوعاتی به مردم یادآوری کرد که این قانون جدیدی نیست و این  ممنوعیت به نفع خود آنها خواهد بود

نکته قابل توجه در اینجا این است که CBN تصور کرد باید به این اعتراضات اجتماعی پاسخ داده شود . این احتمالاً به خاطر جنبش تازه در مورد   #EndSARS است که اواخر سال گذشته کشور را به لرزه درآورد ، و در آن اعتراضات گسترده همراه با حمایت های  آنلاین جهانی باعث منحل شدن  یک واحد پلیس فدرال مشهور با وحشیگری شدید شد.

این هفته ، دادگاهی به CBN دستور داد تا حساب 20 نفر را که در این جنبش نقش داشته اند ، مسدود کند. این واقعیت که حساب ها در وهله اول مسدود شده اند ، یکی از دلایل بسیاری است که رمز ارز ها ، با مقاومت مردم در برابر اعتراضات ،  به سرعت در بین جوانان نیجریه محبوبیت پیدا کرد .

دلیل دیگر شهرت این کشور به عنوان “دره سیلیکون” آفریقا است. لاگوس بزرگترین شهر قاره است که دارای یک جامعه پیشرفته در حوزه فناوری  به سرعت در حال رشد است. این کشور همچنین کشوری با نرخ تورم بیش از 12٪ و تقریبا 30٪ بیکاری است ، جایی که جوانان 70٪ نیروی کار را تشکیل می دهند و تجارت از طریق  رمز ارز برای بسیاری از آنها شیوه زندگی است. گزارشی در این هفته نشان داد که تقریباً یک سوم مردم نیجریه می گویند که دارایی های رمز ارز دارند که این مسئله  این کشور را به مشهور ترین قطب  سرمایه گذاری در نظرسنجی جهانی مصرف کننده Statista’s تبدیل کرده است.

اقدامات CBN در رسانه های اجتماعی به عنوان یک فراخوان برای نسل های مختلف  تلقی می شود  که در آن ارتش جوان و باهوش مسلط به مفاهیم تکنولوژی و فناوری  دارای ابزارهای جدید در انبار های خود (سلاح آن ها علمشان است )  برای بی احترامی کردن و زیر سوال بردن نهاد ها دارند . آشنا بنظر می رسن؟

آنها همچنین دست از فعالیت های تجاری مربوط به  رمزارز بر نمی دارند. صرافی هایی مانند Binance تحت تأثیر این شرایط  قرار گرفته اند زیرا شرکای دائمی آنها به دلیل این بخشنامه دیگر تمایلی به معامله با آنها ندارند. اما منابع موثق  تأیید می کنند که معاملات تجاری  در حال انتقال روی بستر شبکه های های نظیر به نظیر هستند.

علاوه بر اینکه جنبش # EndSARS حتی پس از پیروزی نیز از بین نرفته است. اکنون به طور گسترده تری به آنچه که (توسط جوامع یا دولت ها ) سرکوب می شوند  حمله می کند و در نهایت می تواند با جنبش # ما می خواهیم کریپتو برگردد ،متحد می شوند تا تحول اساسی را در بزرگترین دموکراسی آفریقا اعمال کند – و احتمالاً به موفقیت  دست یابند.

سیاستمداران متوجه شده اند که  سنای نیجریه از رئیس کل بانک مرکزی و مدیرکل تنظیم کننده اوراق بهادار دعوت کرده است تا در این مورد شهادت دهند ، در حالی که یک سناتور “به شدت مخالف” این،  اعلام ممنوعیت است.

سایر کشورها هم که  به فکر ممنوعیت بیت کوین هستند (BTC ، -9.43٪) بدون شک شاهد عملکرد  و نتیجه این بازی خواهند بود. آنها همچنین متوجه این قضیه خواهند بود  که قوانین می تواند  امکان معاملات رمز ارز را دشوارتر کند و قطعاً می تواند اشتیاق سرمایه گذاران را کاهش دهد ، اما – همانطور که جامعه Dogecoin نمی توانست به آنچه بنیانگذاران شبکه فکر می کنند اهمیت کمتری بدهد  .

و همین اقدام در جهت سرکوب  کردن استفاده از رمز ارز ها  می تواند دربین نسل ها  سبب برخواستن موج جدید اعتراضات شود

پشتیبانی

این  مسئله چه ارتباطی با سرمایه گذاری توسط موسسات در مورد رمز ارز ها  دارد؟

یکی از خطرات اصلی بیت کوین ، بیش از حد سرکوب کردن آن است . برخی معتقدند که قدرتمندتر شدن شبکه ، باعث ایجاد تهدیدی برای دولت ها می باشد (دولت ها آن را به عنوان تهدید می بینند )  بنابراین ، تصمیم به مداخله می گیرند. گفته می شود که با افزایش استخرها برای  استخراج بیت کوین از سوی ایران ، کره شمالی و روسیه ، ممکن است مسائل مربوط به امنیت ملی مطرح شود.

بنابراین ، سرمایه گذاران – و احتمالاً برخی از تنظیم کنندگان غربی – باید به تحولات هند و نیجریه توجه کنند تا ببینند آیا تلاش برای منع رمز ارز ها  موفقیت آمیز است یا خیر.

در حال حاضر ، این مسائل فقط باعث ایجاد فشار بر روی مصرف کنندگان  در مورد  اعتراضات عمومی و سیستم عامل های نظارتی بدون نظم است. اکنون  بسیاری ازنهادها درگیر شده اند.

این هفته حتی با نگاهی به ایالات متحده ، BNY Mellon ، بزرگترین بانک متولی در دنیا  ، اعلام کرد که قصد دارد یک واحد نگهداری دیجیتال را در اواخر امسال راه اندازی کند. شایعه شده است که Goldman Sachs ، JPMorgan و Citi همچنین به دنبال تحریم  Crypto هستند. غول های پرداخت  (کاربرانی که بیشترین میزان پرداخت و تراکنش را در این حوزه انجام می دهند ) در حال افزایش هستند: این هفته Mastercard نشان داد که قصد دارد در اواخر سال جاری به بازرگانان گزینه دریافت پول با رمز ارز را بدهد. هفته گذشته شاهد رونمایی ویزا از برنامه های پشتیبان رمز ارز شده بودیم. به نظر می رسد خرید و فروش رمز ارز ها  به یک بخش قابل توجه از فعالیت PayPal تبدیل شده است. این لیست در حال جریحه دار کردن  اعلامیه های عمومی است. کارهای  زیادی از سوی نهادهای مختلف  نیز پشت درهای بسته در جریان است.

علاوه بر این ، رمز ارزها  اکنون نقش مهمی در بازارهای منظم  در آمریکای شمالی و سایر نقاط دارند. از دارایی های ذکر شده گرفته تا شاخص و   کسب و کار به کمک  داده ها ، بازارهای سنتی و بازارهای رمزپایه به طور جدایی ناپذیری در هم گره خورده اند.

پشتیبانی قابل توجهی از خرده فروشی  ها وجود دارد. مطالعه منتشر شده در تابستان سال گذشته نشان داد که حدود 15٪ از آمریکایی ها دارای رمز ارز هستند که بیشتر آنها برای اولین بار در نیمه اول سال 2020 سرمایه گذاری خود را آغاز کرده اند . اگر آمار  این میزان رشد حتی تا حدی دقیق باشد ، امروز درصد به طور قابل توجهی بالاتر است.

آیا هر دولتی که متمرکز بر جلب اعتماد عمومی باشد ، جرات ایجاد ارتشی از خرده فروشی ها همانند نهاد ها (موسسه های ) سرمایه گذاری دارد ؟

همانطور که dogecoin ثابت کرده  است ، دارندگان رمز ارز ها  می توانند تاثیرات عمیقی در این حوزه بگذارند.این فقط مربوط به اشتیاق برای بدست آوردن الگوهای رفتاری و همچنین سود نیست. این مربوط به نوآوری ، انتخاب ، آزادی بیان و تغییر آنچه که باید ،به نظر می رسد . با وجود تنش های اجتماعی بر روی یک داستانی که با جریان کندی پیش می رود  و دوباره از بین می رود  ، اشتیاق بازارهای  خرده فروشی به رمز ارز ها و آنچه که آنها نشان می دهند – با حمایت از رشد سرمایه گذاری نهاد ها (موسسات )  و ارتباط  با زیرساخت های بازار – باید به اندازه کافی هر دولتی علاقه مند به حفظ نفوذ خود نسبت به اقداماتی باشد که سبب ایجاد مشکلی غیر قابل کنترل در جامعه   که مدیریت و کنترل آن در جامعه ممکن است دشوار باشد ، شود.

و هنگامی که ما شاهد  حضورکاربران در حوزه رمز ارز هستیم که توانایی دست جمعی خود  را منعطف می کنند و به همان نسبت هم می پذیریم  که بازارها نیز  تغییر کرده است ، همانطور که برای کارگران جوان فردا در مناطق در حال توسعه اهمیت میدهیم ، همانطور که نامزدهای رئیس جمهوری ایالات متحده از افراد آگاه در مورد دارایی های رمزپایه شده در موقعیت های تاثیر گذار برای نظارت در این حوزه تحسین می کنند – در حال مشاهده خطر تنظیم بیش از حد سرکوبگرانه در اقتصادهای بزرگ توسعه یافته هستیم که از فاصله دور قابل مشاهده هستند .

شرط بزرگ تسلا

این هفته با یک خبربزرگ  آغاز شد ، به صورت اعلامیه ای، که تسلا 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. این واقعیت که تسلا سرمایه گذاری کرده است خبر حیرت انگیزی نیست –  بلکه اگر درگیر ماجرا نشود تعجب آور است در حالیکه  این اندازه سرمایه گذاری زیاد است. این جمله بسیار بزرگی است که می گوید “یا بزرگ شو یا به خانه برو ” ، به اندازه ای ست که نظر هرکسی را به خودش جلب کند

این رویداد ازین نظر قابل توجه است  که به ما یادآوری می کند بازار رمز ارز  اکنون توانایی جذب چنین سفارشات بزرگی را دارا است . ما نمی دانیم که این اتفاق چگونه رخ داد  ، چه از طریق میز OTC ، چه با استفاده از یک کارگزار برتر یا مستقیم در صرافی ها. ما همچنین نمی دانیم چه زمانی، اما در اواخر ماه دسامبر   توییت ایلان ماسک در توییتر به  مایکل سایلور دیده شد – بله درست است  ، او خریدهای بسیار زیادی از خزانه داری شرکت های بزرگ انجام داده است – اگر خرید 100 میلیارد دلار حتی امکان پذیر باشد و پرونده SEC  که می گوید که تسلا سیاست خود را در ژانویه 2021 به روز کرد و پس از آن آغاز به سرمایه گذاری کرد.

بنابراین ، می توان نتیجه گرفت که معاملات  به احتمال زیاد طی چند روز آتی  در  ماه ژانویه اتفاق افتاده است.

شاید به یاد بیاورید که در ابتدای ژانویه شاهد افزایش شدید قیمت BTC بودیم ، از 28000 دلار در 31 دسامبر نزدیک به 40،000 دلار در 9 ژانویه ، که بیش از 40٪ افزایش داشته است

افزایش قیمت، همزمان با افزایش حجم معاملات در صرافی های پیشرو فیات شد.

آیا آن زمان تسلا رمز ارز خریداری کرده است ؟ آیا این  دلیلی است که باعث افزایش قیمت بیت کوین  شده است؟ هنوز هیچ راهی برای فهمیدن این مطلب  نداریم. اما ما مشاهده کرده ایم که بازاری که اکنون به طور منظم میلیاردها دلار در روز معامله می کند ، ظرفیت و زیرساخت لازم برای جذب سفارشات بیشتر از این را نیز  دارا است .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .