دوج کوین

Dogecoin

0

 

 

دوج کوین

Dogecoin یک رمز ارز رمزآلود است که توسط جکسون پالمر کارمند Adobe Systems و بیلی مارکوس ، برنامه نویس ، در سال 2013 ایجاد شده است. نام آن از الگوی رفتاری “Doge” گرفته شده است ، که در بسیاری از سریال ها معمولاً یک سگ Shiba Inu احاطه شده توسط متن طنز است.

این  memeدر سال 2013 محبوبیت پیدا کرد و dogecoin در دسامبر همان سال معرفی شد. پالمر گفته است كه او می خواست dogecoin برای جلب توجه مثبت به ارز رمزپایه و تشویق نوآوری های این فن آوری با در دسترس قرار دادن و جذاب كردن آن برای كاربران جدید باشد.

پروتکل منبع باز یک fork از بلاکچین  lucky است ، به این معنی که توسعه دهندگان اصلی dogecoin نسخه ای از کد منبع luckycoin را ایجاد کرده و آن کد منبع را با توجه به تنظیمات خود تغییر دادند. Luckycoin یک  fork litecoin است که خود یک fork  بیت کوین است.

Dogecoin به زبان برنامه نویسی C ++ همان بیت کوین نوشته شده است. طبق وب سایت dogecoin ،  ارزرمزپایه شده اغلب برای اطلاع کاربران اینترنتی است که محتوای دیجیتالی ایجاد یا به اشتراک می گذارند. سرمایه بازار آن در سال 2018 از 1 میلیارد دلار فراتر رفت و ایلان ماسک یک بار dogecoin را به عنوان ارز رمزپایه شده مورد علاقه خود اعلام کرد.

توسعه دهندگان Dogecoin چندین سال است که عمدتاً غیرفعال هستند. در سال 2015 ، پالمر اعلام کرد که “از مرخصی طولانی مدت” از جامعه ارزهای رمزپایه استفاده خواهد کرد ،  وی جامعه را “سمی” خواند و آن را به دلیل “تحت سلطه مردان سفیدپوست” و آسیب دیده با “ایده های تجاری پر سر و صدا” انتقاد کرد. وی توسعه پروتکل را به دست تیمی از اعضای جامعه منتخب سپرد.

در ژوئیه سال 2020 ، ویدئویی که مردم را به سرمایه گذاری 25 دلار در dogecoin ترغیب می کند ، در TikTok ویروسی شد و قیمت آن را تقریباً 0.0028 دلار (از 7 ژوئیه) به طور موقت به 1 دلار رساند. با روند رو به رشد #TikTokDogecoinChallenge ، علاقه به خرید dogecoin اوج گرفت و حجم معاملات آن طی دو روز 1900٪ افزایش یافت. اندکی پس از اوج ، توسعه دهندگان dogecoin به مردم در توییتر هشدار دادند که از خرید “ضمانت” های مالی برای حفظ امنیت بازار جلوگیری کنند. قیمت دارایی از آن زمان به نزدیک قبل از افزایش قیمت نزدیک شده است.

دویجکوین چگونه کار میکند؟

چشم انداز

dogecoin مانند بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که ارز (البته جدی نیست). تورینگ کامل نیست و توانایی تسهیل قراردادهای هوشمند مانند اتریوم را ندارد.

Dogecoin اغلب برای سرزدن به کاربران اینترنتی که محتوای دیجیتالی ایجاد یا به اشتراک می گذارند استفاده می شود. سرمایه بازار آن در سال 2018 از 1 میلیارد دلار فراتر رفت.

راه اندازی و صدور

Dogecoin در دسامبر سال 2013 راه اندازی شد. در آن زمان هیچ یک از ارزهای رمزپایه برای تشویق بنیانگذاران کنار گذاشته نشده بود. این نرم افزار بلافاصله برای استفاده در دسترس قرار گرفت و کسانی که می خواستند ارز رمزدیجیتال شده را استخراج کنند ، توانستند برای دریافت پاداش رقابت کنند.

طراحی شبکه و مدل امنیتی

همانطور که گفته شد ، dogecoin fork زنجیره بلوک lucky است. توسعه دهندگان قادر به کپی کردن نرم افزار Luckycoin بودند زیرا این یک پروتکل منبع باز است – هر کسی در استفاده ، مطالعه ، تغییر و اشتراک گذاری آن آزاد است.

Luckycoin یک fork litecoin است که خود یک  forkبیت کوین است. و مانند بیت کوین ، dogecoin یک شبکه متن باز و غیر متمرکز نظیر به نظیر است که از الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده می کند. بنابراین شبکه برای تأیید معاملات و امنیت شبکه از بازیگران بدی که می خواهند سابقه تراکنش های بلاکچین را دستکاری کنند ، به ماینرها متکی است.

با این وجود برخلاف بیت کوین ، dogecoin از الگوریتم استخراج رمزرز استفاده می کند که هش ریت کمتری دارد و انرژی کمتری نسبت به الگوریتم استخراج SHA-256 بیت کوین مصرف می کند.

سیاست های پولی

در کل عرضه احتمالی dogecoin در حدود 100 میلیارد سکه بود و ارزش پاداش های بلوکی (که ماینرها برای اعتبار سنجی معاملات دریافت می کنند) قرار بود هر 100،000 بلوک را تا زمان استخراج بلوک 600،000  به نصف برساند. در این بلوک ، پاداش در هر بلاک 10 هزار dogecoin ثابت شد.

با این حال ، در اوایل سال 2014 توسعه دهندگان تصمیم گرفتند Dogecoin را به جای ارز تورمی مانند بیت کوین ، به یک ارز تورمی تبدیل کنند و محدودیت عرضه آن را حذف کردند. پاداش بلوک شبکه 10 هزار dogecoin در هر بلوک باقی مانده است.

از آنجا که محدودیت سخت افزاری dogecoin حذف شد ، قیمت سکه ها شروع به کاهش کرد و انگیزه استخراج سکه ها از استخراج کنندگان کاهش یافت. هش ریت این شبکه – واحدی که برای اندازه گیری قدرت پردازش یک شبکه اثبات کننده کار استفاده می شود – در طول سال 2014 کاهش یافته و جامعه dogecoin نگران این موضوع است که می تواند در معرض “حمله 51 درصدی” باشد.

این اصطلاح به این احتمال اشاره دارد که یک استخراج کننده یا استخر استخراج بتواند بیش از نیمی از قدرت بلاکچین را تحت کنترل خود داشته باشد ، این امر باعث می شود تا از انجام معاملات یا ایجاد بلاک توسط سایر شرکت کنندگان در شبکه جلوگیری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .