رابطه بیت کوین با طلا پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد

Crypto Long & Short: Bitcoin’s Relationship With Gold Is More Complicated Than It Looks

0

رابطه بیت کوین با طلا پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد

در اوایل این هفته ، JPMorgan یادداشت استراتژی بازارهای جهانی را منتشر کرد که نشان می دهد از ماه اکتبر پول از طلا خارج شده و به بیت کوین منتقل شده است و پیش بینی می کند که این روند در میان مدت و بلند مدت ادامه یابد.

نتیجه گیری آسان این است که سرانجام سرمایه گذاران درک می کنند که بیت کوین (BTC ، 1.39٪ +) ذخیره ارزش آینده طلا در آینده است و در حال چرخش از یکی  به دیگری است.

من متقاعد نشده ام این چیزی است که ما می بینیم. من با تحلیلگران موافقم که ورودی بیت کوین همچنان افزایش خواهد یافت ، اما نه به این دلیل که سرمایه گذاران نظر خود را تغییر می دهند. چیز دیگری در جریان است.

داخل و خارج

وجوه اصلی معامله شده در بورس طلا (ETF) در حال از دست دادن بودجه هستند – این واقعیت درست است. بر اساس FactSet ، SPDR Gold Shares (GLD) و iShares Gold Trust (IAU) بیش از 4.4 میلیارد دلار خروج داشته اند. با این وجود Grayscale Bitcoin Trust ، که با نماد GBTC معامله می شود و توسط Grayscale (متعلق به DCG ، همچنین یکی از والدین CoinDesk) مدیریت می شود ، طبق آخرین پرونده های 8-K ، در همین مدت ورودی بیش از 1 میلیارد دلار داشته است.

اما این دو روند لزوماً با هم ارتباط ندارند.

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد ، خروج وجوه طلا چندان غیرمعمول نیست.

علاوه بر این ، آخرین حرکات پس از چند ماه موفقیت آمیز رخ می دهد – از ابتدای سال 2020 ، GLD و IAU ورودی بیش از 25 میلیارد دلار را تجربه کردند ، که قوی ترین سال برای ورودی های دهه گذشته است. حتی با آخرین خروجی ها ، سال بسیار خوبی برای صندوق های طلا بوده است.

قیمت طلا پاسخ داده است و عملکرد 35 درصدی را از اول ژانویه تا اوج خود در ماه آگوست ارائه می دهد. آنچه ما می توانیم ببینیم یک توازن مجدد ساده است زیرا سرمایه گذاران سود خود را برای سرمایه گذاری مجدد در جای دیگر تأمین می کنند.

این مورد ، احساسات ریسک پذیری را تغییر داد ، زیرا سرمایه گذاران با توجه به اخبار مثبت واکسن و پتانسیل رشد قوی در سال آینده ، نیاز کمتری به سرمایه گذاری در “پناهگاه امن” می بینند ، نیازی به گفتن نیست که فدرال رزرو ایالات متحده بازارها را خوشحال خواهد کرد ، و شما یک تغییر غیرمنتظره از طلا دارید. این بدان معنا نیست که موسسات جایگاه های خود را با بیت کوین جایگزین می کنند.

افزایش اعتماد به نفس

ما می دانیم که موسسات علاقه مند می شوند و تعداد فزاینده ای در بازار رمزارز فعال می شوند. با این حال این موسسات تنها محرک های ورودی بیت کوین نیستند.

اعتماد GBTC که در بالا ذکر شد فقط هنگام صدور سرمایه گذاران معتبر در دسترس است که پس از یک دوره شش ماه قفل می توانند در بازار خارج از بورس (OTC) بفروشند. قیمت ذکر شده حق بیمه اساسی را به همراه دارد که نشان دهنده قدرت تقاضای خرده فروشی برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین است. در آنچه در بازار به عنوان “تجارت حق بیمه” شناخته می شود ، سرمایه گذاران معتبر که پس از قفل به بازار می فروشند ، هر گونه افزایش بیت کوین و حق بیمه را به دست می آورند و اغلب تمام یا بخشی از درآمد حاصل را مجدداً در سهام جدید اعتماد سرمایه گذاری می کنند. بدون تقاضای خرده فروشی زیاد ، حق بیمه GBTC کاهش می یابد.

سرمایه گذاران خرده فروشی احتمالاً پشت برخی از جریان های خروج ETF های طلا هستند و برخی دیگر احتمالاً در حال تبدیل شدن به BTC هستند. اما یک داستان بزرگتر وجود دارد.

این تغییر نسل است.

ساعت شنی

این هفته ، شرکت مشاوره مالی deVere نتایج نظرسنجی از بیش از 700 مشتری هزار ساله خود را منتشر کرد ، که نشان داد دو سوم آنها بیت کوین را به طلا برای سرمایه گذاری ترجیح می دهند. این بدان معناست که هر پس انداز جدیدی که به بازار وارد می شود تقریباً 70 درصد بیشتر از طلا در بیت کوین قرار می گیرد.

این حس شهودی دارد: هزاره ها نسبت به بزرگان خود با فناوری راحت ترند و احتمالاً می توانند راحت تر از این ظرفیت استفاده کنند. و گزارش Pew در سال گذشته نشان داد که جوان ترهای آمریکایی نسبت به نسل های قدیمی کمتر به موسسات اعتماد می کنند. وقایع اخیر احتمالاً این اعتماد را بیش از پیش تضعیف کرده است ، در زمانی که میزان پس انداز این هزاره ها و ژنرال های زنی که آنقدر خوش شانس بودند که می توانستند شغل خود را از طریق همه گیری حفظ کنند ، در حال افزایش است.

مقاله نیویورک تایمز از اوایل سال جاری میلادی ، نسل هزاره را متمرکز بر بازنشستگی پیش از موعد معرفی کرده است ، که توجه آنها را به ارزش طولانی مدت متمرکز می کند که تورم پذیرنیست.

همه اینها باعث می شود جوانان بیشتر در دارایی های مقاوم در برابر تورم سرمایه گذاری كنند و در عین حال كمتر در طلا سرمایه گذاری كنند.

یک چیز ، در واقع نگه داشتن طلا برای سرمایه گذاران خرده فروشی دشوار است. مطمئناً ، آنها می توانند سهام ETF طلایی را خریداری کنند ، اما این به معنای کنترل متمرکز و آسیب پذیری نهادی نسبت به سرمایه گذاری بیت کوین است که خود متعهد است. و در یک فضای ضعیف اعتماد به سیستم فعلی ، نگهداری از خود بیت کوین یک راه حل بسیار آسان تر از نگهداری از طلا است.

قدیم و جدید

بنابراین به احتمال زیاد تقاضای جدید قابل توجهی برای بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری خرد خواهیم داشت ، در زمانی که سرمایه گذاران حرفه ای نیز توجه می کنند. این فقط  با مبانی بیت کوین در ارتباط نیست. بسیاری از سرمایه گذاران حرفه ای دقیقاً بخاطر این بالقوه رشد بالقوه به سرمایه گذاری بیت کوین علاقه مند خواهند شد – افراد دیگری که مایل به بیت کوین هستند کافی است تا آنها را به  سرمایه گذاری در بیت کوین ترغیب کنند.

برخلاف طلا ، رشد تقاضا برای بیت کوین تأثیری در عرضه آن ندارد ، که باعث می شود حلقه روایت بیش از پیش تنگ تر شود.

نرخ کاهشی،  بیت کوین های جدید را وارد سیستم میکند و پویایی عرضه و تقاضا حتی می تواند سرمایه گذاران سنتی را علاقمند کند. این هفته شاهد بودیم که شرکت بیمه زندگی متقابل ماساچوست – بله ، یک شرکت بیمه – 100 میلیون دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.

این بدان معنا نیست که سرمایه گذاری طلا تمام شده است. نقش طلا به عنوان ذخیره ارزش در معاملات سرمایه گذاری بسیار جا افتاده است و حتی سرمایه گذاران و مشاوران آینده نگر و آزاد فکر می کنند که به جای  بیت کوین ، فلز گرانبها را جایگزین کنند.

اما نسل جدیدی از سرمایه گذاران شروع به بازنویسی کتاب قانون می کنند. در حال حاضر ، تأثیر بر جریان طلا بسیار ناچیز است و وقتی بازارها متزلزل می شوند و قیمت کالاها دوباره به سمت بالا حرکت می کند ، شاهد هجوم بودجه به ETF های صنعت خواهیم بود. اما جمعیت و احساسات دو نیروی قدرتمندی هستند که به طور همزمان می توانند کوه ها را حرکت دهند – حتی آنهایی که از طلا ساخته شده اند.

عمل متعادل سازی

اشتیاق شرکت نرم افزاری MicroStrategy برای بیت کوین اکنون مورد توجه صنعت قرار گرفته است. این شرکت اولین کسی بود که به طور عمومی اعتراف کرد که همه خزانه مازاد خود را در دارایی رمزارز قرار داده است ، و مدیرعامل آن مایکل سایلور با محکومیت و بینش خود به یک رمزارز مشهور تبدیل شده است ، حتی در لیست تأثیرگذارترین های CoinDesk امسال قرار گرفته است.

این هفته او حتی فراتر رفت: با 475 میلیون دلار سرمایه گذاری شده در دارایی اکتفا نکرد ، MicroStrategy 650 میلیون دلار اوراق قرضه قابل تبدیل (که در ابتدا 400 میلیون دلار بود و سپس به 550 میلیون دلار افزایش یافت و سپس به… دریافت می کنید) منتشر کرد. ، درآمد حاصل از آن برای خرید بیت کوین بیشتر هزینه می شود

به نظر من ، احتمالاً هر دو. بیت کوین یک دارایی نسبتاً بی ثبات است و خزانه داری شرکت مکانی برای ریسک کردن نیست. به نظر می رسد Citi موافقت می کند زیرا توصیه خود را در مورد سهام MicroStrategy به “فروش” این هفته تنزل داده است. در زمان نوشتن مقاله (جمعه بعد از ظهر) ، قیمت سهام تقریبا 15٪ در طول هفته کاهش یافته است

اما بیت کوین در واقع یک دارایی خزانه داری شرکت به طور بالقوه عالی است. Ria Bhutoria و Tess McCurdy از دارایی های دیجیتال Fidelity و همچنین جف دورمن از صندوق های Arca در این هفته قطعات مفصلی را با جزئیات این نکته نوشتند.

Ria و Tess چندین روش را لیست می کنند که بیت کوین می تواند خطرات معمول خزانه داری شرکت را کاهش دهد. به عنوان مثال ، ترازنامه ها اغلب در معرض خطر نقدینگی هستند ، که در آن یک شرکت دارایی نقدینگی کافی برای پرداخت بدهی ندارد و بنابراین باید دارایی های کم نقدینگی را با قیمت های نامطلوب بفروشد. نگه داشتن بیت کوین به جای این دارایی های کم نقد ، برای جبران تعهدات ، پول را آزاد می کند ، زیرا بیت کوین می تواند به عنوان وثیقه در بسیاری از سیستم های وام استفاده شود.

ریسک ارزی یک شرکت را در معرض نوسان نرخ تبدیل و کارمزد قرار می دهد – بیت کوین می تواند به عنوان “دارایی پل” در ترازنامه عمل کند ، و با هزینه کمتری به جفت ارز برود و خارج شود.

جف اشاره می کند که نگه داشتن پول نقد در ترازنامه برای شرکت های بزرگ بسیار سنگین است ، معمولاً به چندین حساب ، ساعات محدود بانکی ، کارمزد و همچنین نیاز به بازدهی از منابع نقدی نیاز دارد. او همچنین اشاره کرد ، این می تواند سرگرم کننده باشد ، که سرمایه گذاران فعال می توانند به زودی برای تنوع بخشیدن به دارایی های خزانه با بیت کوین شرکت ها را تحت فشار قراردهند.

من به استفاده بالقوه از بیت کوین به عنوان وثیقه برای مدیریت سرمایه در گردش علاقه مند هستم. Ria و Tess در این مورد صحبت کردند ، اما من فکر می کنم که این می تواند حتی فراتر از این هم باشد و در نهایت نوع جدیدی از بازار repo ایجاد شود.

بله ، بیت کوین از نظر فیات نوسان دارد و نیازهای مالی شرکت از نظر فیات است – اما ماهیت بیت کوین همراه با سهولت انتقال آن و کارهایی که روی قابلیت قرارداد هوشمند آن انجام می شود و همچنین حمایت روزافزون از نگهداری بیت کوین از موسسات مالی ، به پیشرفتهای جالب توجه در این مورد استفاده در سالهای آینده اشاره میکند.

کسی می داند چه خبر است؟

از آنجا که شبح عدم توافق در مورد Brexit نزدیکتر می شود ، و مذاکرات محرک در ایالات متحده در بن بست سیاسی فرو رفته است ، بازارها این هفته نشانه هایی از نوسان را نشان میدهد.

جالب است که به نظر می رسد عملکرد ضعیف BTC تاکنون در این ماه روحیه را در صنعت کاهش نداده است. عملکرد سال به روز هنوز بالاتر از گزینه های سنتی است ، موسسات همچنان علاقه نشان می دهند و توسعه زیرساخت ها با سرعت ادامه دارد. با وجود افت این هفته ، به نظر می رسد هنوز احساس انباشت وجود دارد.

پیوندهای زنجیره ای

با ادامه ایده ای که من هفته گذشته شروع کردم و لیست سرمایه گذاران و موسسات حرفه ای صحبت شده در مورد بیت کوین را در یک بخش جداگانه ذکر کردم ، افراد / شرکت های زیر برخی موارد مرتبط را بیان کردند:

سرمقاله مربی استراتژیست جهانی Morgan Stanley Investment Management در فایننشال تایمز ، بیت کوین را به عنوان جایگزین بالقوه دلار به عنوان واحد پول جهانی قرار می دهد. “دلایلی وجود دارد که فکر می کنیم این هجوم بیت کوین ریشه های عمیق تری دارد.”

بنیانگذار Bridgewater Associated ری دالیو ، که در گذشته علیه بیت کوین صحبت کرده بود ، موضع خود را نرمتر کرده و در AMA در Reddit این هفته گفت که او فکر کرد بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه در 10 سال گذشته “خود را تثبیت کرده اند” و جالب بودند “گزینه های دارایی مانند طلا”.

در یک موضوع طولانی توییتر ، رائول پال ، سرمایه گذار در مورد مقایسه ارزش بالقوه و محرک های رشد برای BTC و ETH (+ 12.07٪) اظهار داشت: “نظر من BTC یک لایه وثیقه کامل است اما ETH ممکن است از نظر محدودیت بازار در 10 سال بزرگتر باشد ”

محمد الوریان ، مشاور ارشد اقتصادی مدیر صندوق 2.3 تریلیون یورویی آلیانز ، هفته گذشته در توئیتی گفت که پس از دو سال نگهداری بیت کوین فروخته است و تصمیم او “بر اساس هیچ تحلیل عمیقی نیست”.

غول رسانه ای آلمان ، برتلسمان در یک صندوق رمزارز شده توسط شرکت سرمایه گذاری Greenfield One سرمایه گذاری کرده است.

یک شرکت بیمه تاسیس شده در سال 1851 ، شرکت بیمه زندگی متقابل ماساچوست ، 100 میلیون دلار در بیت کوین و 5 میلیون دلار در سهام خود در صندوق رمزگذاری NYDIG سرمایه گذاری کرده است. TAKEAWAY: درست خواندید: یک شرکت بیمه در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. تا جایی که من مطلع هستم ، این اولین شرکت بزرگ بیمه است که این کار را انجام می دهد ، و مقیاس سرمایه گذاری – فقط 0.04٪ از حساب سرمایه گذاری عمومی ، و طبق گفته شرکت فقط “اولین قدم” است – در صورتی که سایر شرکت های بیمه شروع به پیروی از این امر کنند ، به اندازه وجوه بالقوه خود کمک می کند.

دارایی دیجیتال Fidelity در حال ورود به تجارت وام های رمزارز است ، البته به طور غیرمستقیم ، به مشتریان نهادی خود اجازه می دهد تا با مشارکت شرکت وام های رمزپایه BlockFi ، بیت کوین را به عنوان وثیقه در برابر وام های نقدی تعهد کنند. TAKEAWAY: رشد تجارت وام ارزش توجه قرارگرفتن را دارد ، زیرا نشان دهنده بلوغ بازار و همچنین نشانه ای از ادامه نقدینگی است. بیش از این ، آگاهی روزافزون از مزایای بیت کوین به عنوان یک دارایی وثیقه احتمالاً منجر به ظهور انواع جدیدی از زیرساخت ها و همچنین موارد استفاده جدید برای بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه می شود.

به گفته منابع ، بانک اسپانیایی BBVA بزودی خدمات ارز رمزپایه شده مستقر در سوئیس را راه اندازی خواهد کرد. این خدمات شامل تجارت و حضانت خواهد بود. TAKEAWAY: در صورت صحت ، این یک بانک بزرگ (دومین بزرگ در اسپانیا ، هفدهم در اروپا) است که ارزهای رمزپایه را به عنوان یک دارایی قابل معامله تأیید می کند. مدتی است که این بانک به عنوان یکی از “دیجیتالی ترین” و آینده نگرترین در اسپانیا شناخته می شود (چند سال پیش شنیدم که رئیس وقت فرانسیسکو گونزالس می گوید: “ما یک بانک نیستیم. ما یک شرکت فناوری هستیم.” ) ، و حداقل از سال 2015 در حال آزمایش برنامه های کاربردی بلاکچین است ، که بدون شک شروع آن را آغاز می کند. اگر BBVA تجارت رمزارز و حضانت را برای مشتریان خود آغاز کند ، بانک های دیگر مطمئناً این کار را انجام می دهند.

به گفته مایکل Sonnenshein ، مدیر عامل صندوق  رمزارزGrayscale Investments (متعلق به DCG ، همچنین مادر CoinDesk) ، تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران معتبر حتی قبل از سرمایه گذاری در صنعت استاندارد “در صندوق اتر شرکت (ETHE) سرمایه گذاری می کنند” رمپ ”صندوق بیت کوین آنها. TAKEAWAY: این چیزی بیش از اشاره به پیچیدگی روزافزون در درک سرمایه گذاران از ارزش های مختلف گزاره های اتر و بیت کوین است. این همچنین نشان می دهد که سرمایه گذاران به طور فزاینده ای درک می کنند که اکوسیستم چیزی بیش از دارایی های سخت مقاوم در برابر تشنج است و دارایی های بومی به خودی خود فناوری هایی هستند که هرکدام دارای قدرت و پتانسیل خاص خود هستند. جالب خواهد بود که ببینیم آیا این سرمایه گذاران منحصراً روی اتر متمرکز هستند یا اینکه خود به یک رمپ برای سرمایه گذاری در نشانه های مبتنی بر Ethereum و شاید سایر پروتکل ها تبدیل می شود

دومین بورس سهام بزرگ آلمان ، بورس اشتوتگارت ، فاش کرده است که برنامه تجارت رمزارز بیسون آن تاکنون در سال جاری 1 میلیارد یورو (1.21 میلیارد دلار آمریکا) دارایی رمزارز مبادله کرده است. TAKEAWAY: این نشانه قابل توجهی از علاقه خرده فروشی است و رشد تعداد کاربران فعال (180٪ ، برای رسیدن به 206،000) ، در برنامه ای با بیش از دو سال قدمت ، اشاره به شتاب قوی دارد.

مدیریت دارایی Bitwise این هفته اعلام کرد که 10 صندوق شاخص رمزارز آن اکنون به عنوان یک صندوق شاخص رمز ارزهای تجاری با نماد BITW در دسترس سرمایه گذاران آمریکایی است. TAKEAWAY: این فقط چند روز است که معامله می شود ، بنابراین برای ارزیابی میزان نقدینگی آن خیلی زود است. رقیب اصلی آن Grayscale’s Digital Large Cap Fund است. مانند صندوق سرمایه گذاری بزرگ ، BITW هنگام صدور در دسترس سرمایه گذاران معتبر است و پس از 12 ماه قفل می تواند به مردم فروخته شود. همچنین مانند صندوق سرمایه گذاری بزرگ ، BITW با NAV حق بیمه معامله می کند – این حق بیمه از زمان راه اندازی تقریباً 130٪ در زمان نوشتن مقاله افزایش یافته است.

مشارکت بانک قدیمی در دارایی های رمزارز در حال جمع شدن است.

بانک ING مستقر در هلند این هفته برای اولین بار در مورد کارهایی که تاکنون با Pyctor انجام شده است علناً صحبت کرد ، یک تلاش مشترک شامل ING ، ABN AMRO ، خدمات اوراق بهادار BNP Paribas ، Citibank ، Invesco ، Societe Generale ، Street State ، UBS و دیگران برای ایجاد زیرساخت حضانت و پس از تجارت برای دارایی های رمزارز.

واحد سرمایه گذاری fintech Standard Chartered ، SC Ventures و Northern Trust از Zodia Custody ، متولی ارز رمزپایه مستقر در انگلیس برای مشتریان موسساتی که انتظار می رود سال آینده شروع به کار کنند ، خبر دادند.

به گفته منابع ، استاندارد چارتر همچنین گروهی از مبادلات رمزارز شده را برای یک پلت فرم جدید تجارت دارایی دیجیتال متناسب با بازار نهادها جمع آوری کرده است.

TAKEAWAY: ورود موسسات مالی قدیمی به تجارت خدمات دارایی رمزارز شده دیگر جای تردید ندارد و سال آینده به احتمال زیاد شاهد ارائه حداقل این خدمات محدود به مشتریان آنها خواهیم بود. (هفته گذشته گزارش دادیم که اسپانیا BBVA بزودی راه اندازی قریب الوقوع خدمات رمزارزرا اعلام خواهد کرد). این به طور قابل توجهی اعتماد  را به جریان اصلی دارایی های رمزپایه منتقل می کند – اگر بانک ها این خدمات را ارائه می دهند ، باید قانونی باشد ، درست است؟ – و می تواند منجر به برخی از بسته بندی ها شود زیرا بانک ها دستاوردهای استراتژیک در صنعت رمزارز انجام می دهند. برای برخی از بانک ها این یک سوال است

تحکیم سریع موقعیت و ایجاد خدمات جانبی ، برای دیگران تلاش برای جبران آن است.

BitGo خدمات معرفی سرمایه را به مجموعه خدمات کارگزاری رمزارز اضافه کرده است. TAKEAWAY: این ستون دیگری در ساختار کارگزاری در حال ظهور است که در بازارهای رمز ارز ظهور می کند. معرفی سرمایه در بازارهای رمزارز صرفاً به منظور معرفی بودجه نهادی برای مدیران صندوق مفید خواهد بود. این همچنین فرصتی خواهد بود تا سرمایه گذاران نهادی بیشتری را در مورد دارایی های رمزارز آموزش دهیم.

به گفته شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Chainalysis ، تعداد “نهنگ های بیت کوین” یا دارندگان بیش از 1000 BTC در سال 2020 17 درصد افزایش یافته است. TAKEAWAY: صنعت دوست دارد این موضوع را دنبال کند زیرا نشان دهنده اعتقاد عمیق و یا مخاطرات نهادی است. تعداد بیشتری از دارندگان بزرگ همچنین تمرکز ثروت را ایجاد می کنند و این خطر را که هر یک از این دارندگان می تواند بفروشد ، بازار را به سمت پایین سوق می دهد. اما ، همان تجزیه و تحلیل نشان می دهد که تعداد کیف پول هایی که از 5 تا 10 BTC نگهداری می کنند مقدار قابل توجهی افزایش یافته است.

صرافی رمزارز مستقر در لیختن اشتاین Bittrex Global معاملات سهام توکن دار مانند اپل ، تسلا ، فیس بوک و آمازون را در بورس دارایی دیجیتال خود آغاز کرده است. TAKEAWAY: ممکن است تعجب کنید که چرا سرمایه گذاران می خواهند این کار را انجام دهند وقتی که می توانند از کارگزار سنتی خود استفاده کنند. اما این طیف وسیعی از گزینه های سرمایه گذاری را برای کاربران Bittrex Global که ممکن است حساب کارگزاری سنتی نداشته باشند یا مایل به انتقال وجوه نیستند ، فراهم می کند. مهمتر از همه ، تقسیم بندی سهام است که می تواند جذابیت آنها را برای سرمایه گذاران خرد افزایش دهد.

به عنوان شواهد دیگر ، بازار اوراق بهادار توکن در حال پیشرفت بی سر و صدا است ، بخش نوآوری مدیر صندوق Arca با چندین شرکت رمزارز(Anchorage ، Gemini ، Komainu ، Ledger و TokenSoft) برای حضانت ArCoin ، که نشان دهنده سهام توکن در SEC است ، همکاری کرده است- صندوق ثبت شده ای که اسکناس های اوراق بهادار را در اختیار دارد. TAKEAWAY: انتخاب طیف وسیعی از متولیان به جای فقط یکی از آنها راه حل انعطاف پذیرتری به مشتریان ارائه می دهد و می تواند باعث افزایش علاقه در بین سرمایه گذاران شود که از قبل مشتری شرکت های انتخاب شده هستند. هرچند جالب تر اینکه ، یک سرمایه گذاری خسته کننده و متوقف شده (یک صندوق اوراق قرضه با درجه بالا) می تواند در یک بستر بلاکچین مبادله شود. این می تواند شروع به تغییر درک سرمایه گذاران سنتی کند که دارایی های مبتنی بر بلاکچین ریسک پذیر و بی ثبات هستند و ذهن آنها را به سمت همه کاره بودن توکن سازی باز می کند. به هر حال این یک شروع است.

استارت آپ حضانت Curv در حال همکاری با کیف پول رمزارزمبتنی بر Ethereum MetaMask است که به موسسات اجازه می دهد تا بتوانند در پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) با گزینه های حضانت درجه نهادی سرمایه گذاری کنند. TAKEAWAY: صنعت DeFi به سرعت در حال رشد است اما با توجه به استانداردهای سنتی دارایی هنوز کوچک است. بازده جذاب و پتانسیل رشد برخی از دارایی ها برای جلب توجه نهادی آغاز شده است ، با این حال ، ابتکاراتی که برای سهولت جستجو در فضا برای سرمایه گذاران حرفه ای طراحی شده است برای حمایت از این امر است. در ماه های آینده بدون شک شاهد اعلامیه های بیشتری از این دست خواهیم بود.

یک صندوق مستقر در Ethereum که توسط مدیر صندوق سرمایه گذاری 3iQ کانادایی مدیریت می شود ، پیشنهاد عمومی اولیه را با حدود 76.5 میلیون دلار بورس اوراق بهادار تورنتو (TSX) ، تحت نماد QETH.U ، به پایان رسانده است. TAKEAWAY: این برای سرمایه گذاران آمریکایی در دسترس نیست ، که باعث محدود شدن نقدینگی آن می شود ، اما ظهور یک بازی ETH ذکر شده دیگر از عمیق تر شدن زیرساخت های بازار ETH به طور کلی حکایت دارد.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .