رمزارز دش DASH

Dash

0

Dash

انحصارا برای پرداخت طراحی شده است. همچنین دارای ساختار شبکه دو لایه است. Dash به دلیل اولین اجرای Master nodes مشهور است.

Dash در سال 2014 توسط توسعه دهنده و خالق Evan Duffield ساخته شد. دافیلد بلاکچین بیت کوین را با هدف ارائه ویژگی های اضافی مانند هزینه های معامله کمتر ، گسترش  داد.

این پروتکل دارای دو سطح است که سطح اول مشابه بیت کوین است و از مکانیزم اجماع اثبات کار استفاده می کند. سطح دوم از مکانیزم اجماع اثبات سرویس (PoSe) استفاده می کند ، نوعی سیستم امتیازدهی برای تعیین اینکه آیا اپراتورهای هر نود خدمات را با حسن نیت ارائه می دهند یا خیر.

ماینرها سطح اول شبکه را تأمین می کنند ، ارسال و دریافت ارز رمزنگاری شده را امکان پذیر می کند و از هزینه های مضاعف جلوگیری می کند. Master nodes سطح دوم را تأمین می کند که ویژگی های اضافه شده در بالا را ارائه می دهد.

این نود ها یک نسخه کامل از دفتر را ذخیره می کنند ، بلوک های تشکیل نشده از ماینرها را رد می کنند ، معاملات ارسال خصوصی و ارسال فوری را تسهیل می کنند و در پیشنهادهای حاکمیتی و بودجه شرکت می کنند. برای راه اندازی یک نود اصلی ، باید 1000 dash توسط مالک به عنوان وثیقه گرفته شود.

این ارز قابل جابجایی هست ، اما در صورت خرج کردن ، Master node مربوطه آفلاین خواهد شد و دریافت پاداش ارزهای رمزپایه تازه تولید شده را متوقف می کند.

Master node ها استخراج نمی شوند و کامپیوتر های استخراج نمی توانند به عنوان الگوهای اصلی عمل کنند. هر پاداش بلوک 45٪ به master nodes ، 45٪ به miner و 10٪ به بودجه ای که برای تغییرات پیشنهادی مصوب پرداخت می کند پرداخت می شود.

از Q4 2018 ، بیش از 4800 تاجر / خدمات از dash پشتیبانی می کردند ، در بیش از 90 صرافی در دسترس هستند و ادعا می کنند که بیش از 9،300 معامله در روز را تسویه می کنند.

DASH چگونه کار می کند؟

راه اندازی و صدور

ارز رمزنگاری شده DASH قبل از انتشار نرم افزار تخصیص داده نشده یا فروخته نشده است و با ICO آغاز نمی شود.

Dash یک شاخه بیت کوین است و برای اولین بار در تاریخ 18 ژانویه 2014 استخراج شد. عرضه سکه Dash دارای محدوده بالایی 18.92 میلیون و مرز پایینی 17.17 میلیون است. مبلغ ایجاد شده به تصمیم گیری صاحبان master node بستگی دارد ، خواه آنها به پیشنهادهای بودجه و یا تغییرات دولت رأی دهند یا مخالف باشند.

صدور توکن های تازه ایجاد شده بین استخراج کنندگان PoW ، گره های اصلی PoSe و پرداخت های بودجه تقسیم می شود. پاداش بلوک بر این اساس تقسیم می شود: 45٪ توسط استخراج کنندگان ، 45٪ توسط گره های اصلی و 10٪ به بودجه توسعه دریافت می شود.

مدل طراحی و امنیت شبکه

برای هر Master node به 1000 داش لازم است ، که به صورت تصاعدی مشکل موفقیت آمیز حمله به شبکه را با هر Master node اضافی اضافه شده به شبکه افزایش می دهد.

به عنوان مثال ، اگر شبکه Dash دارای 4800 گره اصلی باشد ، برای کنترل 50٪ از شبکه گره اصلی ، آنها نیاز به خرید 4.8 میلیون خط تیره از بازار آزاد دارند. این کار بسیار دشوار است زیرا قیمت Dash در طی مراحل خرید به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

شبکه Master nodeها برای انجام کارهای حساس به روشی مطمئن عمل می کند ، جایی که هیچ عاملی نتیجه را کنترل نمی کند – کار دشواری که آنها ادعا می کنند با اجرای حد نصاب غیر قابل اعتماد حل شده است. به این ترتیب ویژگی ارسال فوری قادر است در چند ثانیه Dash را انجام دهد. با انتخاب N نود اصلی شبه تصادفی از کل استخرDash  برای انجام همان کار ، این نود ها می توانند مانند یک سخن ور عمل کنند ، بدون اینکه کل شبکه وظیفه کار را داشته باشد.

برای کاهش احتمال سرویس دهنده های بد در ارائه سطحی از خدمات که برای بقیه شبکه مورد نیاز است ، نود ها باید شبکه را پینگ کنند تا از فعال بودن آنها اطمینان حاصل کنند. در مدل اجماع اثبات سرویس ، تمام کارهایی که برای بررسی شبکه برای اثبات فعال بودن نود ها انجام می شود توسط خود شبکه Master Node انجام می شود.

این کار با انتخاب 2 واحد از حد نصاب به ازای هر بلوک انجام می شود. حد نصاب الف سرویس Quorum B را برای هر بلوک بررسی می کند. حد نصاب A با نزدیکترین نود ها به هش بلوک فعلی نشان داده می شود ، با در نظر گرفتن اینکه جایگزین حد نصاب B دورترین است. هر نود اصلی که بخشی از حد نصاب A است ، کار نود همتای خود را بررسی می کند ، که بخشی از حد نصاب B می باشد. تقریباً 1٪ از شبکه با هر بلوک تجزیه و تحلیل می شود ، در نتیجه کل شبکه حدود شش بار در روز بررسی می شود .

به منظور بی اعتماد نگه داشتن این سیستم ، نود ها به طور تصادفی از طریق سیستم Quorum انتخاب می شوند و برای غیرفعال کردن یک نود ، پروتکل حداقل به 6 مورد نقض نیاز دارد.

سیاست های پولی

از 2018 ، پاداش بلوک حدود 3.34 Dash بود ، بنابراین نود اصلی انتخاب شده 1.67 Dash در هر بلوک یا تقریباً  Dash 6  در ماه دریافت کرد.

پاداش بلوک در هر 210240 بلوک 7.14 درصد کاهش می یابد (تقریباً هر 383.25 روز). Dash مانند بیت کوین با سرعت کمتری متورم می شود تا زمانی که حداکثر میزان تولید Dash ایجاد شود. با انتشار این برنامه ، پس از سال 2209 فقط 14 Dash دیگر ایجاد می شود. تولید آخرین Dash 231 سال طول می کشد که از سال 2246 شروع می شود و هنگامی که انتشار در سال 2477 کاملاً متوقف می شود ، پایان می یابد.

پیشنهادات برای توسعه بودجه به طور کلی در Dash Forum آغاز می شود ، جایی که بازخورد و پیشنهادات از جامعه عمومی درخواست می شود. Master node ها در این پروسه در یک دوره پیشرفت تا زمان درستور نهایی رأی می دهند (بله ، نه ، ممتنع). در صورت تصویب (10٪ “بله”) ، بودجه ها مستقیماً از بلاکچین به پیمانکاران در حال توسعه برای هر بلاک پرداخت می شود.

superblock پیشنهاد بودجه را پرداخت می کند. آنها ماهانه صادر می شوند و دارای پاداش با مقدار مطلق بیشتر از حد معمول پاداش بلوک 10٪ است که برای پرداخت های بودجه در نظر گرفته شده است. همانطور که در بالا توضیح داده شد ، پاداش بلوک 45٪ به نود های اصلی ، 45٪ به استخراج کنندگان و 10٪ به پرداخت های بودجه در انتظار تأیید نود اصلی از طریق رای گیری تقسیم می شود. بودجه 10 درصدی در هر بلوک لحاظ نشده است ، بلکه در یک superblock ایجاد شده تقریباً هر ماه گنجانده شده است (یا نه).

پروسه جابجایی پول

دو نوع معامله را می توان با Dash انجام داد: ارسال فوری و ارسال خصوصی.

در ارسال خصوصی ، dash از نسخه گسترده Coin Join ، پیاده سازی بیت کوین موجود که معاملات را ادغام می کند ، استفاده می کند. Coin Joins تراکنش های کاربر را جمع می کند تا مبلغ ارسال شده توسط هر کاربر را پنهان کند ، اما برای لغو ناشناس ماندن شخص کافی است مقادیر سمت راست را به کل معاملات ارسال شده در سمت چپ اضافه کند. علاوه بر Coin Join ، Dash ادعا می کند یک سری از پیشرفت ها مانند بی هویتی قوی تر از طریق معاملات با اندازه مشخص ، یک روش زنجیره ای و اختلاط منفعل قبل از زمان  را دارد.

اختلاط غیر فعال پیش از موعد وسیله ای برای قابلیت انعطاف پذیری است. برای اطمینان از مساوی ماندن تمام واحدهای ارزی ، ادعا می شود که مخلوط کردن راهی برای جدا کردن تاریخچه مبادله یک ارز خاص دریافت شده است. این کار بدون به خطر انداختن توانایی عملکرد حسابرس برای تأیید صحت دفتر عمومی انجام می شود.

هر رویداد ارسال خصوصی را می توان به عنوان یک رویداد مستقل در نظر گرفت. یک معامله می تواند توسط چندین طرف (حداقل سه طرف) انجام شود و برای ادغام وجوهی که پس از آن جدا نمی شود ، برای چندین طرف انجام شود. با این حال ، هر جلسه به سه مشتری محدود می شود ، بنابراین یک ناظر 1 از 3 احتمال دارد که بتواند یک معامله را دنبال کند. برای افزایش کیفیت بی هویتی ارائه شده ، از یک روش زنجیره ای استفاده می شود ، که توسط آن تراکنش ها از طریق چندین نود اصلی ، یکی پس از دیگری ارسال می شوند.

با استفاده از حد نصاب نود اصلی ، کاربران می توانند معاملات برگشت ناپذیر فوری (ارسال فوری) را ارسال و دریافت کنند. پس از تشکیل حد نصاب ، ورودی های معامله قفل می شوند تا فقط در یک معامله خاص قابل مصرف باشند – تنظیم قفل در شبکه حدود چهار ثانیه طول می کشد. برای انجام مبادله باید شناسه معاملاتی دقیق قفل را تطبیق داد ، و سایر معاملات متناقض پس از آن رد شد.

کد

Dash بیشتر در Python ، C ، JavaScript ، Shell و HTML نوشته می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .