روز مهم در صنعت Cryptocurrency

US Congress to Vote on New Cryptocurrency Taxation

0

روز مهم در صنعت رمزارزها

 

کنگره آمریکا در روز 7  آگوست  ( 16 مرداد ماه )  لایحه جدیدی در رابطه با مالیات بر رمز ارزها را به رای‌گیری می‌گذارد.

به گزارش  cryptopotato   با توجه به وضع قانون جدید ایالات متحده بر صنعت رمز ارزها ، اوضاع به‌تازگی تغییرهایی نیز داشته است چرا که ( جو بایدن ، رییس جمهور آمریکا )  آشکارا از اصلاحیه پیشنهادی سناتور ( مارک وارمر و راب پورتمن ) حمایت کرده است. این حمایت بایدن  به‌نظر، دارایی‌هایی با الگوریتم اثبات سهام را نشانه گرفته است در حالی که به‌نظر می‌رسد صحبتی در مورد ماینینگ نشده است.

رشد رمز ارزها ، قانون‌گذاران جهانی را بر آن داشت تا به فکر تقویت تسلط خود بر این صنعت بیفتند و آمریکا تلاش کرده است تا در این موضوع به عنوان پیشرو وارد میدان شود .

این موضوع زمانی جدی‌تر شد که – جو بایدن به ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برگزیده شد . در اوایل سال جاری برخی از پیشنهادات  CFTC   کمیسیون معاملات آتی ایالات متحده آمریکا نادیده گرفته شد ، اما اخیرا پیشنهادات جدیدی مطرح شده است که توجه ویژه‌ای به مالیات در این حوزه دارد.

همانطور که در ماه جولای اعلام شد ، قانون‌گذاران آمریکایی سیاست مالیاتی جدیدی را پیشنهاد داده‌اند که انتظار می‌رود 28 میلیارد دلار درآمد برای دولت به همراه داشته باشد .  بر اساس این لایحه ، تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال که ارزشی بیش از 10 هزار دلار دارند باید به اداره مالیات بر درآمد آمریکا  ( IRS )  گزارش شوند.

درآمد حاصل از مالیاتی که در مورد آن صحبت کردیم بخشی از بودجه 550 میلیارد دلاری برای بهبود زیرساخت‌‌های حمل و نقل و صنعت برق این کشور را تامین خواهد کرد. در عین حال لازم به ذکر است سیاست دریافت مالیات از رمز ارزها به سرعت در لایحه زیرساختی یک تریلیون دلاری که هم اکنون در کنگره قرار دارد نیز وارد شده است.

سناتور- سینتیا لومیس که حامی بیت کوین است با همکاری سناتور- ران وایدن و سناتور پت تومی ( Pat Toomey )  پیشنهاد دیگری ارائه داده‌اند که نسبت به طرح قبلی سختگیری کمتری دارد . این اصلاحات درصدد معافیت ماینرهای بیت کوین ، سازندگان کیف پول و توسعه‌دهندگان پروتکل‌ها از مالیات پیشنهادی است . علاوه بر این موضوع آنها خواستار شفافیت بیشتر از سوی نهادهای قانون‌گذاری آمریکا درباره افرادی که باید مالیات بدهند و آنچه در گروه کارگزار قرار می‌گیرند ، هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .