ریزش بیتکوین پس از توقف معاملات OTC

Binance to Cease Chinese Yuan Trades and Restrict Access for Users From China

0

ریزش بیتکوین پس از توقف معاملات   OTC

 

بایننس ، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان معاملات خارج از صرافی  ( OTC ) با یوان چین را برای ساکنان این کشور متوقف خواهد کرد . در پی انتشار این اخبار قیمت بیت کوین کاهش یافت.

صرافی بایننس اعلام کرد در تلاش برای مطابقت با قوانین اخیر دولت چین ، از تاریخ  31 سپتامبر ساعت 24   به وقت محلی خدمات  OTC    مربوط به یوان را برای کاربران چینی متوقف خواهد کرد. بیت کوین روی خوشی به این خبر نشان نداد و بلافاصله پس از اعلام آن با افت روبه‌رو شد . اما آلتکوین ها با رشد قیمت خوبی مواجه شدند.

بایننس در این اطلاعیه‌ای اعلام کرد حساب تمامی کاربران پلتفرم را مورد بررسی قرار خواهد داد و اگر تشخیص دهد هر یک از آنها از چین هستند حساب آنها مسدود شده و تنها قادر خواهند بود موقعیت‌های خود را ببندند و سرمایه خود را از صرافی خارج کنند.

بایننس این تصمیم خود را با سرکوب مداوم صنعت رمزارزها توسط مقامات چینی مرتبط دانست . چین و بانک مرکزی آن امسال بر موضع خصمانه خود علیه بازار کریپتو افزودند و در ماه سپتامبر همه شرکت‌های محلی را از انجام هرگونه معامله با شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال منع کردند .

در نتیجه این ممنوعیت،  بیش از ۲۰ شرکت فعال در حوزه رمزارز ازجمله صرافی‌های بزرگی چون (  کوکوین  و هوبی  )  ارائه خدمات خود به چین را متوقف کردند.

به گفته کالین وو ، روزنامه‌نگار چینی فعال در حوزه رمزارز ، شبکه اجتماعی وی چت که بزرگترین شبکه اجتماعی چینی است اخیراا جستجوهای مرتبط به پلتفرم‌های معاملاتی دارایی‌های دیجیتال را مسدود کرده است.

همانند ممنوعیت‌های پیشین چین ، پس از اعلام خبر بایننس ، ارزش توکن برخی از صرافی‌های غیرمتمرکز به‌سرعت افزایش یافت.

در ابتدا ، بیشتر بازار ارزهای دیجیتال به رنگ قرمز درآمد اما پس از رشد قیمت  BNB  و  پولکادات بازار آلت کوین‌ها جان تازه‌ای گرفت.

قیمت بیت کوین ، پس از روند صعودی چند روز اخیر خود در پی انتشار اخبار منفی از جانب چین بیش از 3 هزار دلار فرو ریخت. چشم‌انداز قیمت بیت کوین در هفته گذشته تقریبا صعودی به نظر می‌رسید. پادشاه ارزهای دیجیتال برای اولین بار از اوایل ماه سپتامبر موفق به عبور از سطح ۵۰ هزار دلاری شد و به صعود خود ادامه داد..

در ادامه بیت کوین به 57 هزار دلار حجوم برد و پس از آن به قله 58 هزار دلاری نزدیک شد که بالاترین سطح از اواسط ماه مه محسوب می‌شود . با این حال ، بیت کوین نتوانست این مقاومت را بشکند و دیروز را در همان حوالی سپری کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .