ریپل

XRP

0

 

XRP ریپل

در سال 2012 ایجاد شد ، XRP  یک دارای بومی در XRP Ledger  ( یک سیستم پرداخت آنلاین غیر متمرکز که به صورت منبع باز  است ) که در اصل توسط بنیان گذاران اصلی Ripple Labs  توسعه یافته و از فناوری بلاکچین برای بهبود پرداخت های مرزی (برون مرزی) استفاده می شود.

XRP در سرویس Xrapid Ripple    برای تامین نقدینگی در پرداخت های مرزی استفاده می شود که شامل جفت معاملات غیر نقدینگی می باشد.

یک صد میلیارد توکن  در هنگام راه اندازی پروژه در سال 2012 ایجاد شد. 80 میلیارد مورد توسط آزمایشگاه های Ripple برای کمک به فرآیند اجرا و نقدینگی نگهداری شد و بقیه به بنیانگذاران  آن اختصاص داده شد.

Ripple به طور دوره ای XRP بیشتری را به گردش می اندازد ، در سال 2017 ، این شرکت 55 میلیارد توکن باقیمانده را به یک حساب سپرده منتقل کرد ، که از این طریق می تواند حداکثر یک میلیارد توکن در ماه به سرمایه گذاران به فروش برساند. در پایان هر دوره فروش ، توکن های فروخته نشده بازگردانده می شوند  و برای دوره فروش بعدی توزیع می شوند.

بین سال های 2016 و 2018 ،این شرکت ماهیانه تقریبا 300 میلیون فروش داشته است در ماه چهارم 2020 ،فروش XRP پس از توقف فروش توکن به صرافی ها توسط Ripple ، حتی بیشتر کاهش یافت. حساب سپرده در آغاز سال 2020 تقریباً 48.9 میلیارد توکن  داشت.

 

مدل طراحی و امنیت شبکه

ریپل XRP Ledger  (همان سیستم منبع باز آنلاین برای پرداخت ها ) را برای تسهیل پرداخت های مرزی بین بانک های سرتاسر جهان ایجاد کرد. Ledger  یک شبکه غیرمتمرکز از سرورهای نظیر به نظیر است که عملیات مربوط به پرداخت را پشتیبانی می کند. XRP رمز بومی است و هدف آن این است که به عنوان “پلی” بین ارزهای فیات مختلف عمل کند.

XRP Ledger از الگوریتم اجماع Ripple استفاده می کند که با مکانیزم های اثبات کار و اثبات سهام متفاوت است زیرا شرکت کنندگان شبکه توسط سایر شرکت کنندگان شناخته شده و مورد اعتماد هستند. برخلاف ماینرها ، پاداش آنها برای امن کردن شبکه نیست. پس از موافقت اعتبار سنج ها ، یک بلوک جدید – “نسخهLedger” – ایجاد و اعتبار سنجی می شود. محتوای بلوک قابل تغییر نیست. این اتفاق به سرور های  موجود در شبکه  اجازه می دهد تا تاریخچه کاملی از وضعیت Ledger را در خود  ذخیره کنند.

برای دسترسی به XRP Ledger  ،برنامه های متصل باید یک رابط برنامه نویسی JavaScript (API)  را ایجاد کنند.XRP Leger  یک پروژه منبع باز می باشد .

پروسه جا به جایی پول

طبق اسناد XRP Ripple  ، Ledger  عملیات مربوط به حساب ها را  در کمتر از پنج ثانیه محاسبه و تسویه می کند و می تواند بیش از 1500 تراکنش در ثانیه را انجام دهد. مقدار کمی XRP – حدود 10 قطره (0.00001 XRP) – برای پوشش هزینه های تراکنش صرف می شود . هزینه معاملات  به گونه ای طراحی شده است که همراه با بالا رفتن  بار شبکه ، باعث می شود تا کاربران برای خرید در زمان های شلوغ از شبکه منصرف شوند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .