سختی شبکه بیتکوین به بالاترین حد خود رسید

Bitcoin network difficulty breaks into a new all-time high of 29.794T

0

سختی شبکه  بیتکوین  به بالاترین حد خود رسید

 

در حالی که ماینرهای بیت کوین به دنبال  2 میلیون بیت کوین آخر باقی مانده استخراج نشده  هستند ، شبکه کلی برای دستیابی به انعطاف پذیری بیشتر در برابر آسیب پذیری ها موقعیت خوبی را نشان میدهد .

شبکه  بیتکوین  با اطمینان از موقعیت خود به عنوان مقاوم‌ترین شبکه بلاکچین  در برابر حملات ، برای دومین بار در ماه آوریل ، مشکل شبکه بی‌سابقه جدیدی را ثبت کرد – از بالاترین رکورد قبلی خود که  28.587  تریلیون بود ، به  29.794  تریلیون رسید.

دشواری شبکه  نیاز به قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج موفقیت آمیز بلاک بیت کوین (BTC  ) دارد ، که مانع از تسلط افراد نابلد بر شبکه و دستکاری تراکنش‌ها می‌شود که به عنوان خرج مضاعف نیز شناخته می‌شود .

همانطور که داده های  Blockchain.com  نشان میدهد ، دشواری شبکه بیتکوین  از اول آگوست  2021  تقریباً یک روند صعودی یک ساله  را داشته است . قبل از آن ، بین ماه مه و ژوئیه  2021 ، زمانی بود که دشواری شبکه BTC  تقریباً از 45.5٪ به 25.046  تریلیون کاهش یافت .  13.673 تریلیون – در آن زمان نگرانی های لحظه ای را در مورد آسیب پذیری شبکه ایجاد کرده بود . با تقویت بیشتر انعطاف پذیری بیت کوین در برابر حملات  51  درصدی ، در 28 آوریل ، نرخ هش ریت شبکه بیتکوین  نیز یک   ATH جدید  258 EH/s  ثبت کرد. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است ، نرخ هش شبکه تا پایان ماه به  220 EH/s  کاهش یافت و هیچ تاثیر منفی قابل مشاهده ای بر دشواری شبکه  BTC  نداشت. ماه آوریل همچنین شاهد یکی از کمترین هزینه های میانگین تراکنش در شبکه بیتکوین و هزینه های مربوط به انتقال آن بود . برای اولین بار در دو سال گذشته ، در 18 آوریل ، میانگین کارمزد تراکنش  BTC به  1.039  دلار کاهش یافت که در آوریل  2021  در بالاترین میزان خود ، 62.788  دلار بود.

در حالیکه ماینرهای بیتکوین به دنبال  2 میلیون  بیتکوین  باقی مانده استخراج نشده هستند ، این شبکه در موقعیت خوبی قرار دارد تا با توجه به امنیت و قیمت کلی ، به بالاترین سطح جدیدتری دست یابد .

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .